Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
60.34%
35 60.34%
Pewnie kupię.
18.97%
11 18.97%
Może się skuszę.
5.17%
3 5.17%
Raczej nie.
12.07%
7 12.07%
Kijem tego nie tknę!
3.45%
2 3.45%
Razem 58 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Fumino Yuki] Hidamari ga Kikoeru
[Obrazek: cover.png]

Tytuł: Hidamari ga Kikoeru
Autorka: Fumino Yuki
Rok wydania: 2014
Liczba tomów: 1 +
Wydawca oryginalny: Printemps Shuppan
Gatunek: okruchy życia, shonen ai
Opis: Taichi pochodzi z nie za bogatej rodziny i desperacko szuka pracy. Pewnego dnia wpada na (a raczej spada na) studenta z tej samej uczelni, Koheia. Zachwycony jego ślicznym bento próbuje z chłopakiem porozmawiać. Później Taichi zastanawia się co z chłopakiem było nie tak i konsultuje to z przyjacielem. Odpowiedź go nieco zaskakuje: Kouhei izoluje się od świata, bo ma uszkodzony słuch.
Opinia: Uprzedzam - w 4 rozdziałach co prawda nie ma żadnych macanek czy nawet całusów, a raczej jest bromans póki co. Jestem na świeżo po 4 rozdziałach i jest to w sumie manga typowo pod mój gust. Opowiada o budowaniu przyjaźni z osobą, która pod jakimś względem nie jest tak sprawna jak reszta społeczeństwa i wydaje jej się, że jest to mur nie do przeskoczenia. Do tego bardzo dobrze mi się to czytało do tej pory, dlatego postanowiłam mangę wyróżnić i założyć o niej temat na forum Uśmiech
[Obrazek: tumblr_mzgo4kH5t81sdzqbyo1_250.gif]
Jeżeli manga by została wydana w Polsce na pewno bym ją zakupiła. Opis taki krótki, a jednak mam wrażenie, że manga nie jest banalna i naprawdę ciekawa, może i nawet chwyci za serce. Do tego ma bardzo ładną kreskę. Więc ja jestem jak najbardziej na tak Uśmiech
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony, głownie ze względu na kreskę i nudnawą atmosferę, lecz, jak to ja, zanim się wypowiem muszę przeczytać do końca. I bardzo się cieszę z mojego nastawienia w tym wypadku, bo zostałem mile zaskoczony. Fabuła zdecydowanie nie jest porywająca, ale przyjemnie i lekko się czyta, jednak główną zaletą było dla mnie bardzo dobre przedstawienie rzeczywistości osób niedosłyszących - dosadnie, ale bez przerysowania problemu. Na chwilę obecną prawdopodobnie bym kupił.
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
Ekhm... Kochani, naprawdę nie ma sensu wstawiać grafik z baki. Nawet jeśli pojawią się zaraz po wstawieniu, to i tak znikają.
To tyle offtopu, a teraz działajcie sobie dalej Uśmiech
mam już japońskie wydanie, ale polskie z wielką chęcią bym kupiła.

wracając do mangi, śledziłam ją na bieżąco w magazynie i od razu, od pierwszych stron zaskarbiła sobie moją sympatię. autorka naprawdę fantastycznie opisała nie tylko Kouhei i Taiichiego, ale także sam problem z którym boryka się główny bohater.
kreska jest naprawdę urocza i jak dla mnie to jedna z najlepszych mang wydanych w 2014 roku.
Zupełnie o niej nie słyszałam, ale wygląda na bardzo w moim stylu. Uśmiech
[Obrazek: 246515_555402994494270_1824592519_n.jpg?...e=58FC897E]
Jestem w trakcie lektury, więc ciężko mi się na razie wypowiedzieć. Na razie dobrze się zapowiada Uśmiech
[Obrazek: Orihara.Izaya.240.370749.jpg]
Coś mnie ten komiks nie urzekł... Raczej nie kupię :/
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
Ładna kreska i naprawdę fajna historia - wszystko co prawda rozgrywa się powoli, ale nie nudziłam się w ogóle. No i duży plus za osobę niesłyszącą i podejście w miarę realistyczne do tego tematu. Chętnie widziałabym tę jednotomówkę na polskim rynku.
No i taka ładna okładka. <3
Nie znałam - już znam. Kupiłabym!
[Obrazek: 1y9tw0.png]
Brałabym od razu jeśli pojawiłaby się w Polsce Uśmiech Jedna z nielicznych mang której historia sama w sobie mnie urzekła. Jakby to powiedzieć - przyjemna i lekka historia.
Tomik na pewno zagościł by na mojej półce Uśmiech
Z wielką przyjemnością informuję, iż 2 tom powstaje : D
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
Serce 
Proszę, błagam wydajcie ją . Jak zobaczyłam że u Kotori jest propozycja wydania to specjalnie się zarejestrowałam tylko po to, aby zagłosować. Dzisiaj czytałam na centrum mangi 4 rozdziały i po angielsku do 1 rozdziału z drugiego tomu , manga nadal wychodzi i nie mogę się doczekać całej.
Cudownie by było mieć ją na półce i w zasięgu ręki. Zawstydzony

Załączone pliki Miniatury

Ta manga jest niesamowita, na pewno kupiłabym od razu! :3 Wierzę, że będę mogła ją mieć na półeczce ♥
Czytałam 7 rozdziałów w internecie i szczerze mówiąc, naprawdę mnie ta manga wciągnęła. Mam nadzieję, że w tym roku zawita do Polski Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości