Tak, tak. Nie do końca Was wczoraj wkręcaliśmy. Podkręciliśmy trochę okładkę i nazwisko autora, żebyście za szybko nie znaleźli tego tytułu w czeluściach Internetu, ale cała reszta się zgadza. I tu chylę czoła… Dotarliście do materiałów, o których nawet my nie mieliśmy pojęcia!

Pomysł wydania „Najlepszej na świecie” narodził się na Targach Książki we Frankfurcie półtora roku temu. Jeden z japońskich wydawców zarzucił nam, że do tej pory nie wydaliśmy „żadnego normalnego komiksu” i że możemy wrócić, kiedy będziemy mieli w portfolio „normalne tytuły” (czyli w domyśle inne niż boys love). Przekopaliśmy się więc przez cały wielki katalog, żeby wybrać tytuł niesztampowy, zaskakujący, nieboyslovowy, ale zdecydowanie odbiegający od „normalności”. „Najlepsza na świecie” jest kwintesencją tego wszystkiego. Mieliśmy świetną zabawę przy pracy nad tym komiksem i głęboko wierzymy, że Wy również będziecie się znakomicie bawić przy jego lekturze. To połączenie komedii, parodii i przygody doprawione szczyptą nostalgii.

Pierwotnie tytuł miał brzmieć „Zakochana Regina”. Powstał on w kooperacji z JPF-em w trakcie drogi powrotnej z Frankfurtu. Nie będę opisywać, jak kreatywne potrafią być połączone umysły redaktorów Kotori i JPF-u, ale padła też propozycja podtytułu „Zakochana Regina: Miłość, seks i higiena”. Jednak działo się to, zanim zagłębiliśmy się w treść komiksu.

Z samym tytułem mieliśmy nie lada problem. Brzmi on dosłownie „Chcę tobą okręcać”. „Zakochana Regina” pasowałaby idealnie… gdyby nie imię głównej bohaterki. Shin oznacza centrum, środek czegoś, ale także tekturową tubkę, na którą owija się papier toaletowy. Dlatego nie mogliśmy wykorzystać imienia Regina, a „Zakochana Shin” nie miała już tego wydźwięku. Szukaliśmy więc tytułu, który odda treść komiksu, a jednocześnie będzie chwytliwy i współgrający z okładkową ilustracją. W ten właśnie sposób narodziła się „Najlepsza na świecie”. I w tym miejscu konkurs. Pierwsza osoba, która odgadnie, czym zainspirowaliśmy się przy wyborze właśnie takiego tytułu, otrzyma od nas tomik mangi (do wygrania w sumie dwa tomiki: dla zwycięzcy, który odpowie pod postem na stronie wydawnictwa, i dla zwycięzcy z naszego profilu na facebooku).

 

Najlepsza na świecie

Więc jeszcze raz:

Miło nam poinformować, że nowym tytułem naszego wydawnictwa będzie jednotomowy shounen „Kimi wo mawashitai”, autor Tarako Umeyama.

Szczegóły polskiego wydania:

  • tytuł: „Najlepsza na świecie”
  • format: 130 x 182 mm
  • okładka: miękka ze skrzydełkami
  • gatunek: shounen, akcja, ecchi, przygoda, yonkoma
  • cena okładkowa: 22,90 zł
  • termin wydania tomu pierwszego: 28 kwietnia 2017


Pewnego dnia w toalecie rodziny Yamaguchi w rolce papieru toaletowego pojawia się tajemnicza dziewczyna imieniem Shin – dla przyjaciół Shinia – która od pierwszego wejrzenia robi piorunujące wrażenie na Nobuo, prostolinijnym gimnazjaliście.

”A gdyby tak zużyć cały papier” – pomyślał Nobuo, a po jego skroni stoczyła się kropla potu – „Czy wtedy zobaczyłbym ją na… na… nago?!”

Tak oto zaczyna się wspaniała opowieść o miłości, pożądaniu i… kupie innych przygód.

Każda osoba, która zakupi tomik na naszym stoisku na Pyrkonie zostanie obdarowana „niezbędnikiem każdego konwentowicza”, czyli rolką papieru toaletowego. A w ciągu kilku dni uruchomimy przedsprzedaż tego tytułu w naszym sklepie Mangastore.