Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
23.81%
10 23.81%
Pewnie kupię.
11.90%
5 11.90%
Może się skuszę.
16.67%
7 16.67%
Raczej nie.
35.71%
15 35.71%
Kijem tego nie tknę!
11.90%
5 11.90%
Razem 42 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[NAO Tsukiji] Adekan
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTW-qk2--zCFX6u_hdHI-4...upsXdak-FQ]
Gatunek: akcja, komedia, dramat, historyczny (?), mystery, shoujo, supernatural
Autor: Nao Tsukiji
Ilość tomów: 7+
Oryginalny wydawca: Shinshokan
Status: trwająca
Opis z Tanuki.pl:
"Z jednej strony wyluzowany Shiro, zajmujący się projektowaniem parasoli i wymyślnych akcesoriów. Z drugiej Kojiro, młody policjant, próbujący wytrzymać z kłopotliwym rzemieślnikiem i nie stracić przy nim głowy. W tle zaś masa tajemnic, którym ten niedobrany duet stawi czoła. (Lyneel)"
Moja opinia:
Nie jest to manga z gatunku BL, ale blisko jej do tego. Gdzieś tam spotkałam się z określeniem "ecchi for girls" i w sumie pasuje do tej mangi. Bardzo dużo jest tutaj fanserwisu dla yaoistek i innych dziewczyn; kreska jest nietypowa i bardzo szczegółowa, większość postaci bardzo ładna, a tła zawalone tymi wszystkimi małymi szczególikami, ale kto lubi takie rzeczy, będzie miał frajdę. Jedyne co mnie wkurza, to wyginanie ciała we wszystkie strony przez głównego bohatera i jednego z jego znajomych - serio, gdyby to były dziewczyny, to wprost bajecznie ta manga kwalifikowała się do The Hawkeye Initiative, ale że jest inaczej, to cóż poradzić.
Fabuła mi przypomina trochę "Pet Shop of Horrors" - jest tu masa pojedynczych przypadków (nawet całkiem ciekawych, choć przewidywalnych od pewnego momentu) i ciekawy wątek główny, który niestety dosyć powoli się rozwija. No ale jest na co popatrzeć i poczytać, postacie (główne) są bardzo sympatyczne, humor jest - teraz tylko poczekać, aż ktoś to wyda Uśmiech.
Manga jest śliczna, choć z angielskiej wersji nie mam pojęcia o co w tym wszystkim biega. Jakby wyszło po rodzimemu chętnie bym po nią sięgnęła.
Wygląda to to bardzo ciekawie... A niedopowiedzenia bywają lepsze od jednoznacznego yaoica...
Bardzo lubię kreskę tej autorki, na pewno bym kupiła. Chociaż różne "sytuacje" z jednej strony mogą odstraszać osoby nie przepadające za BL, a z drugiej fanki tego gatunku mogą być niezadowolone, że nie ma jasno postawionej sprawy.

Ale na pewno warto się przyjrzeć Oczko
Bardzo zachęcające, bardzo. Obrazek po prostu śliczny. Brałabym w ciemno Duży uśmiech
Przeraża mnie sposób, w jaki bohaterowie potrafią się wyginać O_O Generalnie, kreska jest dość specyficzna (nadzy panowie wyglądają trochę nienaturalnie), ale ładna więc dałabym szansę.
Przeglądając skany można dojść do wniosku, że fabuła idzie w stronę BL, ale autorka z jakichś powodów nie chce zrobić z tego pełnoprawnej gejozy. Może to i lepiej, bo czasem niedomówienia i podteksty są znaczne ciekawsze Uśmiech
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Kreska jest specyficzna, ale w przypadku Adekan wychodzi to na plus. Fabula wydaje sie interesujaca, lubie mangi typu Pet Shop of Horrors, God Child, Tokyo Babylon, xxxholic czy Detective Conan, gdzie glowny watek powoli sie rozwija, a jest duzo pobocznych watkow.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
Aktualnie manga ma 12 tomów:
[Obrazek: 81XP-Gn2r3L._SL500_.jpg]
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
też bym brał ^^
http://fitnesshealthpros.com
http://prestamosrapidosonline.site
http://postawnasiebie.pl/
Oczko

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości