Drodzy Czytelnicy, miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Aniką „Anix” Stasińską, autorką bloga o Rafaelu Bieleckim. Współpraca ta zaowocuje wydaniem serii książek z tytułowym bohaterem w roli głównej. Oprawą graficzną zajmie się Katarzyna „Tokusa” Nowińska. Książka będzie zawierała rozdziały z bloga autorki oraz dodatkowe rozdziały, nie zamieszczone na blogu. Ponadto znajdziecie w niej grafiki, których nigdzie indziej nie uświadczycie. Pierwszy tom przygód Rafaela będzie miał swoją premierę w sierpniu, na konwencie Niucon.

A oto co dziewczyny piszą o sobie:

Anika „Anix” Stasińska – wykluła się z jaja 24 lata temu i nadal uczy się wiązać sznurówki. Słucha bitów swoich dziadków, buja się do Bee Geesów, od 13 lat uprawia studium Pottera. Wie o nim wszystko, a jak nie wie, to nie pytaj, bo i tak uda, że wie. Pisze od 14 lat, męcząc swoją twórczością co słabsze jednostki. Wyszczekana na papierze, w realu miauczy o zainteresowanie i odrobinę miłości. Studentka polonu na UW, wszystkożerna z wyłączeniem gorącego asfaltu. Podobno ma zalety. W jej chorym umyśle powstał Bielecki, który jest jej alterego. Kocha homosiów, nie wie, czy z wzajemnością. Paruje nie tych, których powinna i robi to z patologiczną wręcz radochą. Boi się pająków i Armageddonu. Robi trzysta rzeczy naraz i zastanawia się, dlaczego tylko tyle.

Katarzyna „Tokusa” Nowińska – ilustratorka (grafik), odpowiedzialna za projekty graficzne dotyczące „Bieleckiego”, fanka twórczości Mochizuki Jun oraz Himoru Arakawy, yaoistka już od takiego wieku, że aż wstyd się przyznać, wielbicielka shounenów. Jednym z jej ulubionych cytatów jest Arakawo-Edwardowskie „Lekcja, której nie towarzyszy ból nie ma znaczenia. Ponieważ nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego. Tak, stalowe serce”.

Z pracami Kasi możecie zapoznać się na jej deviantarcie.