Ankieta: Czy komiksy tej autorki Cię intersują?
Ankieta jest zamknięta.
Wezmę wszystko jak leci
44.74%
17 44.74%
Kupię, ale nie wszystkie
36.84%
14 36.84%
Kupię, ale najwyżej trzy
5.26%
2 5.26%
Kupię jeden na próbę
5.26%
2 5.26%
Raczej nie
0%
0 0%
Nie wezmę, nawet jak mi zapłacicie
7.89%
3 7.89%
Razem 38 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[MINASE Masara] - Jednotomówki
[Obrazek: 5469.jpg]

Empty Heart
Opis: Kajiwara Takumi jest uroczym i niezwykle przystojnym młodzieńcem. Odkąd jego liceum zostało przekształcone w szkołę dla chłopców, jego popularność wśród rówieśników wydatnie wzrosła. Jest zasypywany propozycjami „chodzenia”, a przyjaciele z klasy z niepokojem obserwują, że każdą taką ofertę odrzuca niemal z obrzydzeniem. Co jest tego powodem?
Otóż Takumi jest po uszy zakochany w Usami-sensei, nauczycielu od plastyki. Usami Yun to dawny przyjaciel starszego brata Takumi'ego – Ryuty. W czasach szkolnych był częstym gościem w domu państwa Kajiwara. To wtedy Takumi odkrył, że Usa-nii (jak go pieszczotliwie nazywał) jest zakochany w Ryucie. Fascynacja zakazanym uczuciem spowodowała, że w pewnym momencie Takumi sam poczuł potrzebę sprawdzenia się w męskim związku.
Okazja pojawiła się, gdy Usami wrócił do liceum jako nauczyciel. W tym czasie Ryuta obwieścił rodzinie, że będzie się żenił. Takumi podejrzewał, że ta wieść przysporzy wiele bólu Usa-nii. Wykazał się nie tylko współczuciem ale również sprytem i pospieszył pocieszyć ukochanego. A że Takumi wyglądał identycznie, jak jego starszy brat...

reszta recenzji tu: http://magazyn-arigato.com.pl/index.php?...5ea8791453

[Obrazek: unbalance.jpg]

Unbalanced Heat
Opis: http://www.mangaupdates.com/series.html?id=5032
(świetne i niestandardowe jak na Masare)

[Obrazek: 3074.jpg]

Lover's Position
Opis: http://www.mangaupdates.com/series.html?id=2567
(w tym Love Damage, które było bardzo fajne)

[Obrazek: 866.jpg]

Toiki Yori mo Yasashii
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=9004

[Obrazek: 7003.jpg]

Daikirai na Aitsu!
Opis: http://www.mangaupdates.com/series.html?id=50832

[Obrazek: 1443.jpg]

Shortcut Love
Opis: http://www.mangaupdates.com/series.html?id=18574
(wpisuje na koniec, jako ostateczność - ze wszystkich powyższych podobało mi się najmniej, ale jednak nadal podobało)

[Obrazek: 3443.jpg]

Autor oryginalnego posta: Pacchan

Uso to Kiss/Lies & Kisses (wydane po angielsku przez DramaQueen).
opis: uwaga, jest incest (dop. Lau: powiedziałabym, że taki nie do końca)
Przedstawiam Haru Igarashi'ego, siedemnastolatka, który pracuje dorywczo w nocnym klubie. Jak to możliwe, skoro jest niepełnoletni? Ano zwyczajnie zełgał przy podpisywaniu umowy o pracę, i dzięki temu dostaje nocne zmiany. W dzień dorabia w sklepie i paru innych miejscach. Wystarcza mu to na skromne życie w niewielkim mieszkanku na peryferiach Tokio. A jego rodzina, spytacie? Cóż, to trochę skomplikowane. Głównie dzięki kochanej mamusi, która tak lubiła towarzystwo mężczyzn, iż nie bardzo kontrolowała to co, kiedy i z którym robiła. W wyniku jej rozkosznych podbojów Haru nie potrafił się połapać w swojej sytuacji rodzinnej. Postanowił więc żyć sam, choć... nie mógł się oprzeć jednemu marzeniu. Dlatego między innymi zatrudnił się w klubie.
Pragnął mianowicie zbliżyć się do Tatsui Soga - człowieka, który znaczył dla niego bardzo wiele. A Soga przychodził czasem na drinka. Czemu Igarashi'emu tak na tym zależało? Zakochał się? Nie. Dlaczego więc tak bardzo chciał być blisko i móc go obserwować?
Tatsuya Soga również zauważył pociągłe spojrzenia, jakie posyłał mu młody kelner. Cóż, chłopak był uroczy, pociągający, a Soga lubił właśnie takich. Zaprosił Haru na niezobowiązującego drinka. Ale zaraz! Kto zgasił światło? Jak to się stało, że Igarashi znalazł się w hotelowym pokoju? I dlaczego pozwolił Tatsui na pieszczoty? Haru zupełnie się tego nie spodziewał. Nie przewidział, że Soga może być gejem. Sam nigdy nie czuł potrzeby bycia z mężczyzną. Co w takim razie skłoniło go do tego, by pójść na całość? Dlaczego z utęsknieniem co dzień czekał na telefon Tatsui? Jaka tajemnica kryje się za tą uległością? I czego szuka prywatny detektyw wynajęty przez Soga?

recenzja tu: http://magazyn-arigato.com.pl/index.php?...8cb3c3c753

To była pierwsza manga Minase, którą przeczytałam. Bardzo, ale to bardzo złapała mnie za serce. W pewnym sensie mnie odblokowała. Byłam zamknięta w swojej skorupie, łez moje oczy nie widziały od wielu długich miesięcy; a na ostatnich chapterach ryczałam jak bóbr. Gdybym jakimś cudem nie wpadła na tą mangę, to nie wiem jaka byłabym dzisiaj. Ma dla mnie znaczenie niesamowicie emocjonalne, i gdybym miała ją na półce, to... to nawet nie wiem co. Na pewno zajmowałaby honorowe miejsce. I na pewno byłabym niesamowicie szczęśliwa.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Masara Minase wypuszcza tyle tych mang i w większości one są jakoś tak do siebie podobne dość, że już nie mogę się na nie patrzeć xD
Popieram, czytałam kilka tytułów tej Pani i mi się spodobały. Poza tym ogólnie jestem za jednotomówkami, łatwiej się je kupuje, bo to jednorazowy wydatek.
[Obrazek: 95q8eb.jpg]
© la-skandalosa.devianart.com
(19-05-2012, 07:49 PM)Rinelin napisał(a): Masara Minase wypuszcza tyle tych mang i w większości one są jakoś tak do siebie podobne dość, że już nie mogę się na nie patrzeć xD

Zgadza się. Ale dlatego wybrałam tylko to, co wg mnie się jakoś wyróżnia, albo mimo identycznej paszczy uka w porównaniu z poprzednimi tytułami, bardzo mi się podobało.
Swoją drogą, mam już kolejną propozycję xD
Może być.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Minase Masara ma przecudnej urody kreskę... i nic po za tym. Większość jej historyjek jest z doopy wzięta i pozbawiona jakiegokolwiek realizmu, co mnie strasznie wkurza. Panowie, którzy widzą się pierwszy raz w życiu już na trzeciej stronie wyznają sobie miłość w otoczeniu jednoznacznego dyszenia i posapywania. Okraszone jest to stosem kwiatów, kwiatków i kwiatuszków. No, ale oczy... oczy to ona rysuje zajebiście Duży uśmiech
Nie lubie tej baby :3
Kreska jak dla mnie średnia bo neinawidze sposobu w jaki rysuje usta - denerwuje mnie no ;x
Jest kilka tytułów które lubie jak Unbalanced Heat - bo mnie troche zaskoczyła końcówka ale generalnie to jej nie lubie ;x
Kupiłabym bo yaoi na półce to yaoi na półce ale jakoś entuzjazmu nie jestem w stanie wykrzesać.

Te wszystkie mangi mimo że teoretycznie mają inne fabuły... to jakoś są takie same - wręcz schematyczne, co jakos mnie po prostu nudzi.
Wyjątkiem był Unbalanced Heat bo sie troszke zdziwiłam na końcu i dlatego mangę zapamietałam.
No i ta o modelach ale blondyn w okularach a to powinno wszystko tłumaczyć ;x
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Schematyczne, bo generalnie każdy z blond ukesiów wygląda jak odbity z tej samej kalki. A blond ukesiów ta pani lubi rysować.
Ojtam, ojtam. Ja bym chciała dostać po polsku Empty Heart, bo to moja ulubiona manga tej autorki. No i jeszcze Uso to kiss chętnie bym przygarnęła.
Ja, empty heart, unbalanced heat i lover's position z tej listy Uśmiech choć oneshoty też mogą być. Ale teraz mi sie naprawde cinderella plot spodobało xD mam nadzieje ze tego nie spaprze.
A, Lies&Kisses to moje ^^
Ja się nadal podpisuję oboma łapciątkami. Kcem. Very. Lover's Position przeuwielbiam, Daikirai-na Aitsu też. :3

(23-05-2012, 01:20 AM)Shao-ron napisał(a): Chintsubu!!!
Obśmiałam się na tej mandze jak naćpana norka z porażeniem mózsgu no xD
face-palm na kazdej stronie xD
Chintsubu jest, jak to mawiał mój znajomy, takie pojebane że aż fajne xD A jak streszczałam yaoistce ode mnie z roku o czym to jest to się za głowę łapała, a potem pod siedzenie spadła ze śmiechu xDDDD Jakbym to dostała w swoje łapki to.... chyba bym zeszła. Ze śmiechu xD
(w ogóle, nie sądziłam że ktoś jeszcze Chintsubu zna... o.O x''D)
[Obrazek: Patalliro.jpg]
Patalliro! (opis animu)
Znalazłam pedalistyczną miłość mojego życia! Serce
[tylko czemu tak mało osób to zna ;-;]
może dlatego ze ja sie lubuje czasem w dziwnych mangach a opis mnie przekonał xD
jednego dusza wnikła w penisa drugiego a dwaj pozostali zamienili się penisami - no błagam Duży uśmiech sam opis miażdży xD
Lubie powalone mangi bo po przeczytaniu takiej czujesz sie zaj*** normalny i wydaje ci sie ze to co czytasz normalnie jest poważna literaturą Duży uśmiech (kiedyś przeczytam Onsen Tarzan, napewno tylko musze sie prozacu najeść xD)

ale fakt, przy Chintsubu można zejść ze śmiechu. Nawet te przypiski autorski z życia wzięte są totalnie odklejone Duży uśmiech
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Oh dear gott, Daikirai na Aitsu się skończyło po najmniejszej linii oporu xD Mam nadzieję, że C.Plot będzie lepsze xD
To jest właśnie problem Pani Minase. Zaczyna świetnie, ale z zakończeniami kuleje prawie we wszystkich mangach.
Najchętniej kupiłabym wszystkie prace tej Pani. <3 To nic, że nie miałabym za co kupić sobie potem choćby kawałka czerstwego chleba, ja po prostu kocham jej mangi. <3
Jestem za, za i jeszcze raz za. *-*
Moja ukochana mangaczka i bez sprzecznie kupiłabym wszystkie jej tytuły bez względu na cenę. Mój fetysz garniaczków zawdzięczam właśnie tej pani xP
[Obrazek: 1y9tw0.png]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości