Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
14.29%
3 14.29%
Pewnie kupię
9.52%
2 9.52%
Może się skuszę
9.52%
2 9.52%
Raczej nie
38.10%
8 38.10%
Kijem tego nie tknę!
28.57%
6 28.57%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Naomura Tooru] Shitsurakuen
[Obrazek: Shitsurakuen_%28manga%29_volume_1_cover.jpg]
Tytuł: Shitsurakuen
Autor: Naomura Tooru
Tytuły alternatywne: Paradise Lost, Lost Utopia
Gatunki: Science fiction/ Fantasy, Przygodowe/ Akcja, Psychologiczne, Komedia, Yuri
Liczba tomów: 6 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Sqare Enix
Opis: Sora Himoto jest idealistką wierzącą w sprawiedliwość. Gdy trafia do Utopii, prywatnej szkoły, z przerażeniem odkrywa, iż jej system opiera się na wykorzystywaniu kobiet jako żywych broni w wirtualnej grze. Ponieważ wraz z mundurkiem dostała rękawiczkę uprawniającą ją do udziału w grze, postanawia wykorzystać swoją pozycję by uratować jak najwięcej dziewczyn jak się da. Nie jest to jednak takie proste, jak by się wydawało, ponieważ niektóre uczennice nie pragną zmiany systemu, a inne - owszem, ale po swojemu. Na dodatek najlepsza przyjaciółka Sory zostaje porwana jaka kara za wyzwanie rzucone przez dziewczynę systemowi...
Opinia: Manga jest O WIELE LEPSZA, niżby można sądzić po opisie czy też lekturze pierwszego tomu. Jasne, nie jest też szczególnie oryginalna - na myśl nasuwa się chociażby "Rewolucjonistka Utena", a główne bohaterki z wyglądu i charakteru przypominają sailorki. Niemniej pozostaje najbardziej oryginalną pozycją yuri od czasu "Simoun". Manga zawiera elementy ecchi oraz komedii haremowej.
Nie jestem fanką ani yuri ani fantasy :/ Niestety nie kupię.
Kocham yuri! Tematyka tej mangi nie jest moją ulubioną, ale z chęcią przygarnę tę mangę, jeśli zostanie ona wydana w Polsce.
Wydawnictwa, liczę na Was!!!
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości