Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
51.72%
15 51.72%
Pewnie kupię
10.34%
3 10.34%
Może się skuszę
24.14%
7 24.14%
Raczej nie
10.34%
3 10.34%
Kijem tego nie tknę!
3.45%
1 3.45%
Razem 29 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Nakamura Asumiko] J no subete
[Obrazek: th?id=HN.608052345887785073&pid=15.1&P=0]
Autorka: Nakamura Asumiko
Tytuł alternatywny: All about J
Gatunki: Dramat, Psychologiczne, Romans, Zmiana płci, Yaoi
Liczba tomów: 3 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Ohta Shuppan
Opis: J jest dziewczyną urodzoną w ciele chłopca. Miała podwójne nieszczęście, nie tylko rodząc się w Ameryka w przededniu wybuchu II wojny światowej (przez co jej dorastanie przypada na okres agresywnego konserwatyzmu w tym kraju), lecz także rodząc się w rodzinie patologicznej. Seria przedstawia dorastanie i różnorodne relacje nawiązywane przez tą zafascynowaną Marylin Monroe młodą kobietę.
Opinia: Jedna z najlepszych mang dotyczących transseksualizmu. W bardzo realistyczny sposób przedstawia nie tylko problemy transseksualnej bohaterki, lecz także życie w Ameryce sprzed Stonewall. Problemem w wydaniu może byc scena seksu z dziesięcioletnią bohaterką, jaką znajdziemy w pierwszym tomie.
Istnieje również prequel zatytułowany "Barairo no hoo no koro", poświęcony dzieciństwu dwóch ważnych bohaterów "J no Subete", Paulowi i Andrew. Jest to jednotomowa manga shonen-ai.
Nie czytałam, ale brzmi bardzo interesująco...
[Obrazek: 246515_555402994494270_1824592519_n.jpg?...e=58FC897E]
Choć szczerze nie przepadam za tematyką transseksualną (?), to opis mnie zainteresował. Coś naprawdę nietypowego. Pewnie kupiłabym pierwszym tom.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Mam przeogromny sentyment do tej mangi (jak i do Kopernika). Trudna i momentami ciężka, ale to Nakamura w końcu. <3

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości