Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
48.21%
27 48.21%
Pewnie kupię
19.64%
11 19.64%
Może kupię
14.29%
8 14.29%
Raczej nie
16.07%
9 16.07%
Kijem tego nie tknę!
1.79%
1 1.79%
Razem 56 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[HIDAKA SHOKO] Yuuutsu na Asa
#1
[Obrazek: yna_zps35xwbozf.jpg]

ilość tomów: 6+
wydawca: Tokuma Shoten
rok wydania: 2009

opis (autorstwa Martu): W wieku dziesięciu lat, po śmierci ojca, Kuze Akihito dziedziczy tytuł wicehrabiego. Faktyczną władzę w rodzie, jak i pieczę nad wychowaniem i edukacją młodego panicza sprawuje szlachetnie urodzony, inteligentny i wyrachowany kamerdyner i wychowanek rodu, Katsuragi Tomoyuki. Wraz z upływem czasu Akihito rozwija w sobie coraz poważniejsze uczucia względem swojego opiekuna, ten jednak zachowuje chłodny dystans. Pewnego wieczoru sfrustrowany Kuze przekracza granice stosunków panicz-lokaj i wkracza w świat manipulacji, sprzecznych uczuć i rodowych rozgrywek.
#2
Genialny tytuł! Każdą mangę tej pani kupię w ciemno (tę też, mimo że mam już po angielsku, piąty tom już zamówiony w pre-orderze). Przepiękna kreska, świetnie wykreowane, głębokie postacie i skomplikowana fabuła (prawdziwa fabuła, a nie jej marne szczątki mające na celu usprawiedliwienie scen łóżkowych), ach. <3
Z opisu można by wnioskować, że Akihito to taki prostoduszny, szczery chłopaczek. Tymczasem i on, i Katsuragi to inteligentni, wyrachowani manipulatorzy, którzy zdobędą się na wiele, byle osiągnąć cel. Poza tym nie przesadzałabym z tymi serdecznymi stosunkami - Katsuragi zawsze trzymał się na dystans od panicza, którego przyszło mu wychowywać. Absolutnie warte przeczytania i kupienia.
#3
Co prawda przeczytałam tylko 2 rozdziały, ale manga bardzo ciekawie się zapowiada. Zainteresował mnie ten tytuł. Kupiłabym.
#4
Jakoś tak skojarzyło mi się z inną mangą, gdzie była relacja bogaty paniczyk = jego pracownik. Lubię tego typu związki, zwłaszcza jak są "trudne", więc pewnie zainwestuję.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
#5
To nie jest "łatwy, lekki i przyjemny" tytuł, ale strasznie wciąga, no i kreska jest cudowna.
Moje odczucia są praktycznie takie same jak podczas wczorajszego meczu ligi mistrzów XD cały mecz niby bez większej akcji ale coś każe oglądać, później napięcie i nerwy, ale jak już zaczną gole strzelać to...xD

(25-05-2014, 09:38 PM)Maru napisał(a): Jakoś tak skojarzyło mi się z inną mangą, gdzie była relacja bogaty paniczyk = jego pracownik. Lubię tego typu związki, zwłaszcza jak są "trudne", więc pewnie zainwestuję.

http://www.kotori.pl/forum/showthread.ph...t=graceful O to chodziło? xD
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
#6
Nom, dokładnie Oczko
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
#7
Również uwielbiam ten tytuł (podobnie jak Hana wa Saku ka - to moglibyście wydać, bo chyba nie dożyję publikacji od June). Kreska świetna, fabuła wciąga. Chociaż widziałam opinie o nadmiernym i niepotrzebnym skomplikowaniu, przegadaniu, przeciąganiu itp, to dla mnie wszystkiego jest tam w sam raz.
Już zbieram, więc nie kupię.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
#8
(27-05-2014, 04:52 PM)masza napisał(a): Również uwielbiam ten tytuł (podobnie jak Hana wa Saku ka - to moglibyście wydać, bo chyba nie dożyję publikacji od June).

Dożyjesz! Pierwszy tom pod koniec października, drugi w lutym. Oczko Zobaczymy tylko, co dalej.
#9
(27-05-2014, 04:58 PM)martu napisał(a): Dożyjesz! Pierwszy tom pod koniec października, drugi w lutym. Oczko Zobaczymy tylko, co dalej.

Trzeba tylko liczyć na dotrzymanie terminu (no i brać poprawkę na ok. dwumiesięczne opóźnienia w dostawie DMP do pośredników, ostatnio tak czekałam na Castle Mango 2). Pierwotnie publikacja miała ruszyć w lipcu 2013, a tom drugi zapowiadano na styczeń 2014. Od June już mało co mnie zdziwi.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
#10
(27-05-2014, 05:25 PM)masza napisał(a): Trzeba tylko liczyć na dotrzymanie terminu (no i brać poprawkę na ok. dwumiesięczne opóźnienia w dostawie DMP do pośredników, ostatnio tak czekałam na Castle Mango 2). Pierwotnie publikacja miała ruszyć w lipcu 2013, a tom drugi zapowiadano na styczeń 2014. Od June już mało co mnie zdziwi.

No, to fakt. June i ich cykl wydawniczy to jedna z największych zagadek świata. Też czekałam długo na Castle Mango 2, może nie aż dwa miesiące, ale coś koło 5 czy 6 tygodni to i owszem. Ciekawe też, czy dotrwamy do publikacji kolejnych tomów Bordera. Niezdecydowany
#11
(27-05-2014, 05:33 PM)martu napisał(a): Ciekawe też, czy dotrwamy do publikacji kolejnych tomów Bordera. Niezdecydowany

Też na to czekam. Widziałam pytanie o kolejne tomy na ich FB, ale bez odpowiedzi (może odpoczywają po konwencie).

btw. przepraszam za offtop Uśmiech
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
#12
Brzmi ciekawie, prawdopodobnie bym kupiła jakby została ta manga wydana.
#13
Manga idealna. Tytuł po prostu genialny, z gatunku tych, które pamięta się po przeczytania przez lata, i do których wraca się często. Zamówiłam po angielsku, ale polską wersję nabyłabym bez namysłu.
#14
Tytuł mnie nie urzekł, być może jest to wina dość topornej angielszczyzny, którą go czytałam. Dotrwałam mniej-więcej do połowy pierwszego tomu :/
Domyślam się, że moje ukochane Ptaszki by to porządnie przetłumaczyły, ale i tak jest w tej mandze coś, co mnie odpycha. Może charakter tego lokaja?
Pierwszy tom na pewno kupię - wiadomo, kreska aż taka zła nie jest. Następne tomy? Nie mam pojęcia. Wiadomo, nie tylko kreskami człowiek żyje (dżizas, czy tylko mi się to kojarzy z narkomanią?!)
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
#15
Przeczytałam już nie dziesiątki, ale setki mang/manhw, i jest to jedyna manga, którą nazwałabym arcydziełem. Za całokształt. Ewolucja charakterologiczna postaci jest ukazana w sposób niezwykle błyskotliwy, realia epoki oddane w sposób rewelacyjny, no, i autorka nie przegina ani w lewo, ani w prawo - postaci nie są ani dziwaczne, ani przekombinowane - są aż do bólu ludzkie. Do tego dochodzi szereg zwrotów akcji, prowadzący ku nieuchronnemu fatum.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości