Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
37.31%
25 37.31%
Pewnie kupię
8.96%
6 8.96%
Może się skuszę
16.42%
11 16.42%
Raczej nie
22.39%
15 22.39%
Kijem tego nie tknę!
14.93%
10 14.93%
Razem 67 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [Satou Tsutomu/Ishida Kana] Mahouka Koukou no Rettousei
1.The irregular at magic high school - Mahouka Koukou no Rettousei
[Obrazek: 300px-MKnR_v01_cover.jpg]

-Autor: Satou Tsutomu/Ishida Kana
-Oryginalny wydawca: ASCII Media Works (Dengeki Bunko)
-Gatunek: Magia, Romans, Szkolne, Sci-Fi, Nadprzyrodzone
-Liczba tomów: 23
-Status: Trwający (Od 2011)
-Opis: „Mahouka Koukou no Rettousei”, dosłownie znaczy „Słabo sprawujący się uczeń w Magicznym Liceum”, ale znane jest również jako „Nieregularność w Magicznym Liceum”, jest japońską powieścią młodzieżową, której autorem jest Satou Tsutomu z ilustracjami wykonanymi przez Ishidę Kanę. „Mahouka...” została wydana przez ASCII Media Works pod szyldem Dengeki Bunko. Jest to druga powieść po „Sword Art Online”, która została skomercjalizowana i wydana przez Dengeki w czerwcu 2011 roku. Szóstego października 2013 roku zapowiedziana została adaptacja anime przez studio Madhouse.
Magia.
Nie jest produktem legend ani baśni, lecz czymś, co stało się technologią rzeczywistości od czasów nieznanych jeszcze człowiekowi.

Nadprzyrodzona Moc stała się technologią usystematyzowaną przy pomocy magii, podczas gdy magia stała się zdolnością techniczną, a osoba używająca Nadprzyrodzonej Mocy została nazwana Magicznym Technikiem.
Magiczni Technicy (w skrócie Magicy) kształceni są dzięki Magicznym Liceom oraz Uniwersytetom.

Jest to historia o upośledzonym starszym bracie, słabym w magii, ale dobrym w nauce oraz perfekcyjnej młodszej siostrze, ambitnej i dobrej we wszystkim.

Opis ze strony Baka-Tsuki.org Mahouka Koukou no Rettousei (Novela)
-Własna Opinia: Od początku ta Novela mnie wciągnęła. Posiada gatunki, które przypadają pod mój gust, więc jej czytanie sprawia mi tylko przyjemność.
Hahaha Uśmiech Dał bym każde pieniądze za Mahoukę po polsku (lub nawet angielski w wydaniu książkowym), ale podejrzewam, że tłumaczenie dało by lekko w kość bo infodump goni infodump i jest sporo technikaliów związanych z magią.
Sama książeczka niezła, świetny, przemyślany setting i fajni bohaterowie. Szkoda tylko że animu wyszło tragicznie i może sporo osób zniechęcić do tytułu.
Jest to jedna z pozycji, która już jakiś czas jest na mojej liście do przeczytania. Jakby zostało to wydane w Polsce na pewno bym kupiła. Duży uśmiech
WYDAJCIE TO!!!
LN genialna. Aż by mogli nakręcić drugi sezon anime Uśmiech
Anime bardzo mi się spodobało, chętnie przeczytałbym LN po polsku Duży uśmiech
Wielkie tak. Błagam was zainteresujcie się tą serią bo naprawdę warto ^--^.
Czytał z Was ktoś to w ogóle? Język
Odpadłem w połowie pierwszego tomu. Mało jest takich... flaków z olejem Uśmiech w ogóle jestem bardzo podejrzliwy w stosunku do książkowych ecchi/haremów, są jednak pewne tytuły na które z bólem bym się zdecydował w ramach wspierania rozwijającego się w Polsce rynku... ale ten tytuł na pewno nie jest jednym za nich Oczko
Pragnę, chcę, ładnie proszę!
Night is dark and full of yaoi

Moja skromna pisanina fanfikowa
Tak, tak, tak ! ^_^
Z chęcią zamówiłbym wszystkie tomy jakie by wyszły w ciemno. Anime oglądałem lecz uważam że light novel jest znacznie lepsza.
niech ktoś to wreszcie wyda czekam już 2 lata :-)
No właśnie, niech KTOŚ to wyda.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości