Ankieta: Czy te tytuły Cię interesują?
Ankieta jest zamknięta.
Wezmę wszystko jak leci
34.38%
11 34.38%
Kupię, ale nie wszystkie
28.13%
9 28.13%
Kupię jeden na próbę
15.63%
5 15.63%
Raczej nie
12.50%
4 12.50%
Nie wezmę, nawet jak mi zapłacicie
9.38%
3 9.38%
Razem 32 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Est Em] Jednotomówki
Od razu piszę, że to nie są wszystkie mangi tej pani. Wybrałam jedynie te, które znam Uśmiech

[Obrazek: 11wat86.png]
Tytuł: Age Called Blue
Alternatywne tytuły: Eiji Koorudo Buruu, Eiji Called Blue, Age Cold Blue
Autor: Est Em
Gatunek: Obyczajowy, dramat, romans, yaoi
Wydawnictwo: Tokyo Mangasha
Liczba tomów: 1
Status: Zakończony
Opis: Zakazana miłość w przedziwny sposób splata się z przeznaczeniem. Nick i Billy dzielą to samo marzenie o zostaniu gwiazdami muzyki rockowej. Marzenie to jednak zaczyna się rozpadać po tym, jak Nick kradnie Billy’owi jego gitarę i oszczędności by spłacić swoje długi. To przełamuje między nimi barierę przyjaźni odsłaniając o wiele głębsze wzajemne powiązania i uczucia niż oboje chcieliby przyznać. Jednakże pozostali członkowie zespołu są już zmęczeni lekkomyślnym i beztroskim postępowaniem Nicka. Chcąc wyrzucić go z zespołu, stawiają Billy’ego przed rozdzierającą serce decyzją. Czy Billy jest w stanie poświęcić swoją muzykę, w którą zainwestował niezliczoną ilość czasu, potu i krwi? Czy też będzie chciał poświęcić chłopca, który skradł jego serce dawno temu…?
[opis z neomelodramatic]

[Obrazek: 15h0jfp.png]
Tytuł: Sakuhin Number 20
Alternatywny tytuł: Tableau numéro 20
Gatunek: Dramat, obyczajowy, romans, dojrzały, moce nadprzyrodzone, yaoi
Wydawnictwo: Libre Shuppan
Opis: Maurice, wybitny historyk sztuki, odkrywa w bibliotece szkic próbny do nieznanego obrazu sławnego, francuskiego malarza żyjącego w XIX wieku, swego imiennika, Maurice’a Olivera. Na kartce papieru uwieczniony został nieznany, młody mężczyzna. W jednej chwili naukowiec zakochuje się w tajemniczym chłopcu z obrazka. A gdy w końcu zaginione płótno zostanie odnalezione, przyjdzie mu stanąć oko w oko z zupełnie innym problemem.
[opis z neomelodramatic]

[Obrazek: 2e3zgio.png]
Tytuł: Show ga Hanetara Aimashou
Alternatywny tytuł: Seduce Me After the Show
Gatunek: Dramat, obyczajowy, yaoi
Opis: Stylowy, burzliwy taniec cierpienia oraz pasji. „Spotkajmy się po przedstawieniu” zawiera siedem historii, które mają miejsce w artystycznym świecie tańca, malarstwa i muzyki. Tematem wspólnym wszystkich historii jest dychotomia nadziei i desperacji, przyjemności i pragnienia.
W tytułowej historii Theo Gallardo zdruzgotany śmiercią swojej matki, znanej na cały świat baletnicy, porzuca swoją karierę taneczną i zostaje aktorem. Podczas kręcenia filmu współpracuje ze znanym w całym Hollywood idolem, Darren’em Fergusem, który irytuje Thea ciągłym ukrywaniem się pod maską aktora. Gdy dochodzi między nimi do żartobliwego pocałunku, zszokowany Darren pyta: „I co dalej?”. W odpowiedzi słyszy jedynie „To zależy od scenariusza”.
Czy gdy pożądliwa pasja zacznie kipieć Theo będzie w stanie wzniecić w sobie ogień, który już raz porzucił i wróci do porzuconego tańca?
[opis z neomelodramatic]

[Obrazek: sw8lz8.png]
Tytuł: Ultras
Alternatywny tytuł: Brak
Gatunek: Komedia, romans, sport, yaoi
Opis: Tej nocy rozstrzygnęło się kto zostanie zwycięzcą Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Całą Hiszpanię ogarnęła fala radości i szaleństwa – w tym także Leona, zagorzałego fana FC Madrytu, który z tej okazji upił się i poszedł do łóżka z kimś, kogo nigdy nie chciałby nawet spotkać.
Namiętnym kochankiem okazuje się Al, ultras największego rywala FC Madrytu – Liberty Madryt! Do Leona dociera, że nigdy nie będą mogli więcej się ze sobą spotkać. Jednocześnie nie może wymazać ze swojej pamięci ich pierwszego spotkania.
Wybuchowa historia miłosna z motywem rodem z Romea i Julii. Z tym, że zamiast Romea i Julii mamy dwóch ultrasów – zagorzałych fanatyków klubów piłkarskich.
[opis z neomelodramatic]

Moja opinia: Wolę napisać ogólnie o tych czterech mangach, niż rozwodzić się nad każdą z osobna. Mam nadzieję, że może tak być Oczko
W każdym razie, na prace tej pani natknęłam się przypadkiem. Od razu spodobała mi się prosta, dość "realistyczna" ale bardzo ciekawie wyglądająca kreska (panowie wyglądają jak panowie, a nie jak jakieś wielkookie nie-wiadomo-co Duży uśmiech ).
W niektórych momentach styl rysowania wydaje się trochę "krzywy" i niedbały, jednak nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z fabuły. A co z nią? Jest dobrze, nawet bardzo. Est Em z prostych historii potrafi stworzyć naprawdę ciekawą i niegłupią fabułę. W dodatku świetnie operuje zarówno dramatem jaki i komedią. Mamy tu mniejsze i większe problemy bohaterów, takie jak choćby uzależnienia i choroby, stalking, śmierć, odrzucenie ale też prawdziwą i piękną miłość między dwoma mężczyznami, która czasami wydaje się prawie niemożliwa (gdzie się trafi romans między kibicami wrogich sobie klubów piłkarskich?).
Na każdą z mang składają się 2-3 rozdziały głównej historii, reszta to one-shoty (czasami też są powiązane z innymi). Fabuła zazwyczaj dzieje się w Europie i Stanach, ale na szczęście autorka wykonała dobrą robotę z researchem. Nie są to miejsca tylko z nazwy, a bohaterowie zachowują się jak przystało na ich narodowość (przynajmniej niektórzy).
Generalnie polecam mangi tej pani i mam nadzieję, że może kiedyś doczekam się wydania choć jednego z jej tytułów.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Kupiłabym na pewno "Ultras" - yaoi i mój ulubiony sport w jednym.
[Obrazek: tumblr_mz5unfeZBD1to21edo1_r1_500.gif]
Ja za nogą nie przepadam, ale Ultras najbardziej mi się podobało. Taka urocza historia ^^
Z wymienionych mang brałabym Ultras, ponieważ pozostałe już mam.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
*heavy breathing* Od est em wszystko. Nigdy jeszcze nie trafiłem u niej na coś co by mi się nie podobało, same perełki. "Seduce Me After the Show" w szczególności.
Dorzuciłabym jeszcze Orokamono wa Aka wo Kirau. Bardzo lubię jej mangi, w których nawiązuje do hiszpańskiej kultury. Z jej pracami można wybrać się w podróż dookoła świata. :D Świetna kreska (facet wygląda jak facet!), świetne budowanie historii i przedstawienie bohaterów. No miód dla oczu po prostu. ^^ To ten typ historii, do których się wraca.
W każdym razie warto też zwrócić uwagę na jej inne tytuły - z gatunku nie bl. Chociażby Sono Otoko, Amatou ni Tsuki, Ippo czy rewelacyjną Golondrinę.
(No, akcję z wydaniem mang mojej bogini będę zawsze wspierać. xD )
Tak jak pisałam, zaproponowałam tylko te mangi Est Em, które znam Uśmiech Ale to Orokamono wygląda całkiem przyjemnie, więc pewnie się za nie zabiorę.
(17-04-2014, 11:17 AM)mienairo napisał(a): Świetna kreska (facet wygląda jak facet!)
Kreska jest cudowna. Za każdym razem, gdy ktoś pisze że wygląda brzydko czy paskudnie to mam ochotę rzucić czymś ciężkim. A kilka takich komentarzy przeczytałam >Duży uśmiech
@Maru
Ja spotkałam się z określeniem mało mangowa kreska. TT_TT Jakby w ogóle istniał jakiś jeden przewodni styl. >.> (To znaczy tak - zapewne jak postać nie ma oczu na pół twarzy, bo to przecież główny wyznacznik mangi, i jak nie ma zakreskowanej mordki z powodu rumieńca, i wychudzonej sylwetki, to rzeczywiście coś tu nie gra... Ale nie będę się denerwowała znawcami tematu. xD )
Gdybyś była zainteresowana, tu jest wywiad z Esuto. Można się wiele dowiedzieć (chociażby tego, jak w ogóle zaczęła przygodę z gatunkiem bl, co ją inspiruje (między innymi kino włoskie i rosyjskie), i że uwielbia prace Michała Anioła, tak więc nic dziwnego, że jej bohaterowie wyglądają męsko :D ).

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości