Ankieta: Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę novelkę, gdyby wydano ją w Polsce?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
43.90%
18 43.90%
Pewnie kupię
12.20%
5 12.20%
Może się skuszę
14.63%
6 14.63%
Raczej nie
12.20%
5 12.20%
Kijem tego nie tknę!
17.07%
7 17.07%
Razem 41 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [Kamoshida Hajime/Mizoguchi Keiji] Sakurasou no Pet na Kanojo
[Obrazek: thumb.php?f=Sakurasou_v1_thumb_cover.jpg&width=147][Obrazek: thumb.php?f=Sakurasou_v2_thumb_cover.jpg&width=140][Obrazek: thumb.php?f=Sakurasou_v3_thumb_cover.jpg&width=140][Obrazek: thumb.php?f=Sakurasou_v4_thumb_cover.jpg&width=138][Obrazek: thumb.php?f=Sakurasou_v05_c001.jpg&width=139]
Reszta tomów

Tytuł: Sakurasou no Pet na Kanojo
Autor: KAMOSHIDA Hajime
Ilustracje: MIZOGUCHI Keiji
Liczba tomów: 13(v. 5.5 + v. 7.5 + v. 10.5)(Complete)
Gatunek: Okruchy Życia, Romans, Komedia
Wydawca japoński: ASCII Media Works (Dengeki Bunko)
Opis: Problem związany z właściwym wykorzystaniem chęci i talentów do znalezienia swojego miejsca na świecie nie jest obcy człowiekowi żyjącemu w nowoczesnym społeczeństwie. Największe nasilenie rozterek przypada na okres młodzieńczy, kiedy podejmuje się kluczowe dla przyszłego życia decyzje, nie mając jeszcze doświadczenia i wynikającej z niego mądrości. Sakurasou no Pet na Kanojo przedstawia tę kwestię na przykładzie zwykłych uczniów szkoły średniej otoczonych jednostkami o nieprzeciętnych zdolnościach. W ten sposób kontrastuje ze sobą talent i determinację. Ubiera to w przystępne dla widza realia komedii romantycznej i przy okazji... pokazuje zbawienne skutki zooterapii - w przypadku kryzysu życiowego zalecane jest podjęcie się opieki nad psem, kotem bądź nieporadną artystką.

Opowiadana historia zaczyna się od przemyśleń głównego bohatera na temat monotonności życia. Dosyć szybko zostają one skonfrontowane z kocim tyłkiem, a następnie tyłkiem dziewczęcym. Okazuje się, że wbrew sennym marom, Sorata Kanda nie może narzekać na nudę. Mieszka w Sakura-sou - specjalnym internacie przeznaczonym dla uczniów sprawiających problemy. Z tego powodu na co dzień ma do czynienia z ludźmi niezwykłymi: od nadpobudliwej koleżanki nieuznającej norm społecznych, po hikikomori komunikującego się ze światem zewnętrznym za pomocą e-maili. Sorata natomiast jest zupełnie przeciętny, ale cechuje go niespotykanie miękkie serce dla porzuconych kotów. Właśnie przez nie trafił w to miejsce - przygarniał każdego czworonoga zostawionego na ulicy, czemu zwykły internat nie był przychylny. Potraktowany tak niesprawiedliwie, Kanda kończy wstęp postanowieniem "muszę wydostać się z Sakura-sou".
https://www.mangaupdates.com/series.html?id=86188
Sakurasou no Pet na Kanojo to dobre anime o spełnianiu swoich marzeń przez grupkę przyjaciół, mieszkających pod jednym dachem. Myślę, że głównym przesłaniem tej serii jest przede wszystkim to, że nie można się poddawać i warto mieć marzenia, do których można dążyć, tak jak to robią nasi bohaterowie. Jest to także niezły romans, więc raczej spodoba się osobą lubiącym ten gatunek, i komedia, dlatego też osoby chcące się pośmiać także będą zadowolone, a elementy dramatu nadają temu anime taki kolor jaki ma. Polecam.
Sakurasou no Pet na Kanojo jest to moje ulubione anime, jeśli chodzi o gatunek romans. Wszystkie postacie były interesujące co wpływa na korzyść serii. Bardzo lubię oglądać o ludziach, którzy dążą do spełnienia marzeń. Więc jeśli chodzi o nowelkę to jestem na tak i chętnie poznam dalszą historie ^^
Przydałoby się przeczytać to jako ln. Skoro anime na podstawie tej novelki było świetne to ciekaw jestem jak dobra jest sama novelka. Zdecydowanie warto ten tytuł zakupić. Niestety nie udało mi się znaleźć jej w j. ang. więc z niecierpliwością będę czekał na jej wydanie.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości