Ankieta: Czy komiksy tej autorki Cię intersują?
Ankieta jest zamknięta.
Wezmę wszystko jak leci
63.48%
73 63.48%
Kupię, ale nie wszystkie
13.91%
16 13.91%
Kupię, ale najwyżej trzy
3.48%
4 3.48%
Kupię jeden na próbę
6.09%
7 6.09%
Raczej nie
9.57%
11 9.57%
Nie wezmę, nawet jak mi zapłacicie
3.48%
4 3.48%
Razem 115 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[SAKURAGA Mei] Seria jednotomówek
1. Warui Koto Shitai [Mikado x Towa 1]
[Obrazek: hyakkiyakou.jpg]

- gatunek: komedia, szkolne życie, yaoi;
- liczba tomów: 1
- alternatywna nazwa: I Want to Be Naughty; I Want to Be Naughty!; I'm No Match Against Those Hands; Quiero Ser Travieso (Spanish); Sono Te ni wa Kanawanai; Tendre Voyou (French); Tendre Voyou 1 (French);
- oryginalny wydawca: Houbunsha;
- status: zakończona;
- opis: Towa Aikawa, delikwent, którego Samorząd Szkolny ma stale na oku, ma nawet swoją nielegalną kryjówkę - szkolny dach. Pewnego dnia spotyka tam Mikado Shirahane - najgorętszego i najzdolniejszego ucznia w szkole. Jka skończy sie ta znajomość, doprawiona pełnymi pasji pocałunkami i tęsknymi spojrzenia z Pokoju Samorządu...?

Tokim zawiera też trzy oneshoty:
~I Want Your Attention~
Świeżo upieczony licealista Ito, zwany "Mad Dog", ma reputację huligana o porażającym spojrzeniu. Kiedy pewnego dnia Hibiya nadepnie na jego szkło kontaktowe i Ito skończy w okularach, okazuje się całkiem uroczy oraz zupełnie nieświadom swojej reputacji. Hibiya postanawia wyprowadzić go na ludzi, jednak jak to się skończy?
~Sono Te ni wa Kanawanai~
Kazunari od gimnazjum pałał sekretną miłością do przyjaciela z dzieciństwa, Jina. Teraz, gdy Jin wrócił po czterech latach pierwsza rzecz jaą robi, to... gryzie Kazunariego?!
~I Love His Light~
Licealista Ukiha wyznaje uczucia właścicielowi dojo, Makoto, ten jednak go odrzuca. Mimo to Ukiha daje radę wkręcić się w pomoc w dojo podczas wakacji. Jednak czy wraz z końcem miesiąca zmienia się uczucia Makoto?

2. Warui Ko Demo Ii? [Mikado x Towa 2]

- gatunek: komedia, dramat, romans, szkolne życie, yaoi;
- liczba tomów: 1;
- alternatywna nazwa: I'm a Bad Kid, but That's Okay Isn't It?; Soy un chico malo, pero esto está bien, no es así? (Spanish); Tendre Voyou 2 (French); Waruiko Demo Ii?;
- opis: Po serii wzlotów i upadków, relacja Towa Aikawy, szkolnego delikwenta z Mikado Shirahane, przewodniczącym Szkolnego Samorządu stanęła na poziomie "bardzo zażyłej przyjaźni". Wtedy jednak Towa odwiedza dom Mikado po raz pierwszy i starszy brat Shirahane bierze ich za sex-przyjaciół...

3. Kirai ja nai Kedo [Shinonome x Yukimura 1]

- gatunek: komedia, szkolne życie, yaoi;
- alternatywna nazwa: I Don’t Dislike You; Kirai ja Naikedo; No me Desagradas (Spanish); Tendre Voyou 3 (French);
- opis: Yukimura, groźny zastępca przewodniczącego Szkolnego Samorządu ma na sumieniu rzeczy, których wolałby nie ujawniać. Jedyną osobą która o nich wie jest Shinonome, jego przyjaciel z dzieciństwa, największy delikwent w szkole. Jak daleko zajdzie Yukimura, by uciszyć Shinonome?

4. Koi Ja nai Kedo [Shinonome x Yukimura 2]

- gatunek: komedia, dramat, szkolne życie, yaoi;
- alternatywna nazwa: Esto no es amor (Spanish); It isn't Love; Koi Janai Kedo; Koi Janaikedo; Tendre Voyou 5 (French);
- opis: Od kiedy Yukimura skończył w łóżku ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, czuje się jakby wciągał go wir. Shinonome nawiedza go w jego włsanej sypialni, w bibliotece, wszędzie! W akcie desperacji decyduje się trzymać go na dystans by zachować resztko normalności. Jednak wtedy Shinonome doprowadza go do ostateczności! Jak Yukimura poradzi sobie ze swoimi uczuciami?

4.5? Warui Koto Bakkashite Gomennasai [Mikado x Towa 3] + [Shinonome x Yukimura 3]
Okładka?

- gatunek: komedia, shounen-ai;
- alternatywna nazwa: Sorry For Doing Naughty Deeds; Warui Koto Bakkashite Gomen Nasai;
- opis: Co się stanie, jeśli ten czy tamten nastolatek wypije o jedną czarkę za dużo? Tomik zawiera historię Towy i Mikado, Yukimury i Shinonome oraz historię o rodzinie Aikawa.

5. Warui Yatsu Demo Ii [Mikado x Towa 4]

- gatunek:
- alternatywna nazwa: Es incluso un chico malo, bueno? (Spanish); Is even a bad boy, good?; Tendre Voyou 4 (French); Warui Otoko Demo ii?;
- opis: Towa nadal uważa swoją relacje z Mikado zaprzyjźm mimo jej zażyłości. Jednak dziś Towa ma spać w jego domu po raz pierwszy! Czy cih relacja w końcu przejdzie na poziom "kochanków"?

6. Mujihi na Otoko [Kuon x Nanao 1]

- gatunek:
- alternatywna nazwa: Hombre Despiadado (Spanish); Merciless Man; Tendre Voyou 6 (French);
- opis: Nanao Shirahane od zawsze, niczym syren, potrafił zauroczyć i zniewolić ludzi jak mu się podobało. Tak przynajmniej głoszą plotki, w które uwierzył Kuon Aikawa, studiujący w tym samym uniwersytecie i gardzący Nanao, którego ma za manipulatora.

7. Warui Koibito ja Dame? [Mikado x Towa 5]

- alternatywna nazwa: ¿Puede un chico malo ser un amante?; Can a bad boy be a lover?; Tendre Voyou 7 (French);
- opis: Towa Aikawa ma pecha i nie potrafi rozgryźć skomplikowanej relacji, która łączy go z przerażającym przewodniczącym Samorządu Szkonego, Shirahane Mikado. Nie chodzi już o pocałunki - wiec czy to naprawdę przyjaźń? By dojść do siebie Towa zaczyna pracę na pół etatu, wtedy jednak przyłapuje Shinonome i Yukimure na pocałunku... Jak ta dwójka może być parą?!

8. Kare ja nai kedo [Shinonome x Yukimura 4] + Warui ko Tachi no Bansan [Mikado x Towa 6] & [Shinonome x Yukimura 5]

- gatunek: komedia, romans, szkolne życie, yaoi + komedia, romans, shounen-ai;
- liczba tomów: 1+oneshot;
- alternatywna nazwa: I'm Not Your Boyfriend; No soy tu novio (Spanish); Tendre Voyou 8 (French); Warui ko Tachi no Bansan;
- opis: Yukimura nie potrafi określić jaka relacja łączy go z Shinonome. Ma mniej lub bardziej odpowiednie podejrzenia, ale czy w końcu wpadnie na to najsłuszniejsze?
Oneshot mówi o tym jak Towa i Yukimura spędzają wolny dzień.

9. Mujihi na Anata [Kuon x Nanao 2]

- gatunek: dramat, romans, okruchy życia, yaoi;
- alternatywna nazwa: Amante Despiadado (Spanish); Merciless Lover; Tendre Voyou 9 (French);
- opis: Nanao w pełni korzysta ze swojej miłości i wyjeżdża z Aikawą do hotelu na wolny weekend. Wtedy jednak pojawia się Kiryu, jego były z liceum, a wraz z nim wracając bolesne wspomnienia. Jak bardzo namiesza to w ich związku?

10. Sunao ja nai Kedo [Shinonome x Yukimura 6]

- alternatywna nazwa: I'm not Honest; No soy Honesto (Spanish); Sunao Jya nai Kedo; Sunao Jyanai Kedo; Tendre Voyou 10 (French);
- opis: Yukimura i Shinonome w końcu są parą! Jednak ich związek nadal stoi pod znakiem zapytania Czemu jednak ktoś zamyka się z Shinonome w pokoju Samorządu? I czy Yukimura właśnie jest zazdrosny? I co tu robi jego brat?

11. Mujihi na Karada [Kuon x Nanao 3]
Okładka magazynu

- gatunek: komedia, dramat, romans, okruchy życia, yaoi;
- liczba tomów: 1+;
- alternatywna nazwa: Ruthless Body;
- status: trwająca;
- opis: Nanao uczy się bycia w prawdziwym związku, kiedy przyjeżdża jego kuzyn, Masato, tylko p oto, by znów w nim namieszać! Jak zachowa się Kuon, gdy zostanie wzięty za ledwie sex-przyjaciela? Jak Nanao podejdzie do tematu byłej dziewcyzny Kuona z liceum?

12. Warui Ouji Demo Suki [Mikado x Towa 7]
Okładka magazynu

- liczba tomów: 1+;
- alternatywna nazwa: I love a prince even if he is naughty.;
- status: trwająca;
- opis: Towa wciąż nie potrafi przywyknąć do bycia z kimś tak pięknym i wspaniałym jak Mikado. Tłumy wielbicielek przewodniczącego Samorządu też nie poprawiają sytuacji. I czego tak naprawdę chce Akegi, były przewodniczący?

- moja opinia: Seria jest świetna, ma komedie i trochę dramy, ale pozostaje lekką serią. Nadal powstaje, ale można czytać wszystko w całości lub jako jednotomówki. Historię łączą się, ale mogą też być czytane osobny i bawią tylko odrobinę mniej.
Dla mnie najważniejszą zaletą jest to, że mimo ciągłego powstawania seria nadal jest ciekawa.

PS Widziałam temat o pierwszej części, ale pomyślałam, że warto opisać wszystkie.
Shinonome x Yukimura to moja ulubiona parka, Kuon x Nanao mają drugie miejsce.
Parka Mikado x Towa nie zachwyciła mnie na tyle by czytać to po angielsku, ale gdyby wyszło kupiłabym wszystkie jednotomówki już choćby z powodu własnej mani kolekcjonerskiej Uśmiech
[Obrazek: h6v1.jpg]
JA BARDZO CHĘTNIE WEZMĘ WSZYSTKO. <333
no, dobra, Warui~ mi się ostatnio tyćkę znudziło. (ale tylko tyćkę) i tak bym brała <3
ale ~ja nai Kedo i Mujihi~ to absolutnie <33333
(jak zwykle wszystko dzięki Haru X'D)
[Obrazek: Patalliro.jpg]
Patalliro! (opis animu)
Znalazłam pedalistyczną miłość mojego życia! Serce
[tylko czemu tak mało osób to zna ;-;]
Chciałabym wszystko na swojej półce. Jestem na TAAAK ^.^
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Nie lubię mang tej pani. No po prostu nie wchodzą we mnie XD Próbowałam czytać chyba wszystkie te historyjki i tylko z parą Kuon/Nanao jako tako mi podeszły. Śliczna kreska, jednak fabuła leży i kwiczy. Nie kupiłabym.
BTW. czy już nie było tego tematu w propozycjach?
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Może i bym kupiła, choć nie wszystkie Uśmiech Ale daję głos na tak Duży uśmiech
Czytałam pierwsze 3 tomy i mi się nawet spodobały. Napewno kupiłabym wszystkie ^^
Śliczna kreska, jednak fabuła leży i kwiczy.
Bez dwóch zdań tak.
Uwielbiam serie WaruiUśmiech kupiłabym na 100%
umarłabym, gdyby to wyszło ♥
[Obrazek: tumblr_n00vqdSqra1s55lfeo1_500.gif]
Nawet nie wiedziałam, że w tej serii jest tyle tomów... Przeczytałam chyba z dwa czy trzy pierwsze i seria naprawdę przypadła mi do gustu. Chętnie przeczytałabym po polsku - i oczywiście kupiła - nie tylko te tomy, które znam, ale i te, które dopiero poznam.^^ Kto wie, może poznam właśnie dzięki Wam? ; )
TAK. TAK, tak, tak tak tak tak taaaaaaak! Dawno temu już zabrałam się za tę serię, ale nie była przetłumaczona cała, wciąż nie jest, więc ją zawiesiłam... Z wieeelką radością kupiłabym wszystkie tomiki Duży uśmiech
Oddałabym wszystko za te mangi xD Wchłonełam wszystkie po angielsku i znam na pamięć ale i tak chce je na półce <3
Gdybym mogła przeczytać każdy tomik w języku polskim, trzymając go w dłoni byłabym w siódmym niebie. Lubię tą serię jednotomówek. Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości