[NAKAMURA Shungiku] Junjou Romantica
Jestem za.
Mimo, że kreska w szczególności w pierwszym tomie woła o pomstę do nieba (później jest lepsza).
A po za tym mam do tego tytułu sentyment. Od niego (dokładniej mówiąc od anime) zaczęła się moje przyjaźń z yaoi.
[Obrazek: ert_po_deszczu.gif]
TAK! Tę mangę czytam zawsze kiedy łapie mnie studencki dołek. Już jeden rozdział wystarcza żeby mnie podnieść na duchu. Od lat marzę, że JR zostanie u nas wydane (nie oszukujmy się, na ang. wydanie mnie nie stać =3=)
[Obrazek: 1y9tw0.png]
Chyba moje pierwsze yaoi (anime), więc jakiś sentyment mam. Jedno co odstrasza, to liczba tomów i status "trwający". Mimo wszystko, pewnie nie potrafiłabym się oprzeć i kupiłabym Język
Jak najbardziej na tak! To było moje pierwsze yaoi - najpierw anime, potem manga. Ulubione rozdziały czytałam tyle razy, że potem mi się kadry śniły po nocach... Jeden z najbardziej pożądanych przeze mnie tytułów.
[Obrazek: tumblr_m6xnnftjpJ1qgrrfno1_400.jpg]
tak jak moi poprzednicy jestem za^^
Ludzie, przeca to je długie jak long cat! No i ongoing na dodatek... Liczę na wydawnictwo Kotori, chcę, żeby wydano w Polsce wiele fajnych, krótkich yaoi. Istnieje mnóstwo niedocenionych jednotomówek, które zasługują na wydanie bardziej niż Junjou, wierzcie mi! :C
jestem na tak Duży uśmiech Dla Usagiego Duży uśmiech
Jestem jak najbardziej ZA! Wielbiłabym pod niebiosa każde wydawnictwo, które wydałoby Junjou.
Bardzo, ale to bardzo liczę na to, że kiedyś wydacie tą mangę :3
[Obrazek: hunterxhunterhisoka1366.jpg]
LUBIĘ PRZYSTOJNYCH PSYCHOPATÓW Serce
Hm, biorąc pod uwagę sondę na fb, podejrzewam, że mogę liczyć na wydanie JR, bądź SH. Chciałam, więc zapytać, na kiedy planowane byłoby wydanie pierwszego tomu, którejś z tych mang? Nie żebym już się nie mogła doczekać xPP Strasznie mnie nurtuje to pytanie, a jestem osobą niecierpliwą, toteż uznałam, że zapytam.
Gdyby JR zostało wydane w Polsce, chyba byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie xD
Podobno wydanie JR jest strasznie kosztowne.
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
(26-09-2012, 06:27 PM)Yuriko napisał(a): Podobno wydanie JR jest strasznie kosztowne.

O, a dlaczego?
Zacytuję Waneko. Ale czy będzie się odnosiło również do Kotori to tego nie wiem.

"Jeśli chodzi o tytuł, o którym wcześniej wspominaliśmy, że są problemy z akceptacją zagranicznych wydań to niestety musieliśmy z niego zrezygnować. Problem polega na tym, że zanim odda się okładkę do akceptacji trzeba zapłacić za prawa. W sytuacji gdy akceptacja trwa krotko taka inwestycja szybko się zwraca, jednak gdy akceptacja trwałaby ok 8 miesięcy (tak nas poinformowało japońskie wydawnictwo) byłoby to zamrożenie pieniędzy. Niestety zwyczajnie nas na to nie stać. Taka długoterminowa inwestycja zagroziłaby naszej płynności finansowej. Dlatego wydanie tej mangi nie jest w tej chwili możliwe.
Tytułem tym jest Junjo Romantica"
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Waneko rozmawia zazwyczaj z wydawcami japońskimi, co najwidoczniej tak wygląda. Nie jestem jednak pewna, czy wydanie mangi z tłumaczeniem z innego języka nie wygląda trochę inaczej. Tak sądzę, ale pewności nie mam żadnej. Może ktoś z Kotori zdoła nam przybliżyć zasady, jakimi rządzi się ten sposób wydawania mang. Ja byłabym w siódmym niebie, gdyby plan doszedł do skutku i udałoby się wydać jedną z mang tej autorki.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości