Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
42.11%
16 42.11%
Pewnie kupię.
10.53%
4 10.53%
Może się skuszę.
23.68%
9 23.68%
Raczej nie.
18.42%
7 18.42%
Kijem tego nie tknę!
5.26%
2 5.26%
Razem 38 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Tensai Okamura] Darker than Black
[Obrazek: darkerthanblackvol1.jpg]

Autor: BONES, Tensai Okamura, Nokiya
Wydawca: Kadokawa Shoten
Wydanie: 2007
Ilość tomów: 2
Status: Zakończona
Gatunki: Dramat, Kryminały/zagadki/tajemnice, Science-fiction
Opis: Kana Shino należy do znanego wszystkim gatunku typowej nastolatki. Ale czym byłaby bohaterka bez traumy? Tak więc nasza protagonistka straciła rok temu ojca w czasie brutalnej rzezi, którą sama cudem przeżyła, lecz z powodu luki w pamięci nie potrafi sobie przypomnieć sprawcy. Po tych wydarzeniach dziewczyna nie może przywyknąć do zmian w swoim życiu, a jej matka, pod wpływem załamania nerwowego, w ogóle nie przyjęła do wiadomości informacji o śmierci męża. Ta smutna atmosfera zostaje zakłócona, gdy Kana przypadkiem spotyka na ulicy swojego zmarłego ojca. Niestety, tuż po zauważeniu swojego rodziciela gubi go w tłumie. Przedsiębiorcze dziewczę jest świadome, że nikt nie uwierzy jej na słowo w cudowne przeżycie ojca, postanawia więc sama go odszukać. W trakcie tych poszukiwań przypadkiem staje się świadkiem walki Heia z Krangiem, co kończy się tym, że jej wspomnienia zostają wymazane. Jednak nie na długo, bo wkrótce po raz kolejny szczęśliwy przypadek sprawi… Nie za dużo tych przypadków? Ano właśnie, za dużo.
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Co prawda manga jest gorsza od anime (przynajmniej w moim odczuciu), ale kupiłabym bez zastanowienia. Poza tym, warto zerknąć na Darker than Black Shikkoku no Hana (3 tomy, zakończone).
Tak, jest to tytuł ciekawy i wciągający. Anime stało na wysokim poziomie, mangi nie udało mi się jeszcze przeczytać, ale jeśli jest przynajmniej w połowie tak dobra jak anime, to warto byłoby nakręcić któreś z wydawnictw, żeby zainteresowało się tym tytułem.
Przy tej ilości tomów można spróbować z 1. Lubię motywy amnezji, ale nie taką ilość przypadków deus ex dupa. ;/
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]
Nie żałowałem ani sekundy oglądając po raz n-ty pierwszą serię anime. Co do mangi...nie mam pojęcia, bo nie czytałem. Ale o ile nie jest o wiele gorsza od anime, to możecie z góry mnie sobie wpisać na listę zamawiających.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości