Slash w fantastyce
Moze ktos strescic tak sensownie ostatniego maga heroldów?? Bo nie czytalem i jakos tak sam nwm Uśmiech baaaardzo proszeUśmiech
W sumie, to macie ode mnie wielkie podziękowania za podanie tu niektórych tytułów książek. Dzięki wam dorwałam takie cuda jak trylogia Skrytobójca Robin Hobb i Nightrunner pani Flewelling. Swoją drogą, szkoda że nie wydali kolejnych części :\ Na szczęście, jacyś dobrzy ludzie wzięli się za fanowskie tłumaczenie trzeciego tomu Duży uśmiech
Takie małe pytanko, dla tych co czytali serię Nightrunner. Jako, że jestem osobą niecierpliwą i muszę zaraz wszystko wiedzieć przed przeczytaniem, to czy w kolejnych tomach Seregil i Alec "skonsumowali" swój związek, czy nie? Wiem, że wyszedł zbiór krótkich opowiadań pani Flewelling, związany z tą serią i tam taka scena była, jedna czy w głównej historii też jest?
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
W serii Keri Arthur Zew Nocy brat głównej bohaterki jest gejem w skomplikowanym związku. Fajny wątek, sama seria też bardzo ciekawa, ale nie dla wszystkich, tak myślę. Nie wszyscy będą zainteresowani, bo to takie paranormal romance; sporo seksu, wamirów i wilkołaków.
Widzę też, że ktoś wrzucił Dary Anioła - bardzo polecam.
Do tego wątek gejowski pojawia się w serii o Mercedes Thompson - Patricii Briggs.
Odkopię temat, skoro odkopałam też książki ^^

(18-08-2012, 10:54 AM)Mags napisał(a): Do slashopodobnych książek podchodzi Tae ekkejr! . To że nic nie jest opisane... ale dla mnie jest gejowskie do bólu, tylko Ratkiewicz robi autocenzurę tam XD

Znalazłam ostatnio tę książkę w swoich planach na lubimyczytać.pl, nie mogłam skojarzyć skąd się wzięła, więc pomyślałam, że pewnie stąd, więc pewnie gejowska. Z taką myślą przeczytałam całą i nawet się nie zawiodłam. Duży uśmiech Nie chciałam sobie psuć niespodzianki i sprawdziłam ten temat dopiero potem.

(01-04-2013, 02:47 PM)Maru napisał(a): Takie małe pytanko, dla tych co czytali serię Nightrunner. Jako, że jestem osobą niecierpliwą i muszę zaraz wszystko wiedzieć przed przeczytaniem, to czy w kolejnych tomach Seregil i Alec "skonsumowali" swój związek, czy nie? Wiem, że wyszedł zbiór krótkich opowiadań pani Flewelling, związany z tą serią i tam taka scena była, jedna czy w głównej historii też jest?

Skoro już i tak piszę posta, a i moje doświadczenie dotyczące Nightrunnera się powiększyło... odpowiem, mimo że pewnie już wiesz.
Powiedzmy, że spoiler.
Tak. Czasem jest wspomniane kilka słów, że w nocy "coś" robią. I tyle, żadnych opisów, żadnych szczegółów.
I, szczerze mówiąc, pierwsze dwa tomy podobały mi się najbardziej. Więcej tajemnicy związanej z romansem.
Aż się dziwię, że nikt nie podał tego klasyka: http://en.wikipedia.org/wiki/Magic%27s_Pawn
"When the trilogy begins (in Magic's Pawn), Vanyel is a vain, somewhat petty fifteen-year-old with no manifested powers, sexual confusion, a simpering, weak-willed mother, and an abusive, prejudiced father who lets a brutish weapons master break Vanyel's arm in an attempt to "teach him to be a man". Although Vanyel's only real passion is for music, his father orders him to go to Haven to be fostered by his much-feared Aunt Savil, a Herald of Valdemar. Initially miserable in Haven, Vanyel finds happiness as he becomes aware of his gay identity, studies an appropriate style of combat, and falls in love with Savil's trainee Tylendel."
Ależ podał Oczko Tylko jako Trylogię Ostatniego Maga Heroldów.
Są jeszcze klasyczne już powieści Anne Rice. Cykl ,,Kroniki wampirów" jest pełen wątków miłości homoseksualnej - jest to szczególnie widoczne w szóstym tomie, czyli w ,,Wampirze Armandzie". W pozostałych tomach również pojawiają się romanse dwóch mężczyzn.
Skoro już mowa o książkach Anne Rice, to grzechem byłoby opuszczenie ,,Krzyku w niebiosa". Przez całą książkę ryczałam jak bóbr nad niesprawiedliwością. Zazwyczaj uwielbiam, gdy bohaterowie cierpią, ale podczas lektury tej powieści po prostu modliłam się, aby główny bohater wraz ze swoim ukochanym mógł rozpocząć wreszcie szczęśliwe życie. Książkę polecam z całego serca. Podejrzewam, iż niektóre osoby wyczują nawet małe kazirodztwo (ja go nie dostrzegłam, ale moja mama tak :3 ).
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
Sługa Magii..., rany co za koszmar. Nie wiem czy to winna przekładu, czy pomysłowości autorki ale tak słabej książki nie czytałam dawno. Nawet wątek gejowski był tragiczny.

Zastanawiałam się ostatnio, czy w twórczości pani Rice są jakieś gejaszki, bo coś kiedyś mi się o uszy obiło. Właśnie szukam czegoś do poczytania z "tęczowym" motywem, więc chętnie się z twórczością tej pisarki zapoznam.
Aaa, no i czytałam opinię, że seria Dary Anioła ma też te wątki. To prawda? Bo nie chcę się pchać w serię o wiecznie młodych i pięknych łowcach demonów (czy kim oni tam są).
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
(21-11-2014, 06:21 PM)Maru napisał(a): Sługa Magii..., rany co za koszmar. Nie wiem czy to winna przekładu, czy pomysłowości autorki ale tak słabej książki nie czytałam dawno. Nawet wątek gejowski był tragiczny.

Czytałam tę książkę już chwilę temu, pamiętam, że mi się podobała, chociaż nie powiem że to jakieś mistrzostwo świata. No i pamiętam że najlepiej zapamiętałam trzeci tom, ostatnie tomy serii tej pani zawsze są w moim odczuciu najlepsze. Ale nie namawiam, bo skoro nie podobała Ci się pierwsza część, to i nagle nie zostaniesz fanką serii Oczko

(21-11-2014, 06:21 PM)Maru napisał(a): Aaa, no i czytałam opinię, że seria Dary Anioła ma też te wątki. To prawda? Bo nie chcę się pchać w serię o wiecznie młodych i pięknych łowcach demonów (czy kim oni tam są).

Co prawda doczytałam tylko do trzeciego tomu, bo na więcej nie starczyło mi dobrych chęci/portfel się zbuntował... Może na wszelki wypadek oznaczę jako spoiler.
Ma, ale nie zabierałabym się za nią z chęcią czytania o gejach. Jeden z bohaterów drugoplanowych (? o ile nie dalej) jest gejem, kocha powiedzmy że głównego bohatera, ale że główny bohater nie leci na chłopców, a znajduje się pan mag, który i owszem... Nie pamiętam czy są jakiekolwiek opisy (choćby spotkań, pocałunków? wspomnienia że to drugie miało miejsce?), mimo że czytałam to już, kiedy zwracałam większą uwagę na takie rzeczy, specjalnie mi się nie rzuciło w oczy.
(21-11-2014, 06:21 PM)Maru napisał(a): Aaa, no i czytałam opinię, że seria Dary Anioła ma też te wątki. To prawda? Bo nie chcę się pchać w serię o wiecznie młodych i pięknych łowcach demonów (czy kim oni tam są).

W Darach Anioła rzeczywiście jest Nocny Łowa będący gejem oraz biseksualny czarownik. Moim zdaniem tworzyli najlepszą parę w całej serii (nie licząc Diabelskich Maszyn). Ich związek był raz cukierkowy, raz burzliwy... Autorka, wyraźnie znająca się na otaku i pewnie doskonale znająca yaoi, ładnie przedstawiła tę parę (jedyne, co jej się udało, gdyż cała seria była przeciętna).
Napisałać o ,,wiecznie młodych i pięknych"... W tym związku pojawił się właśnie problem nieśmiertelności czarownika - Łowcy nie są nieśmiertelni. Nawet w drugim tomie C.C. zaznaczyła fakt, iż czarownik jest nieśmiertelny, a jego kochanek nie. Oczywiście, jak to u Clare bywa, kobieta tak pogmatwała ich związek, iż calusieńki szósty tom przejmowałam się jedynie tą dwójką i ich romansem Duży uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę opowiadań, to zapraszam do mnie: http://nie-tylko-yaoi-czlowiek-zyje.blogspot.com Uśmiech
Jeżeli ma ktoś ochotę poczytać parę recenzji, to zapraszam tutaj: http://nie-tylko-mangami-czlowiek-zyje.blogspot.com
Nie wiem, czy są, bo rzuciłam tą serię. Ona jest koszmarnie zła. Nie dość, że marnie napisana, słabym stylem, nieprzemyślana fabuła, to jeszcze autorka na siłę wciska czytelnikom betonkatolicką wizję świata. Jak bardzo betonkatolicką? "Buddyzm to wymysł szatana." *facepalm* Anne Rice pisała dobre książki do "Królowej potępionych". Potem dobre były tylko "Skrzypce", no i ewentualnie "Pandora", "Vittorio" i "Armand", jeśli ktoś lubi te postaci.
Przy okazji, co ci się nie spodobało konkretnie w "Magic's Pawn"?
Skoro już o niej mowa, to "Krzyk w niebiosa" jest powieścią historyczną bez wątków paranormalnych. Uwielbiam książkę za artyzm i wątek kastracji, ale podobnie jak WIML? nie zawiodłam się na zakończeniu - miałam nadzieję, że bohater zwiąże się ostatecznie z którymś ze swoim "chłopaków", a tu lipa Smutny
(21-11-2014, 08:01 PM)Anel napisał(a):

Co prawda doczytałam tylko do trzeciego tomu, bo na więcej nie starczyło mi dobrych chęci/portfel się zbuntował... Może na wszelki wypadek oznaczę jako spoiler.
Ma, ale nie zabierałabym się za nią z chęcią czytania o gejach. Jeden z bohaterów drugoplanowych (? o ile nie dalej) jest gejem, kocha powiedzmy że głównego bohatera, ale że główny bohater nie leci na chłopców, a znajduje się pan mag, który i owszem... Nie pamiętam czy są jakiekolwiek opisy (choćby spotkań, pocałunków? wspomnienia że to drugie miało miejsce?), mimo że czytałam to już, kiedy zwracałam większą uwagę na takie rzeczy, specjalnie mi się nie rzuciło w oczy.

SPOILER: romans między Alekiem a Magnusem rozwija się pod koniec tomu trzeciego, w czwartym WSZYSTKO kręciło się wokół Clary i Jace'a, ale w piątym i szóstym związek Aleka i Magnusa grał dużą rolę. Pojawiały się sceny pocałunków, mizianek, wręcz gry wstępnej... Dodatkowo pojawiła się dawna miłość Magnusa :3 Jak uważam DA za słabą serię, tak Aleka i Magnusa uwielbiam... A ostatni tom jest pełen tych dwóch :3
Ups, seria "Dary Anioła" pomyliła mi się z serią "Dary Serafina" Anne Rice. Czytałam to drugie po angielsku, więc myślałam, że taki jest polski tytuł. Wybaczcie ^.^
(21-11-2014, 08:10 PM)Soniasonia napisał(a): Potem dobre były tylko "Skrzypce", no i ewentualnie "Pandora", "Vittorio" i "Armand", jeśli ktoś lubi te postaci.
Skoro już o niej mowa, to "Krzyk w niebiosa" jest powieścią historyczną bez wątków paranormalnych. Uwielbiam książkę za artyzm i wątek kastracji, ale podobnie jak WIML? nie zawiodłam się na zakończeniu - miałam nadzieję, że bohater zwiąże się ostatecznie z którymś ze swoim "chłopaków", a tu lipa Smutny

Co do Kronik Wampirów - tam to załamałam się już w połowie ,,Lestata". Później przeczytałam ,,Armanda" (od ,,Wywiadu" go uwielbiałam), a po nim ,,Krew i złoto". Później skończyłam czytać wszystkie części, łącznie z ,,Lestatem".
,,Krzyk w niebiosa" był cudowny, ale też straszny - to, co się stało głównemu bohaterowi na ,,dzień dobry". Jak jeszcze mi się książka podobała, gdy chłopiec był z tym swoim nauczycielem, tak nie mogłam zapanować nad złością, gdy tamten @$#%$^&^*&^%$#@$%^&*^%$#@$%^ kazał młodemu wskoczyć innemu facetowi do łóżka. A to, co chłopak zrobił w swoim rodzinnym mieście pod koniec książki... Mhrrau!

(21-11-2014, 08:15 PM)Soniasonia napisał(a): Ups, seria "Dary Anioła" pomyliła mi się z serią "Dary Serafina" Anne Rice. Czytałam to drugie po angielsku, więc myślałam, że taki jest polski tytuł. Wybaczcie ^.^

Gdy Rice się nawróciła i znów zaczęła być praktykującą chrześcijanką, to jej książki stały się znacznie gorsze od poprzednich. Kiedyś miałam w planach przeczytanie jej wszystkich książek. Teraz jeszcze pracuję nad ,,Królewną" (czytałam biografię Rice na wikipedii. Jak się zdziwiłam, gdy przeczytałam, że ,,Królewna" była jej pierwszym erotykiem. Byłam pewna, że Kroniki też zostały ,,przesycone" seksem)
(21-11-2014, 08:10 PM)WhereIsMyLesbian? napisał(a): SPOILER: romans między Alekiem a Magnusem rozwija się pod koniec tomu trzeciego, w czwartym WSZYSTKO kręciło się wokół Clary i Jace'a, ale w piątym i szóstym związek Aleka i Magnusa grał dużą rolę. Pojawiały się sceny pocałunków, mizianek, wręcz gry wstępnej... Dodatkowo pojawiła się dawna miłość Magnusa :3 Jak uważam DA za słabą serię, tak Aleka i Magnusa uwielbiam... A ostatni tom jest pełen tych dwóch :3

Hmm, zainteresowałaś mnie, muszę spojrzeć czy któraś biblioteka ma dostępne dalsze części Duży uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości