A oto nasza pyrkonowa niespodzianka! Ilustrowana książka kucharska „Japońskie gotowanie z mangą” z przepisami przeplatanymi zabawnymi historiami, które przydarzyły się autorom w trakcie przygotowywania posiłków jak i podczas ich degustacji.

Szczegóły wydania:
• format: 190 x 254 mm
• okładka: miękka ze skrzydełkami
• cena okładkowa: 39,90 zł
• liczba stron: 128 (w pełnym kolorze)
• przekład: Anna Piechowiak

Troje przyjaciół przeprowadzi Cię przez swoje najlepsze japońskie przepisy dzięki ekspresyjnym, humorystycznym ilustracjom!

Gotowanie powinno być przyjemnością, a ta wyjątkowo ciekawa książka kucharska dla początkujących jest pełna zabawnych i dowcipnych ilustracji. Japońskie gotowanie z mangą zaczęło się jako Gourmand Gohan, odręcznie napisana i zilustrowana książeczka, która krążyła między przyjaciółmi współautorów w Barcelonie. Każdy autor ma unikalne podejście do przygotowywania japońskich potraw, ale wszyscy z taką samą pasją podchodzą do kwestii jedzenia, które łączy ludzi.

Prostym przepisom, krok po kroku objaśniającym przygotowywanie potraw, towarzyszą ręcznie rysowane ilustracje oraz komentarze na każdej stronie, dzięki czemu tę pozycję czyta się bardziej jak powieść graficzną niż jak typową książkę kucharską. Informacje o japońskiej kulturze i tradycyjnej kuchni są zaprezentowane w urzekającej i przystępnej formie, dzięki czemu poznawanie nowego stylu gotowania jest zarówno nauką, jak i rozrywką. Barwne ilustracje i przedstawione w formie komiksu historie przypadną do gustu najprawdziwszym smakoszom, ale również eksperymentującym szefom kuchni.

Wśród przepisów znajdziecie:

  • okonomiyaki: japońską pizzę
  • tempurę z dorsza
  • shōgayaki: smażoną wieprzowinę z imbirem
  • pierożki z szynką i serem
  • oraz 55 innych potraw!

Trzej domowi kucharze podbili świat japońskiej kultury jedzenia – a teraz, dzięki opowieściom i przepisom zawartym w tej książce, możesz zrobić to również Ty i Twoi przyjaciele.

O autorach:

Alexis Aldeguer urodził się w Elx (Walencja, Hiszpania) i mieszka obecnie w la Vila de Gracia (część Barcelony). Dawniej wykładał towar w supermarkecie, teraz jest ilustratorem, fanatykiem komiksów i praktykantem zgłębiającym sztukę gotowania paelli. Regularnie pochłania także dokumenty o wojnie i uwielbia się kłócić w celach rozrywkowych.

Maiko-san to sąsiadka z Penguin Village, mistrzyni kuchni i duchowa przewodniczka, a także koneserka każdej, ale to każdej azjatyckiej knajpy w Barcelonie. Gotując dla przyjaciół, dzieli się z nimi wiedzą i miłością.

Ilaria Mauro przybyła z zielonej wsi w Brianzie (Lombardia). Przyjechała do Hiszpanii, żeby się opalić, i już nigdy nie wróciła. Jest fotografką, projektantką i po trochu zajmuje się jeszcze wieloma innymi rzeczami. Uwielbia patatas bravas oraz komfortowe miejsca, do których lubi chadzać, żeby coś zjeść i się zrelaksować.