Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
25.00%
5 25.00%
Pewnie kupię
15.00%
3 15.00%
Może się skuszę
20.00%
4 20.00%
Raczej nie
30.00%
6 30.00%
Kijem tego nie tknę!
10.00%
2 10.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Fuyumi Soryo] Eternal Sabbath
Autor: Fuyumi Soryo
Tytuł: Eternal Sabbath
Gatunek: Sci-fi, Thriller, Psychologiczne, Romans, Dramat
Liczba tomów: 8
Status: Zakończona
Wydawnictwo: Kodansha

[Obrazek: 4063288668.09.MZZZZZZZ.jpg]

Opis:

Wyobraźcie sobie taka sytuację: wasz mózg, jądro waszego istnienia, zostaje poddany manipulacjom. Wystarczy krótkie spojrzenie w oczy i po chwili cała rejestrowana przez nas rzeczywistość zmienia się. Ale czy jesteśmy tego świadomi? Przyjmijmy, że nie. Czyż to nie przerażające?
Eternal Sabbath miał być genem, stworzonym po to, by chronić ludzi przed chorobami i wydłużyć ich życie. Jednak eksperyment wymknął się naukowcom spod kontroli. Narodził się chłopiec, który otrzymał wraz z genem coś jeszcze, zdolność do zaglądania w cudze myśli. Chłopiec może dowolnie zmieniać nasze wspomnienia i uczucia. Jedno spojrzenie wystarczy by przewiercić się do mózgu i wmówić do niczego nie spodziewającemu się delikwentowi, że jest jego dawno nie widzianym przyjacielem, starszym bratem, czy wnukiem. W każdej chwili może wśliznąć się w nasze wspomnienia i egzystować tuż obok nas. A kiedy mu się znudzi zabawa, zawsze może usunąć wspomnienia z naszej pamięci i poszukać sobie nowych ofiar.
Główną bohaterką mangi jest neurofizjolog – profesor Kujo Mine, pracująca w zakładzie Fizjologi Centrum Medycznego Toho. Twardo stąpa po ziemi i wszystko analizuje z naukowego punktu widzenia. Pewnego dnia, idąc wraz z przyjaciółka ruchliwą ulicą, staje się świadkiem morderstwa. Jednak to nie zabójca przyciąga uwagę Kujo, ale przechodzący obok chłopak, który z obojętną miną patrzy na całą zbrodnię. Tym beznamiętnym jest nikt inny tylko ES-00. Przez przypadek kilka dni później ich drogi się ze sobą krzyżują...

Moje uwagi:
By stworzyć opis, korzystałam z recenzji zamieszczonej w miesięczniku „Mangazyn”.

W końcu napiszę coś o tej mandze :3 ! Jest jedną z moich ulubionych. To, co ją wyróżnia to realizm: dobrze skonstruowane dialogi, bohaterowie i fabuła. Manga lśni na tle innych komiksowych historyjek, wywołuje emocje i trzyma w napięciu. Ciężko mi przyporządkować ją do widowni, ponieważ wielu pisze, że jest to seinen, a inni, że josei. Nie jest to chyba szczególnie ważne. Natomiast dla mnie istotnym jest, że manga stworzona została pod starszego odbiorcę. Ile mamy na naszym mangowym rynku, nie wliczając horrory, tego typu historii?
Za tę mangę oddałabym wszystko!!
Nie znam, cholera, tego, a brzmi intrygująco. Kreska też na plus. Jeśli faktycznie jest tak dobre, to byłoby fajnie mieć to. (Z tego co widzę z amerykańskim wydaniem może być mały problem. :c ) Zapoznam się w wolnej chwili, ale już mi się podoba. Mam tylko nadzieję, że to nierozwleczone 8 tomów i fabuła nie spada w dół. ^^'
(03-11-2014, 05:33 PM)mienairo napisał(a): Nie znam, cholera, tego, a brzmi intrygująco. Kreska też na plus. Jeśli faktycznie jest tak dobre, to byłoby fajnie mieć to. (Z tego co widzę z amerykańskim wydaniem może być mały problem. :c ) Zapoznam się w wolnej chwili, ale już mi się podoba. Mam tylko nadzieję, że to nierozwleczone 8 tomów i fabuła nie spada w dół. ^^'

Ja też mam taką nadzieję, bo przeczytałam tylko 4 tomy, a te były świetne! ^^

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości