Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
25.81%
8 25.81%
Pewnie kupię.
9.68%
3 9.68%
Może się skuszę.
19.35%
6 19.35%
Raczej nie.
29.03%
9 29.03%
Kijem tego nie tknę!
16.13%
5 16.13%
Razem 31 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Kondou Kazuma, Kataoka Jinsei] Deadman Wonderland
[Obrazek: k15jr7.png]

Autorzy: Kondou Kazuma, Kataoka Jinsei;
Gatunek: akcja, dramat, sci-fi, shounen, moce nadprzyrodzone;
Liczba tomów: 13;
Status: zakończona;
Oryginalny wydawca: Kadokawa Shoten;

Opis: Tokio drży w posadach przez kolejne trzęsienie ziemi, które niesie za sobą tylko śmierć i zniszczenie. Mija dekada i jeden z tych, którzy przetrwali ten kataklizm, Ganta Igarashi, ma jechać na wycieczkę szkolna do parku rozrywki połączonego z wiezieniem - Deadman Wonderlandu.
Wtedy jednak Czerwony wywraca jego świat do góry nogami. Znikąd pojawia się w klasie i na jego oczach wymordowuje jego rówieśników, oszczędzając tylko jego. Tragedia to jednak dopiero początek jego cierpień - zostaje wrzucony w wir oskarżeń, procesów i kłamstw, które mają jeden efekt: Ganta Igarashi zostaje skazany na śmierć i odesłany właśnie do Deadman Wonderlandu.
Kuriozalna krzyżówka pary rozrywki, w którym więźniowie bawią gości okazuje się śmiertelną grą o przetrwanie.

Opinia: Uwielbiam klimaty utopijne, a Dedman Wonderland jest ich bardzo ciekawym przedstawieniem. Jest wiele tajemnic, jest wiele pytań - i dopiero pod koniec znajduje się odpowiedzi.
Jest też akcja, która zawiera sporą dawkę realizmu - przynajmniej tą możliwą przy ukazanych w mandze paranormalnych mocach.
Jest dość typowy schemat "kocham cię, ale muszę cię zabić" - ukazano go jednak z dość ciekawej strony, wywracając role wielu osób w mandze. Nie ma wyraźnego podziału na dobro i zło - można zaliczać się do obu kategorii, można nie pasować do żadnej.
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]
Lubię Deadmana, pochłonęłam go w dosłownie jeden dzień Uśmiech Jak na shounen, fabuła jest zadziwiająco oryginalna (jedynie Magi wywołał u mnie podobne wrażenie). Kreska przyjemna dla oka, czasem tylko bohaterowie mają dziwnie zdeformowane ciała, ale można się do tego przyzwyczaić. Jestem za wydaniem, zwłaszcza że manga zbliża się do końca.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Coś czuję, że taką propozycję łatwiej łyknęłoby wydawnictwo z dużym stażem i kilkoma wielotomówkami na koncie.
Mnie osobiście ten tytuł przestał zadowalać po trzecim tomie.
Obejrzałam anime i byłam średnio zadowolona. Jeżeli manga jest jej dokładnym odpowiednikiem to niestety nie wydawałabym na to pieniędzy.
I make the devil change his mind
(21-07-2013, 01:30 PM)Imaske napisał(a): Obejrzałam anime i byłam średnio zadowolona. Jeżeli manga jest jej dokładnym odpowiednikiem to niestety nie wydawałabym na to pieniędzy.
Spokojnie, manga bije na głowę animca Uśmiech Zwłaszcza, że w anime nie pokazano wszystkiego.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Można zaktualizować - manga zakończona na 13 tomie.
http://www.animenewsnetwork.com/news/201...nd-in-july
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Dzięki, Maszo. Jak zwykle jesteś niezastąpiona Uśmiech
Nie ma problemu, tak mi wpadło w oko to podrzuciłam info Uśmiech
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Ja wszystko bym oddała za tą mangę *___*
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
temat można zamknąć. manga zostanie wydana Duży uśmiech
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości