Drodzy Czytelnicy! Nadszedł moment ogłoszenia tytułów opowiadań, które zostały wybrane spośród tekstów nadesłanych do czwartej edycji konkursu „Opowiadań Kotori”. Tradycyjnie większość prac spłynęła do naszej skrzynki mailowej ostatniego dnia trwania konkursu między 22:00 a 24:00. Przysłaliście do nas ponad sto opowiadań. Niemal osiemdziesiąt procent z nich ocierało się o limit stron. Naprawdę się napracowaliście, bo krótkich tekstów nieprzekraczających pięciu stron było tylko kilka.

Tym razem dużo więcej czasu zajęło nam zapoznanie się ze wszystkimi opowiadaniami. Duży wpływ na to miał nasz napięty plan wydawniczy, który od czasu wydania poprzedniego tomu „Opowiadań” bardzo się zmienił, przez co proces wyboru najlepszych tekstów znacznie się wydłużył. Przepraszamy za trzymanie Was w niepewności i już nie przedłużając, ogłaszamy, co następuje (w kolejności całkiem przypadkowej):

  1. „Raz się żyje” – Lajdama i Mehtron
  2. „Pont Neuf” – Alice Holmes
  3. „Telefon” – Shoko Yoshida
  4. „Chityniak – szklana lalka” – Pazuzu
  5. „Wesele” – Gumiguta
  6. „Tylko się we mnie nie zakochaj” – Inga
  7. „Nie ta to… inny?” – Magdalena Gucwa
  8. „Gniew Gutenberga” – Dirk Hermann
  9. „Landrynkowe życie – czyli dwa razy więcej okazji do flirtu” – Sławomir Fomalhaut

Gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkim autorom serdecznie dziękujemy za to, że zechcieli podzielić się z nami swoją twórczością. Jeśli tym razem Wasze opowiadanie się nie zakwalifikowało, nie załamujcie się i nie odrzucajcie go w kąt. Jak pokazała niniejsza edycja konkursu, odpowiednie poprawki potrafią zdziałać cuda i zmienić tekst do tego stopnia, że bez problemu wskakuje na listę wygranych.

Do wszystkich uczestników roześlemy maile. Spodziewajcie się ich niebawem.