Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
52.27%
23 52.27%
Pewnie kupię.
29.55%
13 29.55%
Może się skuszę.
6.82%
3 6.82%
Raczej nie.
9.09%
4 9.09%
Kijem tego nie tknę!
2.27%
1 2.27%
Razem 44 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [Saki Aida] DEADLOCK, DEADHEAT, DEADSHOT i ich spin-offy
Duży uśmiech 
[Obrazek: 2ilos55.png]

Autor: Aida Saki *powieść*, Takashina Yuu *ilustracje*
Liczba tomów: 3 główne + spin offy
Oryginalny wydawca: Tokuma Shoten
Status: Ukończone
Opis:
DEADLOCK:
Seria Deadlock skupia się na historii Amerykanina japońskiego pochodzenia -byłego agenta Yuuto Lennixa, który został wrobiony w zabójstwo swojego partnera. Yuuto dostaje 15 lat wyroku, ale koniec końców dostaje warunek - jeśli będzie współpracował z FBI i uda mu się znaleźć w więzieniu Shelger o zaostrzonym rygorze typka o pseudonimie Corvus zostanie wypuszczony na wolność. Corvus jest terrorystą, który nawet z więzienia potrafi wydawać swoim podwładnym rozkazy, a FBI nie potrafili go znaleźć przez ten czas mimo starań. I tak Yuuto ląduje w okropnym więzieniu, gdzie nie tylko będzie musiał pracować pod przykrywką, wpadnie w oko obleśnemu czarnoskóremu BB - jednemu z przywódców więziennych gangów, który zafunduje mu traumę na całe życie, ale pozna również przyjaciół na całe życie i jego... Dicka Burnforda. Wmiesza się także w konflikt gangów czarnoskórych i latynosów (Chicanos).
DEADHEAT:
Fabuła rozgrywa się już jakiś czas po wydarzeniach z więzienia, a Yuuto nie może zapomnieć ani o Dicku, ani o sprawie Corvusa więc pakuje się po raz kolejny we współprace z FBI. Potem jeszcze wciąga pewnego psychologa współpracującego kiedyś z policją, a obecnie wykładowcę na uniwersytecie - Roba.
DEADSHOT:
DEADSHOT to już ostatnia część dotycząca całej tej fabuły z Corvusem, zamknięcie najważniejszych wątków

Dlaczego nie proponuję mangi: po właściwie 2 tomach rysowanych od 2011 roku jesteśmy może w połowie Deadlocka, a w nim nie dostajemy odpowiedzi, a raczej jeszcze więcej pytań, które rozwiązują się w Deadshocie dopiero, Dlatego nie wiem, czy jest sens pakować się w serię, która może być zakończona na 1/3 serii tak naprawdę i wychodzi bardzo powoli. Dużo chętniej zobaczyłabym powieść ilustrowaną przez tę samą autorkę, która rysuję mangę, a która to powieść jest już zamknięta i zakończona.

Moja opinia: Jest to mój absolutny numer jeden wśród BL - dużo fabuły, dużo intreyg, dużo napięcia, niewiele scen seksu, ale jeśli są to w takich punktach fabuły, gdzie czytelnikowi się wydaje, że są tam potrzebne - może z jednym wyjątkiem gdyby się ktoś uparł. Wciągająca historia, cudowna kreska i generalnie ciężko mi cokolwiek pisać, bo nie będę obiektywna. Mangę już kupuję w języku angielskim jako dodatek mając świadomość, że to się może skończyć za milion lat albo wogóle, ale dałabym się pokroić za tę ukończoną wersję. Z historią w miarę zrozumiałym języku można się zapoznać dzięki drama CD i jej fanowskim tłumaczeniem.
[Obrazek: tumblr_mzgo4kH5t81sdzqbyo1_250.gif]
Ogromne tak! Pierwszy tom mangi mam po angielsku, wciąga. Bardzo chętnie przeczytałabym oficjalne tłumaczenie light novel.
Mój mangowy blog: Manga Tower
Biere i mangę i nowelkę, jak nie dla fabuły to dla kreski. Też mam pierwszy tomik in inglisz i ciągle nie mogę przeżyć, że seria skończy się pewnie tuż przed moją emeryturą.
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
Mrrr, lubię fabułę osadzoną w więzieniu Oczko Mangę znam, nawet niezła ale jeśli LN jest lepsza, to biorę pomimo mojej niechęci do nowelek.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
jezu, te ilustracje zachlapały mi klawiaturę czystym seksem. chcę.

tak, oceniam mangi po okładce.
O tyle lepsza nowelka, że zakończona, a nie rozgrzebana w 1/6. No i dodatkowo w mandze są dodatkowe rozdziały 'po latach' z chamskimi w sumie spoilerami.
Bierę! Chyba. Może kupię tę serię - nie mogłam znaleźć jej w necie ani po polsku, ani po angielsku, ale wydaje się ona być bardzo interesująca. Jeśli zostanie wydana, to prawdopodobnie kupię tom pierwszy. Jeśli mi się nie spodoba, to kupię, aby mieć całą serię Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
Czytałam tylko mangę, a nowelkę tyle, ile udało mi się znaleźć fanowskich tłumaczeń. Zapowiada się dobrze. Myślę, że jeśli wyjdzie, to się skuszę na zakup ^^
[Obrazek: Orihara.Izaya.240.370749.jpg]
Bardzo łatwo znaleźć tłumaczenie drama CD w całości tak jak wspominałam Oczko, gdyby ktoś był ciekaw rozwinięcia historii.
Kryminalne BL? Yes, plz.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Yaoi z rozbudowaną fabułą - to jest to! Yes, yes, yes!
Przeczytałam pierwszy tom mangi i bardzo mi się spodobał. Lubię więzienne klimaty. A poza tym kreska jest tak piękna, że mogłabym mangę przeglądać godzinami. Bardzo chętnie bym kupiła i jest mi obojętnie, czy to będzie manga, czy nowelka. W sumie, to wolę mangi, zwłaszcza, jak mają taką cudną kreskę, ale ze względu, że na zakończenie mangi możemy czekać jeszcze dłuugo, to zadowoliłabym się nowelką Uśmiech
Och, tak bardzo kusi! Właśnie coś takiego mi się marzy! Żeby były smakowite sceny i dobra fabuła i jeszcze więcej... dobrej fabuły Oczko

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości