Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
40.00%
14 40.00%
Pewnie kupię.
8.57%
3 8.57%
Może się skuszę.
22.86%
8 22.86%
Raczej nie.
20.00%
7 20.00%
Kijem tego nie tknę!
8.57%
3 8.57%
Razem 35 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[HOSHINO Katsura] D.Gray-Man
- gatunek/kategoria: Przygodowe, Steampunk/retro s-f, Shounen, Anioły/demony, Elementy chrześcijańskie, Supermoce;

- autora: Katsura Hoshino;

- liczbę tomów: 24 (zawieszona) (oneshot: Zone; novela: D.Grey-Man Reverse)

- alternatywna nazwa: Dī Gureiman; DGM;

- oryginalny wydawca: Jump Comics;

- opis: W XIX wieku, na świecie istniał Czarny Zakon. Zrzeszał on Egzorcystów - Apostołów Niewinności, którzy za pomocą Innocence walczyli ze złem w postaci Akum - demonów istniejących by zabijać ludzi i żywić się ich duszami. Tworzy jest Milenijny Hrabia, pragnący jednego: sprowadzenia na świat Trzech Dni Ciemności.
Akcja zaczyna się wraz z dotarciem do jednej z siedzib Zakonu Allena Walkera - młodego chłopaka, który nietypowo jak na shounen zaczyna jako przeciętny, słaby Egzorcysta, z czasem zyskując coraz większą siłę. W tym samym czasie jednak wojna z Hrabią staje się coraz cięższa. Pojawia się Bookman, do akcji wkraczają Noah - od rozstrzygnięcia wojny zależy, czy świat przetrwa, czy nadejdą Trzy Dni Ciemności, a na świat spadnie kolejny Wielki Potop...

- swoją opinię: Zaznaczę, że ja wiem jak wyglądała sprawa z dziwnym hiatusem, jak wygląda obecna częstotliwość wychodzenia rozdziałów, wiem też doskonale jak na kilka/naście chapterów styl zleciał na łeb na szyję. Wiem to wszystko, ale... ale tu są Tyki, Sheryl, Road, Jasdevi i reszta zgrai Noah. Jest Bookman Jr, jest cała afera Allena i tego kim naprawdę jest, w końcu jest kreska, która w tej chwili stoi na bardzo wysokim poziomie - i jest ta Intryga przez wielkie "I", bo nikt nie jest w stanie nic w niej przewidzieć. xD
Przede wszystkim uwielbiam jednak DGM za to, że główny bohater wcale nie jest taki idealny, a wręcz przeciwnie; za tą intrygę, która potrafi ogromnie wciągnąć; za Noah i obu Bookmanów, który są cudownie zaprojektowani; za to, że to naprawdę wojna i ciągle ktoś ginie; za to, że główny bohater często przegrywa... mogłabym tak dłuuugo wyliczać.
Uwielbiam ją też za moje sugnaturkowe TykixLavi ale to tak offtopem... ;p

Wiem, że pewnie mała szansa wydać tasiemca z tak niepewną datą zakończenia, ale spróbować zawsze warto. Zwłaszcza, że manga wydaje się powoli zbliżać do punktu kulminacyjnego.

Okładki na dole, żeby nie było, że przekupiam grafikami. ;p

Tom 1: Okładka.
Tom 2: Okładka.
Tom 3: Okładka.
Tom 4: Okładka.
Tom 5: Okładka.
Tom 6: Okładka.
Tom 7: Okładka.
Tom 8: Okładka.
Tom 9: Okładka.
Tom 10: Okładka.
Tom 11: Okładka.
Tom 12: Okładka.
Tom 13: Okładka.
Tom 14: Okładka.
Tom 15: Okładka.
Tom 16: Okładka.
Tom 17: Okładka.
Tom 18: Okładka.
Tom 19: Okładka.
Tom 20: Okładka.
Tom 21: Okładka.
Tom 22: Okładka.
Tom 23: Okładka.
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]
Lubię shouneny, ale do D.Gray-Mana jakoś mnie nigdy nie ciągnęło Język Poza tym, skoro poziom fabularny tej mangi bardzo się obniżył, to nie uśmiecha mi się kupowanie ponad dwudziestu tomów czegoś, co traci na jakości. Ja jestem na nie.
No i z takim tytułem, to raczej do J.P.Fu Uśmiech
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Próbowałam kiedyś anime obejrzeć.
Powiem tak. Tak świetne projekty postaci zamęczyć tak durną fabułą, bo porażka na całej linii.
Wielka szkoda, bo wizualnie wygląda naprawdę dobrze, ale historia jest z d...
Kiedyś miałam fazę, ale już mi przeszło. Za długie.
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
Yaoi doujinshi do D.Gray-Man są z 1000 razy lepsze niż oryginalna manga. Czytałam, oglądałam anime, ale... to jest nudne. Po jakimś czasie wyszukałam tylko rozdziały/odcinki z Kandą i tylko z nimi się zapoznałam. Nic z fabuły na tym nie straciłam, bo z DGM jest jak z Moda na Sukces - czytasz 1 na 10 chapterów i wiesz o co chodzi. Jestem na nie.

Chociaż gdyby Wydawnictwo zastanawiało się nad wydaniem jakichś doujnów, szczególne tych z uke-Kandą, to jestem bardzo za :3
[Obrazek: tumblr_ln40alStYD1qc5tru.gif]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości