Ankieta: Kupił(a)byś ten tytuł, gdyby ukazał się w Polsce?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
45.00%
9 45.00%
Pewnie kupię
15.00%
3 15.00%
Może się skuszę
10.00%
2 10.00%
Raczej nie
20.00%
4 20.00%
Kijem tego nie tknę!
10.00%
2 10.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Won, Misora Riku] Rakudai Kishi no Cavalry [LN]
Tytuł: Rakudai Kishi no Cavalry
Autor: Misora Riku
Ilustracje: Won
Liczba tomów: 08 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Komedia, Dramat, Ecchi, Fantasy, Romans,
Wydawca japoński: SoftBank Creative (GA Bunko)
Opis: W świecie, gdzie można zmienić swoją duszę w broń, istnieją magiczni rycerze. Ich zdolności ocenianie są w skali od A do F, przy czym jest to poziom wrodzony i niezmienny. Ikki Kurogane pochodzi z zasłużonej rodziny, ale ma tylko najniższy stopień, skąd przezwisko "Najgorszy" i szykanowanie. Jednakże jest to osoba niepoddająca się przeciwnościom losu.
Pewnego dnia wpada na przebierającą się Stellę Vermillion, europejską księżniczkę o dużym temperamencie i mocy magicznej na poziomie A, którą zdołała okiełznać dzięki ciężkiej pracy. Przybyła do Japonii szukając sposobu dalszego rozwoju swoich zdolności dla dobra ojczyzny. W wyniki niezręcznej sytuacji dochodzi do pojedynku, na który "Najgorszy" Kurogane, ku zdziwieniu Stelli, przystaje. Czy stosowany system oceniania oddaje możliwości rycerza? Jak rozwiną się ich relacje, gdy zrozumieją, jak wiele ich łączy? [opis ze strony http://shinden.pl/]
Moja opinia: Moim zdaniem nowelka ma potencjał, co prawda wiele jest podobnych, rzec można niemal identycznych o tej samej tematyce czy fabule. Jest jednak jedna rzecz która sprawia że różni się od innych a mianowicie romans, a nie niekończący się harem. Romans co prawda dość przewidywalny od początku, z czasem rozkręca się i staje się maszyną napędową dla głównych bohaterów.

Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć anime. Uważam że było takie średnie, ale domyślam się że jest to wynikiem próby skompresowania jak największej ilość LN w 12 odcinkach.
Podobne odczucia miałem w przypadku Highschool D x D, jednak po przeczytaniu LN okazało się nie być takie złe. Więc pewnie kupię tą Light Novel-ę jak się ukaże w sprzedaży.
Z przyjemnością wydam część swojej wypłaty na tą serię Uśmiech Serce

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości