Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
36.00%
9 36.00%
Pewnie kupię.
8.00%
2 8.00%
Może się skuszę.
20.00%
5 20.00%
Raczej nie.
16.00%
4 16.00%
Kijem tego nie tknę!
20.00%
5 20.00%
Razem 25 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Fujimaki Tadatoshi] Kuroko no Basket
[Obrazek: 168tziq.png]
Autor: Fujimaki Tadatoshi
Gatunek: Komedia, dramat, szkolne życie, shounen, sport, supermoce (lol XD )
Liczba tomów: 26 +
Alternatywne nazwy: Kuroko's Basket, Kuroko's Basket Ball, The Basketball which Kuroko Plays
Wydawca: Shueisha
Status: Trwający
Opis: Przez trzy lata boiskiem do koszykówki władali zawodnicy z gimnazjum Teikou, a najbardziej utalentowaną podstawową piątkę, która zdobyła mistrzostwo kraju, ochrzczono mianem „Pokolenia Cudów”. Ostatecznie jednak drogi kolegów rozeszły się, gdy wybrali inne licea. O każdym było głośno, lecz uwadze tłumu uszedł szósty zawodnik, Tetsuya Kuroko. Na pierwszy rzut oka nikt nie uwierzyłby, że grał on w tak elitarnej drużynie, ponieważ bardzo ławo go nie zauważyć. Jednak jak się okazuje, niski wzrost i niepozorność to właśnie główne atuty chłopaka, który wraz z niezwykle utalentowanym Taigą Kagamim stworzy duet mający szansę przejść do historii licealnych rozgrywek, a nową, ale obiecującą drużynę ze szkoły Seirin poprowadzić do niejednego zwycięstwa.
[pobrane z tanuki.pl]
Moja opinia: No KuroBas i więcej nie trzeba nic pisać... A tak serio, pomimo wielu absurdów jakimi obrzuca nas autor, Kuroko to naprawdę przesympatyczna manga o przyjaźni, determinacji, ciężkiej pracy i sporcie. Choć fabuła wydaje się oklepana a bohaterowie schematyczni tak, że bardziej się nie da, to jednak jest coś w tym tytule co po prostu przyciąga. Szczerze, podczas czytania/oglądania mangi/anime czułam prawdziwą adrenalinę, jak gdybym była na prawdziwym meczu. Co z tego, że bohaterowie wykonują niestworzone kombinacje i rzuty, potrafią znikać, skakać na dziesięć metrów czy wywoływać małe tornada? Mnie to absolutnie nie odebrało przyjemności z lektury, a nawet więcej, podoba mi się taki motyw z supermocami. Za każdym razem mam niezły ubaw XD
KnB na tle innych sportówek może nie wybija się jakoś specjalnie, ale dla mnie jest to obecnie jeden z najfajniejszych shounenów.

Wiem, że dla was zdobycie tak popularnego tytułu od takiego giganta jakim jest Shueisha to wyczyn prawie niemożliwy, ale i tak postanowiłam założyć ten temat.
Mam nadzieję, że popularność tej mangi w Polsce okaże się na tyle duża, by jedno z wydawnictw odważyło się wydać Kuroko.

Komiks zostanie wydany przez Wydawnictwo Waneko.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Już słyszę te krzyki fangerli xDD Tęczowa (gejowska) koszykówka!
Nie no, bardzo mangę lubię, ciekawe, oryginalne i łatwo dające się polubić postaci (co nie zmienia faktu, że Kagamiego hejtuję całym sobą xD) a prócz tego to typowy shounen sportowy z niesamowitymi speszyl mówami, niepozorną drużyną pnącą się na szczyt, dramatami, wysoce rozgadanymi bohaterami, ale i z kreską ewoluującą z "brzydacznej" do "WOW".

No ale fakt, w tym kraju shouneny zaklepało sobie JPF (chociaż cała ta kryptogejoza mogłaby dać yaoicowemu wydawnictwu jakieś szanse xDD)
(21-04-2014, 09:05 PM)Vobyss napisał(a): co nie zmienia faktu, że Kagamiego hejtuję całym sobą xD
Moje serduszko teraz boli bardzo ;(
Ja bym chciala jakakolwiek sportowke w Polsce, odkad w ogole zaczeli mangi w Polsce wydawac na jakas czekam. Na sportowych anime w telewizji sie wychowalam noooo. :< A Kuroko ma najwieksze szanse, wiec trzymam kciukasy za ten tytul.
[Obrazek: tumblr_mzgo4kH5t81sdzqbyo1_250.gif]
(21-04-2014, 09:23 PM)Maru napisał(a):
(21-04-2014, 09:05 PM)Vobyss napisał(a): co nie zmienia faktu, że Kagamiego hejtuję całym sobą xD
Moje serduszko teraz boli bardzo ;(

DD: ale i tak lubię poparzeć na ładne aokaga, te ciałka, ya know what I mean :>

No fajnie by było jakby w końcu jakąś sportówkę wydali, ale w pierwszej kolejności i tak chcę Prince of Tenis D:
Tezuka <3 <ślinotok>
o boszasz, never xD na anime fajnie popatrzeć, ale manga mi się nie podoba. Poza tym to ma już teraz miliard tomów, a skończy się na dwóch miliardach. Prędzej bym doujinshi kupiła, ale nie takie, jak moi poprzednicy.
Tak czy inaczej, największa zaletą wszelkich sportówek to właśnie doujinshi, co tu dużo gadać.

(23-04-2014, 12:24 AM)Vobyss napisał(a): Tezuka <3 <ślinotok>

a fuj, Tezuka :| boszz tfu *posypuje solą*
(23-04-2014, 01:48 PM)tamakara napisał(a): o boszasz, never xD na anime fajnie popatrzeć, ale manga mi się nie podoba. Poza tym to ma już teraz miliard tomów, a skończy się na dwóch miliardach. Prędzej bym doujinshi kupiła, ale nie takie, jak moi poprzednicy.
Tak czy inaczej, największa zaletą wszelkich sportówek to właśnie doujinshi, co tu dużo gadać.

...od bardzo dawna nie spotkałem kogoś z tak odmiennym gustem xD
Proszę Cię, anime to żenada. Kwadratowe postacie, animacja tylko przy ważniejszych scenach jest świetna - reszta robiona po prostu na odwal, bo fangerle i tak będą oglądać.
Płaczę jak tylko sobie przypomnę co zrobili z Aomine.
No i bardzo możliwe, że manga niedługo się skończy (już ostatnia kwarta finału w końcu).

A Tezuka to moja miłość z zamierzchłych czasów, zawsze będzie ideałem, tak samo jak teraz Nijimura xD (czyżby fetysz na kapitanów?)
E tam, animu też ma całkiem przyjemną kreskę Oczko Oczywiście do mangi się nie umywa, choć autor czasem rysuje mordki bohaterów tak, że wyglądają na dwadzieścia parę lat a nie 16-17.
(23-04-2014, 12:24 AM)Vobyss napisał(a): DD: ale i tak lubię poparzeć na ładne aokaga, te ciałka, ya know what I mean :>
[Obrazek: sticker,375x360.u1.png]
(23-04-2014, 04:46 PM)Vobyss napisał(a):
(23-04-2014, 01:48 PM)tamakara napisał(a): o boszasz, never xD na anime fajnie popatrzeć, ale manga mi się nie podoba. Poza tym to ma już teraz miliard tomów, a skończy się na dwóch miliardach. Prędzej bym doujinshi kupiła, ale nie takie, jak moi poprzednicy.

...od bardzo dawna nie spotkałem kogoś z tak odmiennym gustem xD
Proszę Cię, anime to żenada. Kwadratowe postacie, animacja tylko przy ważniejszych scenach jest świetna - reszta robiona po prostu na odwal, bo fangerle i tak będą oglądać.
Płaczę jak tylko sobie przypomnę co zrobili z Aomine.
No i bardzo możliwe, że manga niedługo się skończy (już ostatnia kwarta finału w końcu).

A Tezuka to moja miłość z zamierzchłych czasów, zawsze będzie ideałem, tak samo jak teraz Nijimura xD (czyżby fetysz na kapitanów?)

Miło popatrzeć w sensie, że lubię te postacie xD a to mi przypomina, ze powinnam wykopać trochę czasu i dokończyć drugi sezon. Ale jakiekolwiek nie byłoby to anime, to i tak wolę je od mangi. Cóż, ludzie już tacy są, że się różnią, chociażby gustem Język
vide kwestia Tezuki

Maru - uważasz, że tylko przez twarze oni wyglądają na starszych? XD
Lubię KnB i chętnie bym kupiła (...ale to może się zmienić zależnie od wyniku aktualnie trwającego finału; mam nadzieję, że do tego nie dojdzie).

Co do postarzania, to przez całą pierwszą połowę drugiego sezonu płakałam ze śmiechu widząc Aomine w openingu. Ogólnie anime jakoś dużo bardziej mnie śmieszy od mangi, co bynajmniej nie znaczy, że wg mnie jest od niej lepsze Duży uśmiech
Nie, nie tylko (jeśli dzisiejsi szesnastolatkowie mają budowę ciała Kagamiego, to wracam do liceum) ale większą uwagę zwracam na twarze bohaterów, więc to bardziej one rzuciły mi się w oczy.
taaaaq. baaardzo za XD
Jestem bardzo, bardzo za! Viz póki co nie ma najmniejszego zamiaru się zabrać za wydanie anglojęzyczne (gupi Viz...), więc na myśl o polskim wydaniu dostaję ślinotoku. :3 Aczkolwiek byłabym raczej za wydaniem w postaci omnibusów dwa lub nawet trzy w jednym, nawet gdyby tomy miały się ukazywać rzadziej.

PS. Jak można nie kochać Kagamiego?!
Nie wiem czemu, ale jak w realu nie oglądam jakoś z większym zainteresowaniem sportu, to mangi tego gatunku tłukę jak leci...
Jeżeli KnB pojawi się w Polsce, to myślę, że po uprzednim sprzedaniu nerki albo napaści na jakiś bank, pewnie znajdzie się na mojej półce (agghhhh!!! tyle tomów D: ) Duży uśmiech
[Obrazek: Orihara.Izaya.240.370749.jpg]
A ja jestem na nie, bo nie jestem fanką KNB. Może wina gustu~

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości