Ankieta: Kupił(a)byś ten tytuł, gdyby ukazał się w Polsce?
Ankieta jest zamknięta.
Biorę w ciemno!
42.86%
12 42.86%
Pewnie kupię
7.14%
2 7.14%
Może się skuszę
10.71%
3 10.71%
Raczej nie
10.71%
3 10.71%
Kijem tego nie tknę!
28.57%
8 28.57%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Xing Bao Er] Hua Hua You Long (light novel)
[Obrazek: CT2AeSo.jpg]

Tytuł: Hua Hua You Long
Autor: Xing Bao Er
Wydawca: Uei Shiang (?)
Ilość tomów: 2
Gatunek: dramat, historyczne, psychologiczne, yaoi
Opis: Młody cesarz będąc w podróży dowiaduje się o porwaniach kobiet. Aby zbadać sprawę, sam przebiera się za niewiastę i daje się schwytać górskim bandytom. Okazuje się, że ci bandyci szukają żony dla swojego przywódcy. Cesarz przedstawiony jako nowa "panna młoda" postanawia dać nauczkę porywaczowi, który swoją drogą, zdążył już się zadłużyć w pięknej pannie.
Opinia: Tytuł nie dla wrażliwych. Przynajmniej pierwszy tom. Mocny, brutalny, wywołujący wiele emocji. Podczas lektury odczuwamy: złość, smutek, nienawiść, współczucie, ale także z czasem dostrzegamy zalążek miłości, który powoli kiełkuje. Bohaterowie są ciekawi, z mocno zarysowanym charakterem (zwłaszcza cesarz). Mimo że książka nie należy do słodkich i lekkich, to i tak nie można się oderwać od lektury. Cały czas chce się więcej i więcej.

Zastanawiałam się, czy w ogóle to proponować. Kotori nigdy nie wydało nic chińskiego, no ale.... Kto tam wie, co przyniesie przyszłość. No i uwielbiam historyczne! A w połączeniu z yaoi, to cud, miód i orzeszki, niezależnie, czy na słodko, czy na gorzko Zawstydzony
Tytuł naprawdę wart uwagi, głównie przez zgrabnie skrojonych głównych bohaterów. Obaj są mocno zakorzenieni w środowisku, w którym zostali wychowani i prowadzą nieustanną wewnętrzną walkę z rodzącym się uczuciem, a dumą, przyzwyczajeniami, wrodzonym egoizmem. To nie jest relacja dwóch uroczych chłopczyków, to raczej związek dwóch mocnych i dumnych "charakterów", z których żaden nie chce odpuścić, a napięcie między nimi czuć na każdej stronie.
Także bohaterowie drugoplanowi stanowią fajne uzupełnienie i dobrze nakręcają akcje. Dodatkowy plusem jest osadzenie historii w czasach (mimo , że fikcyjnych) rządów cesarzy, co pobudza wyobraźnie w kwestii szat, fryzur i wystroju wnętrz Uśmiech
Czytałam wersje komiksową i O MÓJ BOŻE, nigdy w życiu. Manhua była tak zła, że po LN na pewno nie sięgnę.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Czytałam manhwe i nie wie, czytam komentarze jak wszyscy się tym jarają, a moim zdaniem jest ona po prostu obrzydliwa i głupia do granic możliwości :/ przez ten wstręt na pewno nie sięgnęłabym po LN
[Obrazek: pHdqMJC.png]
Nie jestem pewna co mam o ten manhwie myśleć.
Z jednej strony była wciągająca i pięknie narysowana, ale z drugiej strony Jin jest po prostu zły i.. kogo ja oszukuję - chyba jednak bym kupiła :X
(23-06-2017, 08:51 AM)Glenka napisał(a): Nie jestem pewna co mam o ten manhwie myśleć.
Z jednej strony była wciągająca i pięknie narysowana, ale z drugiej strony Jin jest po prostu zły i.. kogo ja oszukuję - chyba jednak bym kupiła :X

Rozmawiamy o książce, nie o manhwie.
Książka w sam raz dla mnie. Klimat podobny do mojego ulubionego Ai no Kusabi Serce , a jak na razie raczej daremnie szukałam podobnej lektury. Dwa tomy można by wydać nawet w jednym zbiorczym tomiku.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
Nie przepadam za Yaoi, a zwłaszcza podane w gorzkim i brutalnym obrazie. Nie wzięłabym, nawet gdyby zostało mi to podarowane.
[Obrazek: Shirayuki-and-Zen-akagami-no-shirayukihi...00-230.gif]

Czerwony jest kolorem przeznaczenia
Wiele osób odnosi się do wersji rysowanej, a cóż.. sama zaczęłam od komiksu, i dopiero po dwóch latach zdecydowałam się na ln, i nie żałuję, zdecydowanie wole wersję pisaną, pozwala samemu stworzyć otoczkę całej sytuacji, i pozwala na głębsze przemyślenia odnośnie odczuć bohaterów Oczko w końcu coś nowego, innego, i z pewnością nie dla każdego, poważniejszy tytuł, kupiłabym od razu w pre orderze Oczko

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości