Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
46.15%
6 46.15%
Pewnie kupię
7.69%
1 7.69%
Może się skuszę
15.38%
2 15.38%
Raczej nie
23.08%
3 23.08%
Kijem tego nie tknę!
7.69%
1 7.69%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Nitro+ Chiral & Kanemaki Tomoko] Lamento Beyond the Void: Expatio (LN)
#1
[Obrazek: 51DMuujJMYL.jpg]
Tytuł: Lamento Beyond The Void: Expation
Autorzy: Nitro+ Chiral (oryginał), Kanemaki Tomoko (tekst), ??? (ilustracje)
Gatunki: Fantasy, Akcja, Dramat, Horror, Psychologiczne, Romans, BL
Liczba tomów: 1 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Enter Brain
Opis: Ponieważ powiesc jest bardzo podobna do gry, pozwolę sobie skopiowac mój własny opis gry:
W „Lamento” spotykamy ponownie postaci znane z „Togainu”, tym razem w nowych rolach. Głównym bohaterem jest Konoe (nie-Akira), Ribika mieszkający w wiosce Karo. Ribika są inteligentnym gatunkiem zamieszkującym świat gry, a konkretnie Wyspę Piasku, Shisę, otoczoną złotym oceanem. Tekst gry opisuje Ribika jako inteligentne koty posiadające pewne ludzkie cechy, natomiast ilustracje przedstawiają ich jako ludzi o kocich uszach i ogonach, co rodzi pewien dysonans. Być może graczom łatwiej jest przyjąć okropne rzeczy przydarzające się ludziom niż okropne rzeczy przydarzające się kotom? Bo okropnych rzeczy jest w grze mnóstwo. Niedługo po narodzinach głównego bohatera na Shisie pojawiła się Pustka – zjawisko powodujące, iż całe środowisko staje się niedotykalne dla Ribika, które odnoszą rany po każdym dotknięcie przedmiotu bądź istoty zarażonej przez Pustkę. Innym objawem Pustki jest Zanikanie – choroba powodujące znikanie części ciała aż do śmierci organizmu. Ponieważ Zanikanie postępuje dużo szybciej u kobiet (kocic?) Ribika, płeć żeńska stała się rzadka. Już narracja otwierająca grę stwierdza, iż świat Ribika jest na skraju zagłady…
Wracając do Konoe, jest on sierotą stroniącym od innych kotów. Jego jedynym przyjacielem jest mieszkający w mieście Ransen Tokiomi (nie-Keisuke). W przeciwieństwie do Akiry, Konoe ma powody, by unikać towarzystwa – jest on bowiem empatą odbierającym nie tylko uczucia innych kotów, lecz także wspomnienia i emocje przedmiotów. Pewnej nocy miał sen, w którym cztery węże, każdy z nich emanujący innym uczuciem, zmusiły go, by je połknął. Gdy się obudził, jego uszy i ogon stały się czarne, a na łapach pojawiły się czarne symbole, których nie potrafił usunąć. Wywołało to u niego przerażenie, ponieważ według legend Ribika pojawienie się kota o takich cechach zwiastuje nastanie Ciemności. Jakby tego było mało, wódz wioski wybrał Konoe na Ofiarę, by został zjedzony przez pozostałych mieszkańców, co stało się praktyką rozpowszechnioną wśród Ribika po nadejściu Pustki. Nie mając innego wyboru, Konoe ucieka.
W drodze do Ransenu główny bohater spotyka potencjalnych chłopaków: Asato (nie-N), czarnego kota z odizolowanej od świata wioski Kira, wygnanego z niej po tym, jak nie zgodził się zabić „przeklętego” Konoe, Rai (nie-Shiki), jednookiego łowcę nagród denerwującego Konoe swoim zachowaniem, oraz Bardo (nie-Motomi), dużo starszego kota, którego w przeszłości coś łączyło z Rai. Wraz z pojawieniem się demonicznego Firi (nie-Rin), a zwłaszcza „rogatego kota”, Konoe uświadamia sobie, iż wplątany został w intrygę, w której stał się pionkiem sił nadnaturalnych, gracze zaś odkrywają, iż pozbawiony dziennej gwiazdy świat Ribika z pewnością był w przeszłości zamieszkany przez ludzi….
Opinia: Powiesc podąża ścieżką Raia aż do jej dobrego zakończenia. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia białego kota, co pozwala czytelnikom na poznanie jego punktu widzenia. Zawiera ilustracje, które jednak towarzyszą innym scenom, niż te w oryginalnej mandze. Także epilog zawiera nowe treści, chociaż za wiele nie wnosi poza fluffem. Myślę, że byłby to wybór lepszy od mangi, przynajmniej na pierwszy "rzut", ponieważ ta wersja historii stanowi zamkniętą całośc.
#2
Wezmę, ale chciałabym i powieść i mangę. Generalnie z Lamento wezmę wszystko Oczko
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości