Niezmiernie nam miło poinformować, że nową mangą, a zarazem pierwszą serią wydaną przez nasze wydawnictwo jest Koi suru boukun autorstwa Hinako Takanagi. Ogromnie cieszymy się, że udało nam się pozyskać tytuł, który zajął trzecie miejsce w ankiecie na najlepszą serię yaoi.

Zakupiliśmy prawa do ośmiu części komiksu. Przewidujemy, że poszczególne tomiki ukazywać się będą w trybie dwumiesięcznym, poczynając od maja tego roku. Format wydania pozostanie ten sam: 13,0 cm x 18,2 cm, czyli taki, jak pozostałych naszych mang. Zostaniemy też przy okładce ze skrzydełkami. Tłumaczeniem zajmie się Tomasz Molski. Polski tytuł będzie brzmiał: „Zakochany tyran”.

Opis fabuły:

Ciężkie życie ma homoseksualista, którego ukochany jest zdeklarowanym heterykiem i szlag go trafia na samo brzmienie słowa „gej”. Ale co zrobić, kiedy rozsądek poszedł do kiosku po papierosy i zaginął bez wieści, a serce wyrywa się do przodu? Okazuje się, że łatwiej znosić humorzastego sempaja, niż nie znosić go wcale. Morinaga jest studentem Uniwersytetu i razem z Tatsumim całe dnie pracuje w laboratorium. Nie narzeka jednak na nadmiar zajęć, bo dzięki temu może spędzać więcej czasu u boku wybrańca swojego serca. I choć ta miłość jest silniejsza niźli tur i trwalsza od Pałacu Kultury, to nie przeżyjemy gigantycznych frustracji rodem z argentyńskiego tasiemca. Mimo że „Zakochany tyran” jest historią naładowaną emocjami, znajdziemy tu również mnóstwo zwariowanego humoru.  W tym właśnie tkwi urok tego tytułu. Długowłosy przystojniak, tak uczulony na przedrostek homo-, to wulkan energii, furiat, szaleniec i  (delikatnie mówiąc)  osobnik, którego trzeba byłoby zabić, poćwiartować i zakopać siedem metrów pod ziemią w kilku różnych miejscach, żeby się wreszcie uspokoił. Najbardziej zaś denerwuje się, kiedy wspomina swojego młodszego brata Tomoe, który wyjechał do ju-es-ej i zamieszkał tam, o zgrozo, z facetem! Niestety, przez to mega-homofobia sempaja osiąga wyżyny. Morinaga zaś cierpi w milczeniu i stara się nie rozzłościć ukochanego choćby jednym nieprzemyślanym słowem. Aż pewnego wieczora…

Przedsprzedaż pierwszego tomu rozpoczniemy już dziś.
Prenumerata będzie dostępna w ciągu kilku dni.

Koisuru Boukun

 

KONKURS

I jak zwykle organizujemy dla Was konkurs, w którym do wygrania będzie aż 5 pierwszych tomików mangi „Zakochany tyran”. Wystarczy polubić nasz profil na facebooku oraz udostępnić niusa z informacją o tytule. Konkurs potrwa do 31 marca do godziny 23:59:59. Wyniki ogłosimy w dniu pierwszych urodzin wydawnictwa, czyli 2 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!