Ankieta: Czy gdyby ten tytuł został wydany kupił/a byś go?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
22.22%
2 22.22%
Pewnie kupię
11.11%
1 11.11%
Może się skuszę
22.22%
2 22.22%
Raczej nie
22.22%
2 22.22%
Kijem tego nie tknę!
22.22%
2 22.22%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Takumi Yanai] "Gate - Thus the JSDF Fought There" LN
[Obrazek: 220px-Gate_light_novel_volume_1_cover.jpg]
Liczba tomów: 10
Wydawca: Alphapolis
Gatunek: komedia, akcja, przygoda, fantasy, romans, seinen
Opis: Akcja historii zaczyna się, gdy w Tokijskiej dzielnicy Ginza, pojawia się brama z której przybywają potwory, średniowieczni rycerze z Europy oraz masa innych istot, które zabijają obywateli Tokio. To zdarzenie jest znane jako Incydent w Ginzie. Rząd wysyła małą grupę żołnierzy japońskich Sił Samoobrony do alternatywnego świata poza bramą. Żołnierze pod przywództwem otaku Youji-ego Itami-ego trafiają do wioski atakowanej przez smoka. Elfka która przetrwałą atak smoka dołącza do grupy przybyszów i razem z nimi wyrusza w niebezpieczną podróż. (Opis pochodzi z http://anime-odcinki.pl/anime/gate-jieit...-tatakaeri trochę go przekształciłem aby był bardziej dokładny.)
Główni bohaterowie: Itami Youji (żołnierz, otaku, męszczyzna; Lalena Lelei la (mag, kobieta); Marceau Tuka Luna (elf, kobieta); Mercury Rory (półbogini, gotycka loli, kobieta)

Moja opinia: Choć samej nowelki nie czytałem, to obejrzałem 2 sezony anime, oraz 56 rozdziałów mangi i muszę przyznać, że historia jest po prostu świetna. Poza samą główną fabułą, czyli podróżą do innego świata są takie smaczki jak polityka. Romansu prawie nie widać, no chyba, że u postaci drugoplanowych. Wiem, że to nie yaoi ale trzeba przyznać, że SAO i Overlord też nimi nie są Oczko.

P.S.: To nie harem.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości