Mangi Yazawy wydane w Polsce
Tu możemy pisać o Parakissie i Kagen no Tsuki, które również ma być niedługo dostępne na polskich półkach ^^ Lubimy polskie tłumaczenia i wydania? Podoba się fabuła Parakissu? Chcemy takiego George'a w naszym życiu? Jakieś życzenia związne z wydaniem Kagen no Tsuki? Pisać Oczko
Kagen no Tsuki... cóż może napisać osoba uzależniona od twrórczości Ai. Niewiele. Jest boskie. Po prostu boskie. Ale ile bym nie czytał i oglądała Nany... dla mnie jest numerem jeden [napisała nanomaniaczka].
A co tu tak pusto? Uśmiech
Ja fanką Ai Yazawy nie jestem, więc też wiele do powiedzenia nie mam. Ale chciałam zapytać się Was, fanek i maniaczek, Oczko o Kagen no Tsuki.
Dawno temu czytałam Parakissa tej autorki i wspominam go raczej przyjemnie, chociaż pamiętam, że podczas czytania miałam trochę mieszane uczucia.
W jakim stopniu Kagen jest do tej mangi podobny? Ile jest w nim humoru, romansu i trudnych tematów w porównaniu do Parakissa? A może jest zupełnie inny?
Tylko bez spoilerów, proszę! ^^"
Noszę się z zakupem tej serii ale - jako że Parakiss, choć przyjemny, nie powalił mnie na kolana - zawsze znajduję jakieś "ważniejsze wydatki" i tym samym ciągle odsuwam zakup Kagen na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Od dawien dawna nie było mnie na tym forum, przepraszam ;_;
Nie stawiałabym znaku równości między Kagenem a Parakissem. Te mangi różnią się klimatem, wątki obyczajowe i lekko romansowe w KnT są obecne, ale jakby nieco odsunięte, by czytelnik mógł się skupić bardziej na rozwiązywaniu tajemnicy. Humor jest (w końcu to Yazawa ^^) w odpowiedniej dawce dla tego typu historii. A trudne tematy... ja bym powiedziała, że są, ale zupełnie innego kalibru. Mi się "Kagen no Tsuki" podobał ciut bardziej niż Parakiss, więc z czystym sumieniem bym Ci go poleciła.
Buuu, teraz - gdy już zdecydowałam, że jednak zrezygnuję z tej mangi - ktoś mnie do niej zachęcił. Buuu... T_T

Kitsune, dosłownie dzień przed Twoim postem złożyłam większe mangowe zamówienie. ^^ Ech... W ten sposób KnT znowu będzie musiało poczekać.

Ale dziękuję Ci za odpowiedź. Uśmiech Na prawdę mnie zachęciłaś, szczególnie tym rozwiązywaniem tajemnicy.
Myślałam, że będzie to kolejne obyczajowo-angstowe bagno, a tu proszę, zanosi się, że nie tak do końca. Oczko
Kagen no Tsuki jest raczej mało angstowe moim zdaniem, ale naprawdę warto po nie sięgnąć. Polecam poszperać po grupach fejsbukowych, bo sporadycznie się pojawia używane, rzecz jasna, po niższej cenie. Uśmiech
[Obrazek: 246515_555402994494270_1824592519_n.jpg?...e=58FC897E]
Kitsune, mantissa, szarpnęłam się i zamówiłam KnT. Duży uśmiech
Czekam na paczkę. Jak będę już po lekturze to się odezwę. Oczko
Zawsze żyłam w przeświadczeniu, że nie mam daru przekonywania. A tu proszę Duży uśmiech Oczywiście ciekawa jestem Twojej reakcji, w końcu gusta są różne i lektura KnT może prowadzić Cię do innych wniosków Oczko

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości