[NAKAMURA Shungiku] Sekaiichi Hatsukoi
[Obrazek: 220px-Sekai-ichi_Hatsukoi.jpg]

- autor: Shungiku Nakamura(Art), Miyako Fujisaki(Story)
- liczba tomów: 9+
- alternatywna nazwa: Sekai Ichi Hatsukoi ~Onodera Ritsu no Baai~, Sekai Ichi Hatsukoi ~Yoshino Chiaki no Baai~, 世界一初恋
- oryginalny wydawca: Kadokawa Shoten
- status: trwający
- krótki opis: http://myanimelist.net/manga/10573/Sekaiichi_Hatsukoi
- opinia: Ta manga jest dużo lepsza niż Junjou Romantica ponieważ: a) ma ładniejszą, bardziej proporcjonalną, mniej kanciastą kreskę, b) historia choć prosta jest o wiele bardziej złożona niż w Junjou (mówię tu o gł. pairingu w obydwu mangach) i ciągle nie jest odkryta do końca co się tak naprawdę "wtedy"(10 lat wcześniej) stało, a obydwie (bo tu są dwie plus jeden chapter innej (rozwinięty w nowelce-patrz niżej) historie są bardziej realistyczne - choć nadal bardzo optymistyczne^__^) na szczęście autorki nie powielają błędów innych autorów i "tutejsi" bohaterowie są inni(mają inne osobowości, choć co do wyglądu nie będę się sprzeczać), niż w pozostałych mangach tych właśnie twórczyń.... A poza tym ta manga jest świetna na podładowanie się po ciężkim dniu ^^
P.S. przy okazji można by było też wydać nowelkę które jest tak jakby dodatkiem do Sekaiichi: http://myanimelist.net/manga/26224/
Autor oryginalnego posta: NexVesper

Komiks zostanie wydany przez Wydawnictwo Waneko.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Ah Sekai ichi to jest dla mnie jedna z tych mang must have Duży uśmiech
Jestem bardzo bardzo za. Kreska nie jest zbyt dobra, ale fabuła nadrabia braki Uśmiech
[Obrazek: ga100225.png]
Jestem za.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Dla mnie SH pobiło JR. Głupie pedały, wszystko im wychodzi. Ale w zamian, chcę mieć ich perypetie na półce, o!
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Kocham ta mange! Serce Błagam wydajcie ją Zawstydzony
[Obrazek: tumblr_mdobi0ZSH11rc9pmuo1_500.gif]
Sekaiichi Hatsukoi (*_*) Wydajcie ją... błagam <pada na kolana> Serce
a mnie tak średnio...
Tzn, napewno bym kupiła i w ogóle ale jakoś tak...
Wole JR no i straszny tasiemiec, jak i kreska nie powala...
ANie mam tez jakoś ukochanego pairingu...
Manga jedna z wielu które lubie ale tyłka nie urywają :3
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Jakby to ująć... Nie jestem stuprocentowo na tak, o. Kilka procent przemawia w tą drugą stronę. Tak jak Shao-ron, kupiłabym ją, ale jakoś tak... No... xD Jednakże są to tylko moje osobiste odczucia. Nie to, że manga mi się nie podobała (bo podobała i to jak!), ale no... No...! xD Nie wiem, jak to ująć. No, ale tak czy siak - murem stać przeciwko wydaniu tego tytułu na pewno nie będę.
[Obrazek: 33zfupc.jpg]
mam 1 tom po niemiecku i chętnie bym przeczytała go po polsku ;p
[Obrazek: tumblr_n00vqdSqra1s55lfeo1_500.gif]
Ja też chętnie, nawet bardzo chętnie, bym kupiła xD
Biorę w ciemno ^^ labu labu
Kreska- i owszem nie powala
Fabuła- wątki z JR plus pewna ilość powtarzających się motywów ( Shao-ron dobrze to określiła )
Humor- Autorka jest moim mistrzem i zawsze poprawia mi samopoczucie. Ilość pozytywnych emocji jakie budzi we mnie ten tytuł pokonał 2 powyższe punkty ( o dziwo! ).

Nie wiem czy wszystkie, ale kilka tomów na pewno zagości na mojej półce ( razem z niektórymi tomami JR, które też muszą tam kiedyś trafić! )
[Obrazek: Orihara.Izaya.240.370749.jpg]
Jestem za.
Ach, Ritsu, Chiaki. <3
jestem za... jest to jedna z moich ulubionych mang Duży uśmiech
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości