Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
37.50%
6 37.50%
Pewnie kupię
12.50%
2 12.50%
Może się skuszę
6.25%
1 6.25%
Raczej nie
6.25%
1 6.25%
Kijem tego nie tknę!
37.50%
6 37.50%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Reki Kawahara/Juusei MINAMI i in.] Sword Art Online
[Obrazek: sao%20manga_zps4cf1f0oa.png]

Ilość tomów: 24 (taką informacje znalazłem na http://es.swordartonline.wikia.com/wiki/...ne_(manga)
Wydawca: ASCII Media Works
Autor: Reki Kawahara
Grafika: Tamako NAKAMURA , Juusei MINAMI , Tsubasa HAZUKI , Koutarou YAMADA i in.
Rok wydania: 2012
Gatunek: Fantasy, Przygodowe, Science-fiction, Romans.

Opis:

Jest rok 2022. Na świecie prawdziwą furorę robią zaawansowane gry wieloosobowe z użyciem najnowszych technologii wirtualnych. Długo oczekiwana gra Sword Art Online (SAO) ma właśnie swoją premierę i tysiące osób przyłącza się do wspólnej zabawy. Wśród nich jest Kirito - młody chłopiec, który był jednym z testerów tego tytułu. Po krótkim czasie niczym nie skrępowanej rozrywki gracze zaczynają dostrzegać pierwsze problemy. Szybko okazuje się, że to twórca gry - Akihiko Kayaba miał niecne zamiary i dodatkowo zmodyfikował swój produkt. Gracze nie mogą opuścić komputerowego świata, dopóki nie ukończą ostatniego poziomu gry. Szkopuł w tym, że kto straci wszystkie punkty życia w SAO, ten umiera naprawdę...

Jest to opis jedynie, pierwszej gry komputerowej w jaką grali pod tytułem "Sword art online" o której są jedynie dwa tomy mangi. Potem anime ukazuje inne gry, wraz z nowymi przygodami i trudnościami, którym musi stawić czoła główny bohater - Kirito.

Osobiście uwielbiam anime, jestem wielkim fanem tej kultowej serii. Z chęcią przeczytałbym całą mangę gdyby było to możliwe.

Informacje z Wikipedii

W 2012 roku Sword Art Online było najlepiej sprzedającą się light novel w Japonii, która osiągnęła ponad 2,7 miliona sprzedanych egzemplarzy. Do grudnia 2014 roku sprzedano łącznie 16,7 miliona egzemplarzy powieści.

Anime wygrało nagrodę Tokyo Anime Award w roku 2013. Pierwsza seria anime została zaklasyfikowana jako ósma w dorocznym Anime Grand Prix miesięcznika Animage (z 2012 roku). Także miesięcznik Newtype umieścił pierwszą serię anime w klasyfikacji Newtype Anime Awards – siódme miejsce wśród najlepszych anime 2012 roku.
A wiesz, że u nas wychodzi light novel SAO?
Ten wpis rozbawił mnie okrutnie. Zwłaszcza że pojawił się na forum wydawcy, który wydaje SAO.
Jakbyś pragnął zauważyć to nie chodzi mi o novelke tylko o mangę której nie ma po Polsku. A napisałem ten post wydawcy novelki bo może zainteresuje ich manga. Novelki mam wszystkie które są po Polsku.
Fajnie, że się pojawiłeś, Mati. Mam nadzieję, że ustosunkujesz się do PM, które dostałeś.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości