Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Biorę w ciemno!
43.40%
23 43.40%
Raczej tak
24.53%
13 24.53%
Może kupię
15.09%
8 15.09%
Raczej nie
11.32%
6 11.32%
Kijem tego nie tknę!
5.66%
3 5.66%
Razem 53 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Tsubaki Izumi] Gekkan Shoujo Nozaki-kun
[Obrazek: 230px-Gekkan_Sh%C5%8Djo_Nozaki-kun.jpg]
Gatunek: KOMEDIA, szkolne, okruchy życia, shounen(?!) + od siebie dodam, że shojo i czające się zza krzaka podteksty gejuszkowate :d
Autor: Tsubaki Izumi
Wydawca: Square Enix
Liczba tomów wydanych: 5
Status: 54 rozdziały i ciągle przybywa :D

Opis: Uczennica 2 klasy liceum Sakura Chiyo w końcu zdecydowała się powiedzieć wybrankowi swego serca, Nozakiemu, co do niego czuje. Lecz ten, nie będąc najbardziej spostrzegawczą osobą na świecie, w zamian daje jej...swój autograf. I zaprasza do siebie...
Ostrzeżenie: manga może powodować napady histerycznego śmiechu. (serio)

Moja opinia: przeczytałem to 2 razy i właśnie zabieram się za trzeci.
Nie jest to w żadnym wypadku standardowe shojo, tylko świetna komedia z masą niedopowiedzeń i podtekstów, więc każdy znajdzie coś dla siebie, nawet napalone gejuszkofilki :D (tu zwracam szczególną uwagę na pewnego Onodę)
Wielkim plusem, według mnie, jest układ w jakim rysowana jest manga - paski po 4 klatki.
No i wbrew pozorom, mała Chiyo nie jest wkurzająca, głupiutka i zapłakana, jak to zwykle bywa w shojo! *szok i niedowierzanie*

Jeśli kogoś nie przekonałem, to odsyłam do pierwszego rozdziału lub pierwszych 10 minut anime, bowiem tyle wystarczy, aby tytuł ten pokochać :D
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
Nie ukrywam, że anime kupiło mnie od pierwszego odcinka. Uśmiech Napady śmiechu gwarantowane! Za mangę pewnie zabiorę się po emisji anime, bo nie lubię wybiegać na przód, ale jeśli kreska jest taka, jak widać to w openingu anime, to z przyjemnością po to sięgnę. Jestem pewna, że się nie zawiodę. Mikorin. <3

PS: Dodaj ankietę. Uśmiech
[Obrazek: 246515_555402994494270_1824592519_n.jpg?...e=58FC897E]
Oglądam animca. Uwielbiam tych głupków. xD I w sumie to taka komedia parodiująca schematy shoujo.
Mikorin i Książę. <3

Tak, tak, daj ankietę, żebym mogła zaznaczyć pierwszą opcję. ^^
Jeśli manga jest równie zabawna co anime, to o ile portfel by pozwolił, z radością postawiłabym to na półce.
(07-09-2014, 07:30 PM)Vobyss napisał(a): Wielkim plusem, według mnie, jest układ w jakim rysowana jest manga - paski po 4 klatki.

o, to jest yonkoma? O_o nie miałam pojęcia XD aż poszłam się o tym przekonać i hmmm twórcy anime zasługują na wielką pochwałę, bo adaptacja przebija oryginał...
No właśnie problemem jest to, że manga jest yonkomą, bo gdyby to była typowa manga-manga to więcej osób rzucałoby pieniędzmi w monitor. Ale ja tam bym kupiła, uwielbiam serię, nawet oficjalnego fanbooka już zakupiłam XD
[Obrazek: tumblr_mzgo4kH5t81sdzqbyo1_250.gif]
Również anime bardzo lubię, bo śmieszne sytuacje są wyjątkowo niebanalne, a nie-idiotka Chiyo zdecydowanie działa na plus. Nooo i Mikorin <3. Z yonokomą nie miałam nigdy do czynienia, więc ciężko mi powiedzieć, czy przypadnie mmi to do gustu, ale nie wykluczam, że mogłabym sobie takie coś sprawić na półeczkę. Uśmiech
Ankieta dodana ^ ^
To to się yonkoma zwie? o.O Całe życie człowiek się uczy...

Aominesexual
No, w końcu. ;P

(07-09-2014, 11:06 PM)Vobyss napisał(a): To to się yonkoma zwie? o.O Całe życie człowiek się uczy...

Yup, w innym zapisie 4-koma (chyba nawet częściej spotykanym).

// edit
Dopiero doczytałam Twój opis - paski po 4 klatki. xD
(07-09-2014, 11:19 PM)mienairo napisał(a): Dopiero doczytałam Twój opis - paski po 4 klatki. xD

No jakoś musiałem to nazwać xDD

Aominesexual
W anime zakochałam się już od pierwszego odcinka, więc po mangę sięgnęłabym na pewno Uśmiech
[Obrazek: pHdqMJC.png]
Właśnie skończyłam oglądać anime, które bardzo mi się spodobało. Niezła komedia Uśmiech kupiłabym mangę, jakby się pojawiła Uśmiech
Ja podziękuję. Obejrzałam pierwszy odcinek, ponieważ usłyszałam, że w anime jest wątek crossdressingu. Niestety, pierwszy odcinek był też ostatnim. Kompletnie nie moje klimaty. Mangi też bym nie kupiła.
Anime powaliło mnie na kolana swoim humorem, polubiłam większość postaci... Jest to jedno z moich ulubionych shoujo. Jeśli manga pojawiłaby się na polskim rynku to kupiłabym na pewno, a wręcz skakałabym pod sufit ze szczęścia że mam w ogóle taką możliwość. Więc mam nadzieje że manga zostanie przetłumaczona. Duży uśmiech
Wątpię, abym się tym zainteresowała... Zwłaszcza, że 4-koma mnie jakoś odrzuca Zły
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości