Nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu artbookowego.

Jury,  składające się z zespołu redakcyjnego oraz współpracujących z nami artystów (posiadających formalne wykształcenie w tej dziedzinie, jak i tych, którzy rysują z potrzeby duszy), dostało szczegółowe wytyczne co do sposobu klasyfikacji nadesłanych grafik. Prace zostały ocenione w dwojaki sposób. Numerycznie, w skali od 1 do 10 oraz opisowo, w zakresie, np.  zgodności z tematyką, czy też opanowania użytego stylu. Większość prac wpłynęła w ciągu ostatnich dwóch dni trwania konkursu, tak więc potrzebowaliśmy czasu na ocenę.

Z przykrością musimy Was powiadomić, iż ilość prac zakwalifikowanych do publikacji nie przekroczyła wymaganego minimum. Biorąc pod uwagę fakt, że artbook miałby zostać wydany na wysokiej jakości papierze, w najwyższej jakości druku, założyliśmy, że minimalna objętość artbooka to 60 stron. W innym przypadku jego cena, w stosunku do objętości, będzie absurdalna.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. To prawdziwa radość widzieć, że tak wielu zdolnych ludzi mamy wokół siebie.

Nie porzucamy pomysłu wydania artbooka. W przyszłości zapewne wrócimy do tego tematu. Jednocześnie przypominamy, że za miesiąc kończy się konkurs na teksty do drugiego wydania „Opowiadań Kotori”.