Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
40.54%
15 40.54%
Pewnie kupię.
16.22%
6 16.22%
Może się skuszę.
16.22%
6 16.22%
Raczej nie.
18.92%
7 18.92%
Kijem tego nie tknę!
8.11%
3 8.11%
Razem 37 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[HAGIO Moto] Zankoku na Kami ga Shihai suru
[Obrazek: cover.jpg?1335193802]

Autor: Hagio Moto
Liczba tomów: 17
Alt. nazwa: After Us, The Savage God; A Cruel God Reigns
Wydawca: Shougakukan
Status: Zakończone
Opis: "Dwaj przyrodni bracia uczestniczą w pogrzebie rodziców, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Starszy z nich Ian zauważywszy dziwne zachowanie młodszego Jeremy’ego, zaczyna podejrzewać, że to właśnie on przyczynił się do śmierci ich najbliższych. Tajemnicą pozostaje motyw, który poznajemy, cofając się prawie rok wcześniej do Bostonu, gdzie Sandra, matka Jeremy’ego poznaje bogatego Brytyjczyka. Para dość szybko zaczyna planować ślub. Czyżby los się do nich uśmiechnął? Czy mają szansę stworzyć udaną rodzinę wraz z Gregiem i jego dwoma synami? Okaże się, że kochający z pozoru ojczym to potwór, a jego ofiarą padnie właśnie Jeremy…" (źródło: http://manga.tanuki.pl/strony/manga/2478...ru/rec/357)
Opinia: Muszę przyznać, że sama nie przeczytałam tej mangi do końca, gdyż niestety nie została ona zlicencjonowana w USA ani przełożona w żaden sposób na język angielski, a ja tylko taki język (oprócz polskiego oczywiście) znam. Przeczytałam jednak kilka pierwszych rozdziałów i BARDZO mnie one wciągnęły. Co tu dużo mówić, gatunki tej mangi to psychologiczne, dramat, shonen-ai/yaoi oraz realizm. Bardzo lubię pozycje, które traktują o przemocy seksualnej, a w których bohaterowie są wiarygodni psychologicznie i z tego co mi wiadomo, tego właśnie możemy się spodziewać. Manga jest dość stara, bo pochodzi z 1992 roku, ale jej autorka uważana jest za bardzo wybitną twórczynię, jedną z rewolucjonistek gatunku shoujo, a sama pozycja została uhonorowana nagrodą Osamu Tezuki, więc myślę, że jest to tytuł, który warto by wydać.
Autor oryginalnego posta: Unfabulous
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Brzmi angstowo = zachwycająco. Długość jest na minus, ale myślę, że bym kupowała.
Ja to zaproponowałam, więc oczywiście także jestem za. Historia jest bardzo ciekawa, naprawdę i podobno znakomicie poprowadzona (nie doczytałam do końca więc tego potwierdzić nie mogę).
[Obrazek: 95q8eb.jpg]
© la-skandalosa.devianart.com
Aaaaaaaaaaaaa! Kocham, wielbię i w ogóle ubóstwiam.
Mózgotrzep z elementami sado-maso, psychicznym znęcaniem się i takimi tam różnymi psychologicznymi akcentami.

Tylko że to ma od cholery tomów.
Ale też to chcę.
Chyba bym musiała pieluchy od Beaty pożyczyć, gdyby ten tytuł wyszedł w Polsce.
Ale sugerujesz, że tytuł będzie tak długo wyłaził, że Beata dorobi się pieluch? XD
Ok, sory, to było złe xP
No właśnie słyszałam od Lau że fajne ale taki tasiemieć ze omatko O.o
Gdyby wyszedł napewno bym kupowała i miałabym pretekst by czytać :3
Kreska przemawia do mnie bardzo na tak - uwielbiam taka :3
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Pieluchy po to, żeby nie lać po nogach z nadmiaru szczęścia.
Koniecznie.
Zbieram właśnie mózg ze ściany po lekturze i robię okład na zapłakane ślepia. Nigdy jeszcze manga nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Pierwszorzędne przedstawienie wszystkich emocji, reakcji. Wszystko jest spójne, mroczne ale takie prawdziwe. Bardzo przypadła mi do gustu kreska.
Niektórych może odstraszyć długość, ale może udałoby się załatwić skompresowaną 10-cio tomową wersję.
W tym momencie jest to najlepsza manga jaką czytałam.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
(29-06-2012, 07:53 PM)masza napisał(a): Koniecznie.
Zbieram właśnie mózg ze ściany po lekturze i robię okład na zapłakane ślepia. Nigdy jeszcze manga nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Pierwszorzędne przedstawienie wszystkich emocji, reakcji. Wszystko jest spójne, mroczne ale takie prawdziwe. Bardzo przypadła mi do gustu kreska.
Niektórych może odstraszyć długość, ale może udałoby się załatwić skompresowaną 10-cio tomową wersję.
W tym momencie jest to najlepsza manga jaką czytałam.

Przeczytałaś całą!? Zazdroszczę T^T
(30-06-2012, 06:23 PM)Unfabulous napisał(a): Przeczytałaś całą!? Zazdroszczę T^T
Niestety nie znam japońskiego Język Przeczytałam do vol 12 ch 63 (wczoraj wypuszczony) i już ją kocham.
(29-06-2012, 07:53 PM)masza napisał(a): ale może udałoby się załatwić skompresowaną 10-cio tomową wersję.

Dobrze gada, polać jej!
Muszę serdecznie podziękować za tą informację, gdyż przerwałam lekturę bez większych nadziei na dalsze chaptery na 9 tomie. Już biorę się za nadrabianie strat Uśmiech . Szczerze podpisuję się pod komentarzem Maszy. Na pewno jest dość sporo serii poruszających trudne wątki, ale zaledwie garstka, która ściska za serce i każe pomyśleć. Miałam momenty kiedy robiło mi się zupełnie słabo, a i takie, gdy myśląc o tym, że podobny Greg może mieszkać gdzieś za rogiem gotowa byłam wylecieć z domu i zatłuc na śmierć. Wchodzi trochę do głowy. Nie ukrywam. Czy jest tasiemcem jak ktoś wyżej wspomniał, póki co nie jestem w stanie stwierdzić. Gdy skończę, to wypowiem się już w pełni. Powód? Myślę, że jest to jedna z tych serii, którym można wybaczyć ilość tomów. Jeśli zaś trafi do Polski, to zacisnę zęby, odłożę kasę i kupię. Wierzę, że to będą dobrze wydane pieniądze.
[Obrazek: Orihara.Izaya.240.370749.jpg]
(04-07-2012, 12:30 AM)Rimfrost napisał(a): Miałam momenty kiedy robiło mi się zupełnie słabo, a i takie, gdy myśląc o tym, że podobny Greg może mieszkać gdzieś za rogiem gotowa byłam wylecieć z domu i zatłuc na śmierć. Wchodzi trochę do głowy.
No jakbyś o mnie pisała.
W tym momencie zupełnie mnie nie obchodzi ile to ma tomów, po prostu muszę to mieć.
Łał, dobrze, że mi powiedziałyście o wznowieniu, ale miałam czytania!
Muszę przyznać, że teraz, kiedy doczytałam do najnowszego przetłumaczonego rozdziału, historia ta nadal mnie porywa, jednak... Powoli zaczyna trochę męczyć. Czy nie za dużo dramatu? Czy wszystko musi być takie skomplikowane? Rozdział, w którym

SPOILER!

wszyscy wybrali się wesolutko na wycieczkę rowerową mnie zirytował. Tak samo jak irytuje mnie zachowanie Iana... To, czego potrzebuje Jeremy, żeby się uspokoił, to moim zdaniem właśnie takie normalne życie w otoczeniu rodziny i przyjaciół, plus terapia. Wtedy będzie mógł zapomnieć o koszmarze. Podobna relacja z Ianem mu nie pomoże -.- Ach, ten Ian, niech on się w końcu ogarnie >.< Skoro chce dla niego dobrze, to niech tak robi.

KONIEC SPOILERA

Mimo to jednak, uwielbiam tą mangę. Byłoby ekstra, gdyby została wydana!
No moim zdaniem to jest właśnie takie realistyczne. O takim koszmarze raczej się nie zapomina w 5 minut. A co do zachowania innych, no cóż świat nie jest idealny i tak samo jest z ludźmi. Czasem chcemy dobrze, ale niekoniecznie musi wyjść tak jak sobie zaplanowaliśmy.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości