Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
29.63%
8 29.63%
Pewnie kupię
0%
0 0%
Może się skuszę.
22.22%
6 22.22%
Raczej nie.
44.44%
12 44.44%
Kijem tego nie tknę!
3.70%
1 3.70%
Razem 27 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Yumi Hotta/Takeshi Obata] Hikaru no Go
Żarówka 
[Obrazek: 51elVHA1hNL.jpg]
gatunek: shounen, supernatural, sport, komedia, dramat
autor: Yumi Hotta/Takeshi Obata
liczba tomów: 23
alternatywna nazwa: HikaGO, Hikaru's Go
oryginalny wydawca: Shueisha
status: zakończone
opis: http://www.mangaupdates.com/series.html?id=1083
opinia: Kiedy zachwycałam się tym tytułem przy kumplu był na tyle „uprzejmy” by zwyczajnie mnie wyśmiać. Zgodził się jednak sięgnąć po Hikaru no Go z czystej ciekawości i zakochał się w tym tytule podobnie jak ja. Nie musiałam długo czekać by widzieć jak kupuje swój własny zestaw go. Ten tytuł naprawdę wciąga i sprawia, że czytelnik rozwija się wraz z bohaterami. Kreska płynnie „dorasta” z postaciami, czego nawet się nie zauważa czytając regularnie tomiki. Dla zachęty dodam, iż manga ta została wydawana zarówno w Anglii, jak i w Niemczech.
[Obrazek: 1y9tw0.png]
O mój Boziu, kocham, kocham ten tytuł. Jedyna manga sportowa, którą przeczytałam Duży uśmiech 23 tomy to sporo, ale wchodzę w ten interes.
Okładka mnie zniotła *A*
ale kurcze... sportowe?...
no nie wiem :/
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Tak ^^
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
Tuż po przeczytaniu mangi byłabym za, ale teraz trochę ochłonęłam i wiem, że nie chcę, by to wydano. <spojlery> Manga do zniknięcia Sai'a jest ciekawa, ale po jego zniknięciu autorka miota postaciami po świecie i nic z tego nie wynika. Zakończenie jest nagłe, pozbawione jakiejkolwiek logiki i sensu - to nawet nie "otwarte zakończenie, by czytelnik sam skończył", ale "baaa, znudziła mi się manga to skończę tu, sami se dalej kombinujcie, mnie się już nie chce". <koniec spojlera>

Problemem mangi jest też kreska, która jest albo zniewieściała albo mega-męska. Problemem jest też Go, do którego trzeba by mnóstwa przypisów i najlepiej osobnej strony-dwóch na wyjaśnienie reguł, by zrozumieć o co chodzi z tymi kamyczkami.

Dlatego, mimo że kocham pierwszą cześć do wiadomo-jakiego-momentu mangi, o nie chcę by ją wydano.
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]
Gdzieś tam kiedyś udało mi się otrzeć o ten tytuł. Zaiste, ciekawy. Ale nie chciałoby mi się zbierać tylu tomów.
Raczej nie.
Pytanie 
Jedyna manga sportowa,która mnie tak wciągnęła Zawstydzony .Wspaniała!Właściwie to dzięki niej zaczęłam czytać sportowe mangi.Przydałaby się na polskim rynku dobra zakończona sportówka Oczko .
Wszytko kupię, co wyszło z pod ręki mistrza Obaty ( tak, tak, ten sam, który ilustrował Death Note i Bakumana). Jedna z lepszych z serii sportowych, niestety z powodu upływającego czasu i braku wybijających się bishonenów tytuł już trochę zapomniany. Dzięki Hikaru no Go zainteresowałam się tą wspaniałą grą, która w istocie przebija trudnością szachy.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości