Niektórzy z Was zastanawiają się zapewne, co się dzieje z mangą „The Ride-on King” i dlaczego zniknęła z naszych zapowiedzi. Długi czas wstrzymywaliśmy się z przekazaniem Wam wieści o niej głównie przez rozmowy, jakie prowadziliśmy z wydawnictwem Kodansha – oryginalnym wydawcą tego tytułu.

Po wymianie maili naświetlających sytuację, w jakiej zostaliśmy postawieni w związku ze zbrojną napaścią armii rosyjskiej na Ukrainę, otrzymaliśmy zgodę na przerwanie wydawania tego tytułu. Jest nam niezmiernie przykro, że musieliśmy podjąć taką decyzję, gdyż do 23 lutego przez myśl nam nie przeszło, że kiedykolwiek przerwiemy wydawaną serię, ale nie mogliśmy postąpić inaczej. Za naszą wschodnią granicą codziennie giną ludzie, tragedii, jakiej doświadczają nasi ukraińscy przyjaciele, nie da się opisać słowami, a sprawcą ich dramatu jest człowiek, który według wielu osób stał się inspiracją dla Aleksandra Purtinowa, głównego bohatera „The Ride-on King”.

Choć komiks nie jest parodią działań Władimira Putina i w żaden sposób nie wiąże się z nim czy z Rosją, mamy świadomość, że tak fizjonomia głównego bohatera, jak i zbieżność jego pasji ze znanymi memami na temat prezydenta Rosji dają jednoznaczne skojarzenia. To nie jest dobry czas na kontynuowanie tej mangi i możliwe, że już nigdy nie będzie. Dlatego przerywamy wydawanie „The Ride-on King”. W najbliższych dniach komiks zniknie ze wszystkich sklepów, a w mangastore.pl tomy 1 i 2 zostaną wycofane ze sprzedaży w niedzielę 27 marca 2022. Na życzenie wydawnictwa Kodansha niedługo opublikujemy wywiad z autorem mangi Yasushim Babą, w którym odnosi się do bohaterów „The Ride-on King”.