Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
72.15%
57 72.15%
Pewnie kupię.
11.39%
9 11.39%
Może się skuszę.
10.13%
8 10.13%
Raczej nie.
5.06%
4 5.06%
Kijem tego nie tknę!
1.27%
1 1.27%
Razem 79 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Guilt | Pleasure, TogaQ, NEKO Kichiku] In These Words
(21-02-2015, 07:11 PM)Vobyss napisał(a): Szykujcie się na dziękczynno-błagalne-ponaglające babeczki na Pyrkonie.

Heh, a ja planowałam wysłać Wam paczkę z łakociami po tym, jak ogłosiliście Viewfindera :/ Ale bałam się, że dostaniecie paczkę po miesiącu, otworzycie ją, a w środku będzie dziko i zielono - najstarsze kawałki pleśni będą już mówić i domagać się swoich praw w sejmie Zdezorientowany
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
(21-02-2015, 04:21 PM)Lau napisał(a): Ojej, 34 dolary? Kupa kasy. Ładne buty dla dollfa można za to kupić albo fajną perukę.

Cierpliwości, moi Mili, cierpliwości. To jeden z tych tytułów, które kiedyś na pewno się pojawią na polskim rynku (o ile tylko da się ogarnąć to od strony licencyjnej)

[Obrazek: 119.gif&size=400x1000]
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Maru umarłam ze śmiechu Duży uśmiech
Baaaardzo intrygująca pozycja :3 Ilustracje też wydają się bardzo oryginalne. Kupiłabym Duży uśmiech
Na tak Uśmiech
No nie powiem, wygląda bardzo ciekawie... : >
O matko, to jest po prostu piękne!

Gdyby tylko się u nas pojawiło... * rozmarzona*
Jestem maniaczką tej mangi Uśmiech Mam wydanie japońskie, niedługo zamierzam kupić angielskie i tylko czekam jeszcze na polskie Uśmiech Kreska jest przecudowna i jedyna w swoim rodzaju, a historia bardzo emocjonująca.
Mam pytanko do osób, które mangę czytały. Są w niej sceny niezgodne w polskim prawem? Na forum Waneko ktoś wspomniał o tym tytule, że czeka na niego od Kotori i dostał taką odpowiedź od jednego z użytkowników:

Cytat:Zasmucę Was. Pewien wydawca starał się o ten komiks, ale musiał odpuścić, ponieważ podobno miałby potem problemy.

Fragment wywiadu przeprowadzonego przez francuskiego wydawcę z autorkami:
Cytat:
À présent que vous collaborez avec différents éditeurs de par le monde, travaillez-vous différemment avec chacun d’eux ? Est-ce que certains ont plus ou moins d’exigences que d’autres, notamment par rapport au contenu particulièrement dur et érotique de ITW ?

Narcissus : Comme je suis généralement la première à répondre aux propositions, je vérifie tout d’abord si l’éditeur est au fait des lois de son propre pays. Dernièrement, nous avons été approchées par un éditeur polonais et après que je leur ai posé cette question, ils se sont renseignés. Heureusement qu’ils l’ont fait, car la censure est si stricte que le manga aurait dû être lourdement retravaillé et serait devenu presque incohérent. La violence intrinsèque du titre aurait été complètement gommée. Ça aurait été désastreux pour l’éditeur comme pour nous, de travailler sur quelque chose qu’on ne peut finalement pas publier.
Nous prenons garde à mettre la responsabilité de la connaissance de la loi à propos du contenu explicite sur les épaules des éditeurs dans leur pays respectif. Je connais la loi américaine à ce propos, mais je ne sais pas ce qu’il en est ailleurs. Donc, dans ce cas, nous sommes très compréhensives si Libre (Japon) doit censurer les parties génitales. Mettre des barres sur des petites parties du dessin ne change pas le récit. Ce serait différent si certaines portions du scénario devaient être complètem.

W skrócie: polski wydawca spytał o licencję. Autorki poprosiły, aby wydawnictwo sprawdziło, czy sceny, które, delikatnie mówiąc, nie należą do łagodnych, są zgodne z polskim prawem. Okazało się, że nie, więc obie strony miały związane ręce. Tak właśnie szanse na publikację zostały na zawsze pogrzebane. Chyba że... Ktoś postanowi ocenzurować te nieszczęsne sceny, tj. wytnie połowę tomu. Oczko
Eeee nie? Raz na ruski rok trafi się lekkie gore (o ile kilka sznyt na skórze i zdjęcia z kartoteki policyjnej można nazwać gore), gwałt też, ale przecież w Finderze w samym pierwszym tomie są 3 gwałty a gore było wydawane w naszym kraju od lat. ITW to świetny kryminał ze świetnymi seksami i świetną kreską, nawet sobie kupiłem, cholera, wersję cyfrową i po przeczytaniu tego pierdylion razy ciągle nie widzę nic niezgodnego z prawem polskim. Albo potencjalny polski wydawca sobie po prostu odpuścił albo ktoś tu nas centralnie robi w jajo.
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
Podobno nie ma u nas cenzury Język A na amazonach i innych ebayach ITW chodzi po od "out of stock" do 200zł/tom.
Nie czytałam tej mangi, powiem wprost, ale podejrzewam, że mimo wszystko nie jest to reklama pedofilii, gwałtów, tylko porządny dramat/kryminał psychologiczny z mocno zwichrowanymi bohaterami. Wiele książek ma gorszą tematykę.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Hmm...skoro w mandze nie ma nic niepokojącego, to nie wiem co tam się mogło stać z tą licencją. Mam nadzieję, że przez tę informacje Kotori nie porzuci myśli o wydaniu tego tytułu.
Czy szanowne szefostwo i przyległości odniosłoby się do w/w problemu? Uśmiech
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
W mandze nie ma nic, co mogłoby stać a przeszkodzie licencji. Przecież w Niemczech została bez problemów wydana, jak i New York Minute, First, Do Not Harm i One of Those Nights.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
Prequel
Undertow - Katsuya ma 17 lat i właśnie ukończył szkołę. Poznamy kuzyna Katsu - Haruki. Jest również ukazana zdystansowana relacja Katsu z ojcem.
Mayby Someday - Shinohara Kenji jest na tropie handlarzy ludźmi
Memories (zawarte w Father Figure)
New York Minute / Prey - w jakich okolicznościach David i Katsuya się poznają
First, Do Not Harm - Katsuya opiekuję się rannym Davidem
One of Those Nights - para świętuje urodziny Dawida, zawiera dodatkową novel
Lucidity / Equilibrium
Bad Company - David ma się spotkać z donosicieliem w barze, w drodze do samochodu zostaje zaczepiony

Historie poboczne
Little by Little
Wrapped Around Your Finger

Niepowiązane
Cruel to be Kind - Główny funkcjonariusz ds. bezpieczeństwa Sho Sakiyama niedowierza sekretarzowi, Alexi Kagura Edmonton. Złapany na zdradzeniu tajnych informacji, Kagura jest zdany na łaskę Sakiyamy. Sadystyczny Sakizama już wie, jak chce ukarać podwładnego.
Father Figure - Obsesja na temat jego ojca prowadzi Gabriela Blackstone na niebezpieczną, niemoralną drogę.
The Bride - Młody muzyk Jesse ma wypadek samochodowy. Policjant w cywilu proponuje go zabrać. Ponieważ są na odludziu, zawozi go do swojego domu, by rzekomo mógł wezwać pomoc. Jesse w trakcie jazdy coraz bardziej się denerwuje. Ma przeczucie, że policjant szykuje niemiłą niezpodziankę: "wesele" z bratem policjanta, Allen ... Czy Jesse zdoła uciec?
The Doll, Persona non Grata (sequel do The Doll) - Vincent Lynch jest łowcą nagród. Ma za zadanie odnalesć ukradzioną "Lalkę". Proste zadanie stawia go jednak przed wyborem, który może go zmnienić na zawsze.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości