Slash w fantastyce
Matko ja tez wiem o jakim gejo z Sagi mówicie xD
no i nawrócony echh... bez sensu xD

seria z Miastem Kości to porazka niestety O.o albo ja za stana na takie cos jestem ;x
bo przeczytałam pierwszy tom... i niestety na dalsze nie miałam mocy O.o
jakieś takie... zmierzchowe mi sie wydawało ;x

a Nocarz... nigdy serii nie skończyłam czytac ale z tego co piszecie to chyba warto co? ;x
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
(19-08-2012, 07:48 PM)Rinelin napisał(a): Swoją drogą, mają tą serię zekranizować XD

O, serio? Mam nadzieję, że nie zrobią z tego jakiejś porażki.

Shao, tak, zmierzchowe, bo teraz większość książek dla nastolatek jest w podobnym klimacie... To chyba coś w stylu "Zmierzch się sprzedał, to ja teraz napiszę coś podobnego, może mi też się uda". Autorka Szeptem udowodniła, że można napisać coś identycznego i b. dobrze zarobić. xD Chociaż Patch jest ciekawszy od Edwarda. Troszeczkę.
No własnie wiem ze jest trend na wszystko "Zmierzchowe" dlatego dałam sobie z tym jak narazie spokój.
Denerwuje mnie niestety Duży uśmiech
a o Szeptem coś słyszałam... ale chyba własnie nic zachecającego wiec nawet sie za to nie dotykałam ;x

Shao jakbym mogla to bym kazdego pod bronią trzymała i kazała czytać i Nocarza i spółkę i Fiolet xD Sama nocarską trylogię dobre 4 razy czytałam... Fiolet pewnie też jakoś tak xD
Jak dla mnie autorka potrafi świetnie kreować postaci, a do tego jej znajomość tematów o których pisze <jest lekarzem wojskowym> dodaje realizmu jej opowieściom, że w pewnym momencie na prawdę przystajesz i zaczynasz się zastanawiać 'a może jednak...' A do tego jej źli nie są czarni a dobrzy biali i w końcu chyba kibicujesz wszystkim aby dotrwali do happy endu <inna sprawa, że nie wszystkim się udaje T_T>
ej ale ja stałam po stronie tych złych O.O
No jakoś bardziej mnie przekonali...

ale to fakt - bardzo lubie jak postacie w ksiazkach nie sa czarne lub białe tylko własnie w odcieniach szarości. To andaje im realizmu.

No ok... przeczytam do końca Duży uśmiech
zatrzymałam się w połowie Renegata chyba Duży uśmiech

W końcu po latach przeczytałam "Szczęście w mrokach" Lynn Flewelling <pomijam, że przepłaciłam w tym celu na allegro, ale co tam XD> Niech ktoś, kto to czytał, napisze czy tam do czegoś dochodzi w kolejnych tomach... bo jakoś tak moje baterie slasho-yaoi-pedalistki coś czują się niedoładowane po pierwszym tomie. Kiedyś bym się martwiła, że czekam w książce tylko na menseks, ale to tam... Mam niedobór slashu we krwi >>'
Dochodzi ^^ Oni są przekjutną parą, a bodajże w 3 tomie to już się rozpływać można w pewnym momencie (nie będę ci spoilerować Język ) Ale jakoś specjalnie graficznie opisane nie jest.
Ale niestety w Polsce wyszły tylko 2 tomy Język Jednakoż sprowadzenie z zagranicy jest tańsze niż kupienie polskiego wydania, bo jedna książka po angielsku w Empiku kosztuje jakoś 28zł XD
(09-09-2012, 06:33 PM)Rinelin napisał(a): Dochodzi ^^ Oni są przekjutną parą, a bodajże w 3 tomie to już się rozpływać można w pewnym momencie (nie będę ci spoilerować Język ) Ale jakoś specjalnie graficznie opisane nie jest.
Ale niestety w Polsce wyszły tylko 2 tomy Język Jednakoż sprowadzenie z zagranicy jest tańsze niż kupienie polskiego wydania, bo jedna książka po angielsku w Empiku kosztuje jakoś 28zł XD

Dzięki, Rin, bo czytanie pierwszego tomu przeze mnie wyglądało tak: And now kiss <przez cały czas, kurdesz, zboczeniec ze mnie XD> dlatego poczułam ulgę, ha ha XD
Wiem, że wyszły tylko dwa tomy, bo kręciłam się wokół tej serii dość długo, ale jakoś nie mogłam za nią zabrać. Teraz pluję sobie w brodę, trzeba było brać oba tomy, gdy leżały w taniej książce <facepalm>
Właśnie, jeśli ogarnę tom drugi, to resztę polecę po angielsku na pewno. Jak jest z oryginałem, dobrze się czyta <nie chodzi nawet od trudność angielskiego, z tym akurat u mnie nie jest tak najgorzej>? XD
(18-08-2012, 02:05 AM)Kri napisał(a): Z książek, w których stricte jest wspomniana miłość spod znaku tęczy to tyle, co ja znam.
Jednak ponieważ skądś fiki muszą się brać, tak niektóre książki są dla mnie tak świetnymi slashable (czyli coś, co przy dużej dawce dobrej woli mogłoby być slashem), że aż przykro ich nie wspomnieć. Jak pisałam, na kofeinowym haju się nie śpi...

cykl o Straży Miejskiej ze Świata Dysku Terry'ego Pratchetta - czyli Vetinari i Vimes. Bo tak. Bo oni razem i z osobna są świetni, a kto nie widzi tego napięcia i świetnych dialogów, ten dupa.
Oczywiście Prószyński i S-ka.

Popieram! Oni są wręcz stworzeni do tworzenia fanfików. Tak się nie lubią, że aż kochają ^^ Fantazjowałam nawet na temat tego kto byłoby w tym związku seme a kto uke Zawstydzony
[Obrazek: hunterxhunterhisoka1366.jpg]
LUBIĘ PRZYSTOJNYCH PSYCHOPATÓW Serce
Ja od siebie dorzucę moje ukochane "Nie przed zachodem słońca" Johanny Sinisalo, które przeczytałam jednym tchem (co prawda nie jest to długa powieść/dziennik?, ale wciąga niesamowicie) tutaj link z recenzją:
link

Polecam też "Przeobrażenie" Carol Berg. Relacja Seyonne i Aleksandra genialna, do tego ciekawa fabuła, i o ile pierwszy tom jest boski, o tyle kolejne już zawodzą, dlatego można zatrzymać się tylko na pierwszym. Nie ma sensu czytać kolejnych, nic ni stracicie. link

Jeśli ktoś lubi opowieści z 1001 nocy, to polecam "Demon ciemności" Tanith Lee. Kawałek barwnej, poetyckiej wręcz fantasy z ciekawymi wątkami slash. link
Moje opowiadanie w klimatach fantasy. Zapraszam
[Obrazek: baner300.jpg?w=584]

watek jest też w "darach anioła" cassandry clare
(18-08-2012, 10:54 AM)Mags napisał(a):
(18-08-2012, 10:32 AM)Rizu napisał(a): A trylogia maga mnie odstraszyła po recenzjach - podobno 3/4 książki to wynurzenia egzystencjalne bohaterki

Słyszałam jeszcze o Trylogii "Ostatniego maga heroldów". Podobno pedalska do zabicia XD ale nie czytałam jeszcze.

Trylogię Czarnego Maga da się przeczytać, no aleeeee... zdecydowanie nie dla głównej bohaterki i jej życiowych problemów <facepalm>

Ostatniego maga heroldów chcę przeczytać od dawna, ale to tak rzadka książka, że na allegro za całość chodzi po takich cenach, że mój portfel piszczy z żalu XD

[/quote]

Ale cos tu jest nie tak. Trylogia Ostatniego Maga Heroldów to przygody Vanyela - żadnej laski z jej problemami tam nie ma. No Vanyel ma problemy ale ummm... ja tam lubie własnie takie dramy UśmiechZawstydzony

Jezeli zaś chodzi o główną postać trylogii, która jest kobieta to w cyklu od Mercedes Lackey, to będzie Strzały Królowej oraz Trylogia Magicznych Wiatrów.

Ja polecam zaś pierwszy i trzeci tom trylogii Ostatniego Maga Heroldów - Ojooooj !! piekne shounen ai XD chliiiiiiip, piękne, no !

(02-10-2012, 12:31 PM)D.Lilith napisał(a):
(18-08-2012, 02:05 AM)Kri napisał(a): cykl o Straży Miejskiej ze Świata Dysku Terry'ego Pratchetta - czyli Vetinari i Vimes. Bo tak. Bo oni razem i z osobna są świetni, a kto nie widzi tego napięcia i świetnych dialogów, ten dupa.

Popieram! Oni są wręcz stworzeni do tworzenia fanfików. Tak się nie lubią, że aż kochają ^^ Fantazjowałam nawet na temat tego kto byłoby w tym związku seme a kto uke Zawstydzony

Błagam, BŁAGAAAAAAAAAAAAM, nie róbcie mi w tym miejscu kuku na mózgu ! Nie TU !! O matko
(02-10-2012, 12:31 PM)D.Lilith napisał(a):
(18-08-2012, 02:05 AM)Kri napisał(a): cykl o Straży Miejskiej ze Świata Dysku Terry'ego Pratchetta - czyli Vetinari i Vimes. Bo tak. Bo oni razem i z osobna są świetni, a kto nie widzi tego napięcia i świetnych dialogów, ten dupa.

Błagam, BŁAGAAAAAAAAAAAAM, nie róbcie mi w tym miejscu kuku na mózgu ! Nie TU !! O matko
[/quote]
Heh, niestety, już się stało xD. A czemu akurat nie Pratchett?
(31-01-2013, 08:20 PM)Sasanka napisał(a):
(18-08-2012, 10:54 AM)Mags napisał(a): Trylogię Czarnego Maga da się przeczytać, no aleeeee... zdecydowanie nie dla głównej bohaterki i jej życiowych problemów <facepalm>

Ostatniego maga heroldów chcę przeczytać od dawna, ale to tak rzadka książka, że na allegro za całość chodzi po takich cenach, że mój portfel piszczy z żalu XD

Ale cos tu jest nie tak. Trylogia Ostatniego Maga Heroldów to przygody Vanyela - żadnej laski z jej problemami tam nie ma. No Vanyel ma problemy ale ummm... ja tam lubie własnie takie dramy UśmiechZawstydzony

Nooo, ale w Trylogii Czarnego Maga jest główna bohaterka i ma problemy Język
Oczywiście jest też piękny wątek z dwoma panami i nawet się tam z niczym nie kryje
(01-02-2013, 08:42 PM)Mags napisał(a): Nooo, ale w Trylogii Czarnego Maga jest główna bohaterka i ma problemy Język
Oczywiście jest też piękny wątek z dwoma panami i nawet się tam z niczym nie kryje

Ekchem... newermajnd... jak widać czytanie ze zrozumieniem przerasta moje możliwości...

NIEEEEEEEEEEEEEEE !! Pratchett to Pratchett !! I już ! Nie wolno robic kuku mojemu ukochanemu cyklowi ze Strażą Miejską !!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości