Miło nam poinformować, że 29 stycznia br. została podpisana umowa dotycząca fuzji dwóch wydawnictw, JPF i Kotori. Nowo powstałe wydawnictwo będzie nosiło nazwę Japonica Fantastica Kotorica, w skrócie J.F.K. Pierwsza manga, którą wydamy pod nowym szyldem to „Yowamushi pedal”.

Rysunek: Wataru Watanabe
Scenariusz: Wataru Watanabe
Ilość tomów: 44 (cały czas powstaje)
Format: 13,0 x 18,2
Okładka: miękka z obwolutą
Cena: 22,90 zł
Gatunek: komedia, dramat, szkolne życie, sport, shounen

Polski tytuł będzie brzmiał „Jęczące pedały” i jak sama nazwa wskazuje komiks traktuje o perypetiach grupy kolarzy. Pierwszy tom pojawi się już w czerwcu, a kolejne będą wydawane w trybie dwumiesięcznym. Tłumaczeniem zajmie się Tomasz Molski.

Chcielibyśmy również poinformować, że w tej chwili prowadzone są rozmowy z jeszcze jednym wydawcą i najprawdopodobniej do końca tego roku nasze nowe wydawnictwo J.F.K. powiększy się o kolejnego członka.

Decyzja o fuzjach została podyktowana potrzebą zwiększenia siły przebicia przy rozmowach z japońskimi wydawcami.

Przyszła pora zdementować nasz wczorajszy żart. Autentyczne były tylko zdjęcia. Shin Yasuda dzielnie czytał Beacie Bamber Zasady Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego, które podpisywała w ramach „fuzji”. Trudno było zachować powagę w tak wzniosłej chwili. No a manga „Yawamushi Pedal” idealnie wpisała się w nowy gatunek połączonych wydawnictw: shougej. Dziękujemy za Wasze komentarze, niektóre rozbawiły nas do łez. Do następnego roku!

Fuzja