Ankieta: Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę novelkę, gdyby wydano ją w Polsce?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
6.25%
1 6.25%
Pewnie kupię
25.00%
4 25.00%
Może się skuszę
31.25%
5 31.25%
Raczej nie
18.75%
3 18.75%
Kijem tego nie tknę!
18.75%
3 18.75%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [Kazuma Ootorino/Akaringo] Ryuugajou Nanana no Maizoukin
#1
[Obrazek: Ry%C5%ABgaj%C5%8D_Nanana_no_Maiz%C5%8Dki..._cover.jpg]
Tytuł: Ryuugajou Nanana no Maizoukin
Autor: Kazuma Ootorino
Ilustracje: Akaringo
Liczba tomów: 07 (Ongoing)
Gatunek: Komedia, Akcja, Przygodowy
Wydawca japoński: Enterbrain
Opis: Juugo Yama, nastoletni chłopak wydziedziczony przez ojca, wprowadza się do małego mieszkania na wyspie Nanae. Jak się okazuje, niski czynsz ma jednak dość zaskakującą przyczynę, a mianowicie wynajmujący musi znosić nietypową sublokatorkę. Okazuje się ona duchem Nanany Ryuugajou, dziewczyny ściśle związanej z historią wyspy.

Wyspa Nanae to sztuczny obiekt, powstały przed kilkunastoma laty z inicjatywy Wielkiej Siódemki - siedmiorga genialnych uczniów, którzy podjęli się jej budowy, chcąc stworzyć niezwykłe miejsce do życia. Po kilkunastu latach intensywnego rozwoju ekonomicznego wyspę zamieszkuje już sto tysięcy ludzi, z czego około osiemdziesiąt procent stanowią uczniowie najróżniejszych szkół. Wśród nich krąży również legenda o Kolekcji Nanany, tajemniczym skarbie składającym się z magicznych artefaktów. Stanowią one pamiątkę po licznych podróżach dziewczyny, a chociaż znaczna ich część została spieniężona, aby sfinansować budowę wyspy, Nanana ukryła pozostałe na całej jej powierzchni. Jak nietrudno się domyślić, takowe obiekty mogą skusić najróżniejsze grupy przestępcze, jak również indywidualnych poszukiwaczy skarbów...
#2
Tytułu nie znam, może jakaś własna opinia, zdanie, coś, co miałoby przekonać do głosowania na tak. Czyli dlaczego powinien to kupić?
#3
(28-06-2015, 08:57 PM)Botan napisał(a): Tytułu nie znam, może jakaś własna opinia, zdanie, coś, co miałoby przekonać do głosowania na tak. Czyli dlaczego powinien to kupić?
Na początku byłem troche sceptycznie nastawiony do tej serii (nie lubię głównych bohaterów sprawiajacych wrażenie idiotów), ale po 3 odcinku muszę powiedzieć, że zaczyna się robić ciekawie. Taka czysto przygodowa seria o łowcach skarbów, ale wciągajaca i ciekawie zrealizowana. Bohaterowie też po złym pierwszym wrażeniu zaczynają wzbudzać coraz większą moją sympatię.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości