Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
20.00%
3 20.00%
Pewnie kupię
26.67%
4 26.67%
Może się skuszę
20.00%
3 20.00%
Raczej nie
20.00%
3 20.00%
Kijem tego nie tknę!
13.33%
2 13.33%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Aya Kanno] Baraou no Souretsu
[Obrazek: Requiem-Rose-King-1-2-3.jpg]

Autor: Aya Kanno
Gatunki: Akcja, Dramat, Gender Bender, Historyczny, Nadprzyrodzone moce, Shōjo
Ilość tomów: 4
Status: trwająca
Alternatywne nazwy:
Bara Ou no Souretsu
Le requiem du roi des roses
Requiem of the Rose King
The Rose King's Funeral Procession
Oryginalny wydawca: Akita Shoten
Rok wydania: 2013

Opis: Ryszard - ambitny, trzeci syn z rodu Yorków wierzy, że jest przeklęty, potępiony od dnia narodzin i skazany na wieczną ciemność. Ale czy naprawdę przeznaczenie prowadzi go do samounicestwienia? Katuje tęsknotą? Mroczne fantasy, bazujące na wczesnym projekcie szekspirowskiej sztuki „Ryszard III”, ukazuje człowieka, który mógłby być królem stojącym między światami, klasami społecznymi, pomiędzy dobrem i złem.
Opinia: Jest to pierwsza manga, która tak bardzo mnie wciągnęła. Głównego bohatera polubiłam od razu, a intrygująca fabuła, piękna kreska i tajemnicza atmosfera sprawiają, że ciągle chcę więcej.
Zaciekawiła mnie ta pozycja; zdaje się takim czymś nieco innym, chętnie widziałabym ją na swojej półce ^^
Czytałem te biedne kilkanaście rozdziałów dostępnych w necie jakiś czas temu i ciągle mnie serducho boli. Ta manga jest nieludzka. Papcio Ryszard Q_____Q
Za to Edward jest w moim Top 10 postaci do zdzielenia przez łeb. Młotem. Kowalskim.

Podsumowując: Manga dla masochistów, szekspiroentuzjastów i fanów dobrej kreski.
A, i przed przeczytaniem radzę zapoznać się z garścią faktów historycznych na temat średniowiecznej Anglii, a szczególnie genezą i przebiegiem Wojny 2 Róż.
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
Mangę wyda Waneko.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości