Ankieta: Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę novelkę, gdyby wydano ją w Polsce?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
40.00%
2 40.00%
Pewnie kupię
20.00%
1 20.00%
Może się skuszę
20.00%
1 20.00%
Raczej nie
20.00%
1 20.00%
Kijem tego nie tknę!
0%
0 0%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [Watari Wataru/Ponkan 8] Yahari Ore no Seishun Rabukome wa Machigatte Iru.
[Obrazek: 122461.jpg][Obrazek: 80943.jpg]
Tytuł japoński: 空ろの箱と零のマリア
Tytuł alternatywny: Yahari Ore no Seishun Rabukome wa Machigatte Iru. , My youth romantic comedy is wrong as expected.
Autor: Watari Wataru (Historia), Ponkan 8 (Rysunki)
Gatunek: Komedia, Romans, Okruchy Życia
Publikowana w: Shogakukan (GAGAGA Bunko)
Wydano: 2012
Ilość tomów: 14 [ongoing]
Anime: Tak dwa sezony - 13+ 13 odcinków [2013, 2015]

Linki: B-U, B-T

Opis:
Ta komedia romantyczna obraca się wokół aspołecznego licealisty Hachimana Hikigayi z dość pokręconym światopoglądem – oczywiście chłopak nie ma przyjaciół ani tym bardziej dziewczyny. Widząc swoich kolegów z klasy podekscytowanych rozmowami o ich nastoletnich życiach, mruczy pod nosem, że są bandą kłamców. Zapytany o swe plany i aspiracje, odpowiada, iż na pewno nie marzy mu się żadna praca. W końcu nauczyciel zmusza go do przyłączenia się do klubu pogotowia ochotniczego, zajmującego się pomaganiem ludziom. Traf chce, że członkinią owej dziwnej organizacji jest najpiękniejsza dziewczyna w szkole, Yukino Yukinoshita.

Krótka opinia - dlaczego warto:

Yahari to obecnie najpopularniejsza w Japonii serii Light Novel, która już dwukrotnie zwyciężyła w dangegi light novel ga sugoi (w tamtym roku chyba nawet całkowicie zdominowało te notowania) - pokonując takie popularne serie jak Sword Art Online czy To Aru Mejestsu no Index. Hachiman ma dość nietypowe, ale niezaprzeczalnie ciekawe podejście do życia, a zwykłe sprawy widziane z jego perspektywy nabierają zupełnie innego znaczenia. To bez wątpienia najlepsza komedia romantyczna w formie LN jaka została dotychczas wydana, a anime będące jej ekranizacją chociaż jest dobre samo w sobie, to strasznie dużo pomija (pierwszy sezon miał 13 odcinków, a zekranizował materiał z 6 tomów).
[Obrazek: 6_243.jpg][Obrazek: 5_211.jpg]
[Obrazek: 4_158.jpg][Obrazek: 3_240.jpg]
[Obrazek: 2_566.jpg][Obrazek: 1_148.jpg]
Ekhm, klik.
Radzę od czasu do czasu zajrzeć do wątku "Alfabetyczny spis propozycji". Ja go serio uzupełniam co jakiś czas.
Przepraszam za dublowanie posta, ale byłem pewny, że nikt nie dodał takiej propozycji. Chociaż patrząc na tamtą ankietę autor nie podał zbyt wielu informacji na temat nowelki więc ci, co nie znają serii nie byliby zbytnio przekonani. Jednak jeśli będzie trzeba usunąć moją ankietę to nie mam nic przeciwko.
Spoko, po prostu zawsze warto sprawdzić, czy coś już jest. Jak chcesz, to możesz przekleić w sumie swojego posta (a przynajmniej opinie i okładki) do tamtego wątku, trochę go to urozmaici.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości