Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
5.88%
1 5.88%
Pewnie kupię.
17.65%
3 17.65%
Może się skuszę.
11.76%
2 11.76%
Raczej nie.
47.06%
8 47.06%
Kijem tego nie tknę!
17.65%
3 17.65%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[SUGISAKI Yukiru] 1001
[Obrazek: cover.jpg?1395703322]

Gatunek/Kategoria: shoujo, przygodowe, fantasy, gender bender, harem, tajemnica, romans
Autor: Sugisaki Yukiru
Liczba tomów: 5+
Alternatywna nazwa: 1001 Knights; Knights
Oryginalny wydawca: Kadokawa Shoten

Opis: Naito i Yuta Fuuga są bliźniakami, których charaktery bardzo się różnią. Naito jest elegancki i dobry w szkole, Yuta jest typem sportowca, który ciągle wdaje się w bójki. Pomimo różnych charakterów są zżytym rodzeństwem. Gdy ich ojciec zostaje uznany za zaginionego, oboje docierają do Dubaju, żeby go odnaleźć. Niestety, różnorakie wydarzenia prowadzą do tego, że nasi bliźniacy lądują w świecie rodem z "Tysiąca i jednej nocy". [opis przetłumaczony z Baki]
Moja opinia: Przede wszystkim - to jest śliczne. Nie piękne, ale właśnie takie śliczne, gdzie na postacie można się spokojnie pogapić (jeśli ktoś lubi ten typ). Poza tym jest jeszcze świat z arabskich baśni (co też jest dużym plusem). O fabule ciężko coś powiedzieć, bo mam wrażenie, że te początkowe tomy to tylko taki długi wstęp, ale też zapowiada się na ciekawą mieszankę kryminału (chociaż jego pewnie będzie raczej mało) z takim shoujo fantasy.
Co do innych rzeczy: niektóre strony kwalifikują ten tytuł jako "shounen ai", ale Baka tego nie robi, więc trzymam się w tym przypadku Baki (chociaż "sytuacji" jest tutaj dużo, jak i bizonów); gender bender dotyczy raczej poprzedniego wcielenia jednej z postaci, za to może przeszkadzać sugestia incestu. Na razie tylko sugestia, ale kto tam wie, co będzie dalej.
No i poza tym tej samej autorki J.P.F. wydał "D.N.Angel". Jednak nie wyobrażam sobie, żeby zainteresowali się tą w sumie mało znaną mangą, a ostatnio coraz więcej różnych wydawnictw wydaje tych samych autorów, więc mam nadzieję, że tytuł nie jest skreślony na starcie.
Magi w wersji yaoi Język
Kiedyś trafiłam na skany tej mangi i pierwsze, co mi przyszło do głowy: "jakie to gejowe". I to w tym niezbyt pochlebnym sensie :\ Cukierkowe biszki, który jeden klei się do drugiego, ku uciesze niewieścich oczek. Niestety, epatowania takim lukrowym fanserwisem nie trawię, wolę gdy jest bardziej stonowany. W dodatku bardzo kojarzy mi się to z Karneval, a tego tytułu nie byłam wstanie zdzierżyć.
Raczej nie jestem zainteresowana.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Nah, Karneval jest słabsze.
Zapomniałam dodać, że kadry potrafią być mało czytelne, ale może to być problem skanlacji, którego w druku by nie było.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości