Ankieta: Czy ten tytuł cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
14.29%
3 14.29%
Pewnie kupię
9.52%
2 9.52%
Może się skuszę
14.29%
3 14.29%
Raczej nie
28.57%
6 28.57%
Kijem tego nie tknę!
33.33%
7 33.33%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Yamada Nari] Ai no shintairiku
[Obrazek: default_1921_19008.jpg]
Autorka: Yamada Nari
Tytuł alternatywny: Brave new world of love
Gatunki: Komedia, Romans, Zmiana płci
Liczba tomów: 1 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Shueisha
Opis: Sara Nikotama jest przebojową i "wykopową" dziewczyną urodzoną jako Soei. Przenosząc się do nowej szkoły, postanawia zacząć nowe życie jako swoje prawdziwe "ja", jednak jej sekret zostaje przypadkowo odkryty przez Naruse, co nie jest aż tak bardzo problematyczne, zważywszy, iż jest to bardzo miły chłopak.
Opinia: Jest to wyjątkowa manga, w optymistyczny sposób i z humorem opowiadająca o życiu młodej transseksualistki, a przy okazji jedna z nielicznych komedii romantycznych, jakie polubiłam.
Czy ja wiem... Hm... główna bohaterka z opisu nie wzbudza mojej sympatii; wręcz przeciwnie.
W dodatku ,,komedia"? Ojj, za tym to ja nie przepaadam Smutny
Z drugiej strony, historia tej dziewczyny wydaje się być - mimo tej części o komedii - poważna i dojrzała.
Mam prawdziwy dylemat... Aby zdecydować, musiałabym przeczytać... ale nie mogę nigdzie tego znaleźć w internetach Smutny
#dylematy #problemypierwszegoswiata
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
Spójrz na to z innej strony: kto inny poza naprawdę przebojową i silną dziewczyną zdecydowałby się wystąpić z męskiej roli, włożyć sukienkę i wejść w rolę płci, na którą się czuje? ;>
Trochę szojcowe w ogólnym wrażeniu, ale bardzo udany mariaż poważnego tematu z lekko komediowym szojcem. Lekko, bo jednak głównym tematem jest bohaterka i jej perypetie w szkole (i domu). Jak dla mnie bardzo dobra rzecz, zarysowuje najważniejsze problemy, nie przemilcza ich w imię fanserwisu, ale nie przygniata jakimś niemożebnym dramatem.

A po internetach jest. Tylko trzeba szukać ;> no i mieć trochę cierpliwości do tempa...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości