Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
30.77%
8 30.77%
Pewnie kupię
15.38%
4 15.38%
Może się skuszę
3.85%
1 3.85%
Raczej nie
30.77%
8 30.77%
Kijem tego nie tknę!
19.23%
5 19.23%
Razem 26 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Kunieda Saika] Bannin
Zbiór krótkich historii z różnych gatunków
[Obrazek: 2412.jpg]
Autorka: Kunieda Saika
Gatunki: Dramat, Komedia, Psychologiczne, Yaoi, Horror, Science-fiction, Parodia (i pewnie kilka innych...)
Liczba tomów: 1 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Libre Shuppan
Opis: W tytułowym "Strażniku" ("Banin")mamy przedstawioną skomplikowaną relację między młodym przedsiębiorcą, jego latynoskim służącym i cierpiącym na alergię na światło młodszym bratem. Ta historia jest smutna.
W "Pokaż mi niebo" ("Show me heaven") głównym bohaterem jest rozwiedziony mężczyzna mający nienajlepszy stosunek z nastoletnią córką. Gdy samotnie stoi w oczekiwaniu na dziewczynkę, zaczepia go zniewieściały chłopak - prostytutka. Nie chodzi mu jednak o seks - chce po prostu pocieszyć smutnego mężczyznę. Ta historia jest miła i optymistyczna.
W "Po drugiej stronie nieba" ("Sora no uragawa") znowu mamy trójkę głównych bohaterów, kryjących mroczne sekrety i namiętności, z któych dwoje spotyka się ponownie po latach. Tutaj znowu mamy do czynienia ze smutną historią.
"Nieoczekiwane spotkanie w kosmosie" ("Meguriai Cosmo") jest parodią "Star Treka" w stylistyce camp. To zabawna, urokliwa historia.
Opinia: Jest to bardzo oryginalna pozycja, nie tylko ze względu na treści, lecz także wygląd bohaterów, bliższych raczej zachodnim gejowskim idolom niż tradycyjnym japońskim biseinenom. Ostatnia historia ma z oryginalności 999 punktów w skali od 1 do 10 :3
Przeglądam przykładowe strony i widzę TO! Mózg mi umarł. Nope!
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Dla mnie to było to, co sprawiło, iż zakochałam się w tej historii :3
Jessss! Koleś trafia w moje klimaty bara!
Muszę się z tym tytułem zapoznać!
Jest tak obleśny, że aż cudowny!
Jestem całkowicie za Uśmiech
Uwielbiam styl i poczucie humoru autorki.
Czasem zastanawiam się co ona bierze, że wpada na takie pomysły jak Meguriai Cosmo czy I Know You're in South Country.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Bara tylko od Mentaiko. Chyba bym skisła ze śmiechu, jeśli coś jego byście wydali XD
A ja już widzę, że Kanou dogadza wszystkim. A to jednemu pupę umyje, a to drugiemu obsiorbie...

A propos bara, ja cały czas agituję za wydaniem jakiejś jednotomówki, gdzie dwa owłosione miśki robią sobie dobrze, ale na moje pomysły nie ma wśród redakcji zrozumienia. Buuu...
Jak to? Przecież bara jest przezabawne XD
No właśnie nie mogę zmotywować reszty, żeby przejrzeli choć jeden tytuł. A tak się staram.

Przejrzałam właśnie Bannin i muszę powiedzieć, że jestem zaintrygowana. Muszę sobie na spokojnie poczytać w wolnej chwili (czyli w styczniu, jak się okazuje).
Autorkę lubię bardzo, ale ten tomik...czytam sobie dramat a tu nagle mi jakieś turpistyczne sci-fi wyskakuje.
...jasne, że chcę XD

(26-09-2014, 07:56 PM)Lau napisał(a): A propos bara, ja cały czas agituję za wydaniem jakiejś jednotomówki, gdzie dwa owłosione miśki robią sobie dobrze, ale na moje pomysły nie ma wśród redakcji zrozumienia. Buuu...

To może jakieś średnio owłosione, np takiego Priapusa? :D
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
TAK, ponieważ to bardzo dobry zestaw oneshotów. Wzruszające, dramatyczne, a na koniec taka humorystyczna, psychodeliczna wręcz, odskocznia. Uwielbiam.
Niezły misz-masz. Jak dla mnie, bomba.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości