Niedawno z dumą ogłaszaliśmy wydanie przez nas pierwszego komiksu polskiej autorki („Viva la Fifa” Agata LLP Sutkowska), a już spieszymy donieść, że trwają prace nad kolejnym tytułem. Tym razem będzie to pełna zagadek opowieść, obfitująca w akcję i przygodę. Niewytłumaczalne zjawiska, psychopatyczny prześladowca i tajemnica, której nikt dotąd nie potrafił rozwiązać – to wszystko znajdziecie w komiksie „Exitus Letalis” Michaliny KattLett Daszuty.

Opis z okładki pierwszego tomu:

Czasy współczesne. Cierpiąca na narkolepsję Eva Monroe właśnie skończyła studia psychologiczne. Na zlecenie pewnej tajnej organizacji wyjeżdża do Norwegii. W ciągu roku musi odkryć tajemnicę mieszkańców rezydencji „Nilfheim”. Spotkanie z sześcioma mężczyznami, którzy przeżyli piekło II wojny światowej, jest dla niej wielkim zaskoczeniem. Spodziewała się ujrzeć starszych panów, ale to, co zobaczyła, przerosło jej wszelkie oczekiwania. Czy zdolność widzenia przeszłych zdarzeń pomoże Evie w rozwiązaniu tej niecodziennej zagadki? Czy niedoświadczona dziewczyna poradzi sobie z tak trudną misją?

„Exitus Letalis” będzie miał pięć tomów. Premiera pierwszego odbędzie się na konwencie Niucon we Wrocławiu. Tam również będzie można spotkać się z autorką zarówno przy naszym stoisku, jak i na panelu, który poprowadzi.  Tom będzie liczył 186 stron plus kolorową wkładkę i zostanie wydany w formacie A5. Dodatkowo będziecie się mogli zaopatrzyć w gadżety z grafikami KattLett (poduszki, przypinki, kubki, koszulki).

KattLett po raz pierwszy zamieściła swoje komiksy w Internecie latem 2012. Seria „Exitus Letalis” cieszyła się taką popularnością, że autorka postanowiła usunąć ją z portalu, dopracować i wydać. Wciąż kontynuuje inne webkomiksowe serie – „Pentagram Alchemist”, „theNOM”, „theRacist”. Jej romansowe historie łączą elementy fantastyki z dużą dawką humoru. Kreowanie komiksowych światów sprawia Katt ogromną frajdę.

Okladka.indd