Ankieta: Zainteresowany/a tytułem?
Ankieta jest zamknięta.
No pewnie, że tak!
40.74%
11 40.74%
Pewnie kupię.
33.33%
9 33.33%
Może...
7.41%
2 7.41%
Raczej nie, ale kto wie...
11.11%
3 11.11%
Nope, nope, nope. -.-
7.41%
2 7.41%
Razem 27 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Hideyoshico] Kanemochi-kun to Binbou-kun
[Obrazek: ao84k8.jpg]
alt.: Rich-boy and Poor-boy
wydawca: Ichijinsha
tomy: 1
gatunek: shounen-ai / komedia, dramat, romans, szkolne życie, okruchy życia

opis (baaardzo mój ^^' ): Historia kręci się wokół niejasnych relacji Haruhito (bogatego chłoptasia), Misakiego (tego z warzywami na okładce) oraz... dziadka tego pierwszego. (Spokojnie, pamiętajcie, że to shounen-ai. xD ) Obaj chłopcy chodzą do tej samej szkoły i dość często natrafiają na siebie na korytarzu. To znaczy, Misaki prowadzi tam handel słodyczami, wodą i innymi używkami, żeby zarobić choć trochę, bo bida w domu, a leczenie szpitalne jednego z członków rodziny kosztuje niemało. Haruhito, początkowo nie wiedząc o sytuacji chłopaka (bo przecież jego połatany mundurek na nic nie wskazuje...), za każdym razem próbuje zamknąć ten nielegalny interes. Na szczęście (albo i nie) na horyzoncie pojawia się jego dziadek, który za młodu znał dziadzia Misakiego, i co tu dużo pisać - był w nim zakochany. Chłopak baaardzo przypomina mu dawną miłość, toteż dostaje propozycję zostania jego kochankiem. (Dżizas. :D ) I tu zaczyna się właśnie część humorystyczna, gdzie dziadek (który momentami jest bardzo fajnie przedstawiany) i wnuk będą rywalizować ze sobą. Ale też i smuteczki będą, bo wątek dziadzia wzrusza. TT_TT

Powiedziałabym, że to taka lżejsza, przeurocza historia do poczytania.
Za Hideyoshico ogólnie rzecz biorąc nie przepadam, jej styl do mnie nie trafia (chociażby w Udagawachou de Mattete yo), ale tym mango mnie kupiła. <3
A do mnie właśnie Udagawachou bardziej trafia XD
Kanemochi-kun to Binbou-kun to chyba najmniej lubiany przeze mnie tytuł tej autorki, ale to przecież Hideyoshico, nawet jej najgorsze mangi ciągle są bardzo dobre i kupiłbym na pewno.
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
(06-08-2014, 03:38 PM)Vobyss napisał(a): A do mnie właśnie Udagawachou bardziej trafia XD

No mnie akurat takie przebieranki nie jarają. ^^' Nie lubię, jak któryś z gejaszków za bardzo lasencję przypomina. Nope, to nie dla mnie. xD

W sumie tak dobrze to znam tylko te dwie pozycje od niej, bo jak widzę jej kreskę to idę dalej. Nie mogę się przekonać. ^^" (Ale spokojnie, może potrzeba mi czasu. xD Skoro stwierdziłam, że Psyche Delico nie jest taka zła, to kto wie jak to będzie w jej przypadku.)
(06-08-2014, 03:38 PM)Vobyss napisał(a): A do mnie właśnie Udagawachou bardziej trafia XD
Kanemochi-kun to Binbou-kun to chyba najmniej lubiany przeze mnie tytuł tej autorki, ale to przecież Hideyoshico, nawet jej najgorsze mangi ciągle są bardzo dobre i kupiłbym na pewno.
Podpisuje się obiema łapkami.
Wszystkie prace autorki mnie interesują, ale jakoś do tej pałam mniejszym uwielbieniem niż do reszty.
Dodatkowo kreską i humorem trafia w moje gusta, więc jestem całkowicie za.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Ojej, rywalizacja dziadka z wnukiem o tego samego chłopaka? Jeszcze czegoś podobnego nie grali XD Nie no, muszę to normalnie zobaczyć.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
// edit (tak ogólnie do prac tej pani)

Zrobiłam progress - ze znajomości dwóch tyułów i lubienia tylko jednego z nich, obecnie lubię trzy. Jeee! ^^" Dzięki, Vobyss, za wskazanie drogi. :D

Zapoznałam się chyba ze wszystkim, jakie znalazłam, jej tytułami albo większąścią. o.O W każdym razie z całego tego zbiorku tylko historia Komano i Natsukiego mi się baaardzo spodobała i widzę, że Amerykańce to zlicenjonowali, więc pewnie jak wyjdzie, to przy zamawianiu importów dorzucę sobie Kare no Barairo no Jinsei, a co. Prequela nie jestem jeszcze pewna, ale mniejsza o to. ^^" Jakieś tam oneshoty też były całkiem, całkiem, ale nie utkwiły mi jakoś specjalnie w pamięci.

No, tak więc jej styl nadal nie do końca mi się podoba, ale trzeba przyznać, że czasami potrafi stworzyć dobrą historię. Kare nawet bym wywindowała wyżej niż to, co dałam w propozycji. Bardzo fajni, tacy hmm... realistyczni bohaterowie. Podobało mi się przedstawienie ich związku (i smeksów xD ). Plusem jest na pewno brak dramy typu: "kocham cię, ale wybacz, ucieknę sobie od ciebie na jakiś rozdział albo dwa".
Jako że nie potrafię czytać mangii nie patrząc na obrazki, pewnie bym nie kupiła niestety.
Lubię tę autorkę i to bardzo, ale ta manga...jakoś tak po prostu do mnie nie trafia :/ jestem na nie
[Obrazek: pHdqMJC.png]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości