Opowiadania Kotori III edycja
Inspiracja złymi fanfikami/opowiadaniami/książkami - hłe hłe, znamy to xD A myślałam, że tylko ja tak mam...

J.R.Q. - w OKI byłam jeszcze bardziej sfrustrowana coniektórymi na siłę wciśniętymi scenami. Co nie znaczy, że w OKII tego nie było, co więcej, niektóre teksty były chyba pisane głównie tylko po to, by do niego doprowadzić (i nie mam tu na myśli tylko nieszczęsnego "Miłosnego truciciela", nad którym tak się pastwię). Dlatego zaczęłam prowadzić tę całą krucjatę przeciw stawianiu seksu na pierwszym miejscu. Jak taka scena pasuje do tekstu, coś do niego wnosi - ok, nie mam nic przeciwko. Ale ogólnie zgadzam się z J.R.Q. i na pewno byłabym zadowolona z tomiku pełnego tekstów o dobrej, przemyślanej fabule, nawet jeśli miało by tam zabraknąć erotyki.

Eo - no tak, to ma jakiś sens, jeśli ta grupa docelowa jest w miarę jednorodna. Ale gdy czytam opinie na temat OKII to dochodzę do wniosku, że tu zdecydowanie tak nie jest. Wśród najlepszych opowiadań są wymieniane skrajnie różne teksty w zależności od osoby, która wyraża daną opinię. Może gdyby wydawnictwo zorganizowało konkurs na zbiór opowiadań tematycznych to to by się zmieniło, who knows.

Laed - nie, mam na myśli jedno z opowiadań z OKII, napisane przez HentaiAS. I z tymi wadami pomysłu na tematyczny zbiór masz rację, też zwracałam uwagę na coś podobnego w komentarzach. Aczkolwiek mogłoby to zmotywować niektóre osoby, które dotychczas pisały obyczajówki, do napisania czegoś nowego.
(10-11-2013, 09:44 PM)Lena napisał(a): Laed - nie, mam na myśli jedno z opowiadań z OKII, napisane przez HentaiAS.
Ups, mój błąd. Nadal przerabiam jeszcze OKI. Nieśmiały
Antologia tematyczna? Podoba mi się fakt, że Kotori niczego nie narzuca, ale jeśli faktycznie chodziłoby o gatunek (a nie jak w konkurencyjnym wydawnictwie temat/obiekt/cokolwiek przewodnie), to można by przynajmniej spróbować. Wydaje mi się jednak, że ilość zgłoszeń byłaby mniejsza (niby ilość =/= jakość, pytanie tylko czy jakość faktycznie byłaby dobra). Pomijając takie przyziemne rzeczy jak niechęć autorów, to nie każdy potrafi napisać np kryminał. Jasne, jak się nie spróbuje, to się nie nauczy, ale jest spora szansa, że i tak pierwsza praca nie będzie wystarczająco dobra. I gdyby mnie to spotkało, na pewno od razu nie zabrałabym się do pisania po raz drugi w tym samym gatunku. Ale to ja Oczko
Czy ci, którzy się dostali do Opowiadań Kotori III, mogliby tak chociaż bardzo skrótowo napisać, o czym są ich teksty? Tytuły mi wiele nie mówią, a tak się zastanawiam, czy warto będzie kupować i czytać trójkę...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości