[Naoki Urasawa] Monster
[Obrazek: cover.png]

MONSTER
gatunek: Dramat, Kryminały/zagadki/tajemnice, Sensacja
autor: Naoki Urasawa
liczba tomów: 18
nazwa alternatywna: モンスター
wydawca oryginalny: Shogakukan
status: zakończone
krótki opis: Niebanalna i skomplikowana historia niesłusznie podejrzanego o serię morderstw neurochirurga, próbującego schwytać prawdziwego sprawcę i rozwiązać jego zagadkę. [Tanuki.pl]
moja opinia: Bardzo wciąga, ma fajny nastrój, rozbudowana fabuła sprawia, że nie jest nudno, ale nie ma bałaganu, no nic tylko czytać i czytać Szczęśliwy
Słyszałam, że zarówno anime jak i manga są bardzo dobre. Najwyższy czas zapoznać się z tym tytułem (ale jak coś to do wydania wersja 9 vol).
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Walić fakt, że to nie yaoi/shonen-ai.
Manga jest GENIALNA.
To trzeba wydać w końcu w Polsce, nieważne nakładem jakiego wydawnictwa (no, może nie Y., bo maja podobno okropne tłumaczenie xD)
(31-08-2012, 12:59 PM)graczykij napisał(a): Walić fakt, że to nie yaoi/shonen-ai.

Nigdy nie zarzekaliśmy się, że będziemy wydawać tylko yaoi. Jest to w tej chwili priorytetem, ale myślę, że niedługo fandom mangi przestanie nas postrzegać tylko przez pryzmat boys love Uśmiech
Ja bym chętnie przeczytała taką mangę Duży uśmiech
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
(31-08-2012, 03:35 PM)Beata napisał(a): Jest to w tej chwili priorytetem, ale myślę, że niedługo fandom mangi przestanie nas postrzegać tylko przez pryzmat boys love Uśmiech
Hmm, tzn. kiedy miałoby być te "niedługo"? Uśmiech
Nasłuchałam się wielu pozytywnych opinii odnośnie jakości waszego wydania, ale nie przepadam za yaoi, więc warto byłoby wiedzieć na kiedy, mniej więcej, mam zostawić trochę finansów na jakiś Wasz tytuł. Oczko
Z drugiej strony, na chwilę obecną wydajecie same takie tytuły, więc trudno Wam będzie pozbyć się tej łatki...

Tak czy siak, Monstera też bym kupiła. Duży uśmiech
Z tytułem bardzo chętnie bym się zapoznała, ale 18 tomów to dużo... nie wiem czy bym inwestowała...
(31-08-2012, 03:35 PM)Beata napisał(a):
(31-08-2012, 12:59 PM)graczykij napisał(a): Walić fakt, że to nie yaoi/shonen-ai.

Nigdy nie zarzekaliśmy się, że będziemy wydawać tylko yaoi. Jest to w tej chwili priorytetem, ale myślę, że niedługo fandom mangi przestanie nas postrzegać tylko przez pryzmat boys love Uśmiech

Ja wiem, że nie tylko yaoi. Chodziło mi raczej o to, że bl stanowi trzon waszych publikacji, a mangi inne gatunkowo będą (mam nadzieję Duży uśmiech), ale w mniejszych ilościach. Do tego na forum są propozycje prawie samych yaoi/shonen-ai, więc ciężko się przebić z takim seinenem, do tego całkiem długim.
Mam nadzieję, że jeśli wydawnictwo będzie dobrze prosperować, to kiedyś tam postaracie się o licencję na Monstera. W tej chwili jesteście chyba moją ostatnią deską ratunku >.< .
Oglądałam tylko anime, mangi nie czytałam, ale bardzo podoba mi się kreska Pana Urosawy Uśmiech Poza tym anime wciągnęło mnie jak mało które - trzeba przyznać, że miało interesująca fabułę. Martwi mnie tylko fakt, że znając zakończenie wątku "kryminalnego" czytanie nie będzie mnie już bawić tak samo jak oglądanie... Ale i tak warto ^^ Zainwestowałabym w ta mangę, chociaż pewnie nie od razu po premierze.
[Obrazek: hunterxhunterhisoka1366.jpg]
LUBIĘ PRZYSTOJNYCH PSYCHOPATÓW Serce
Słyszałam same pozytywne opinie o serii więc pewnie bym kupowała, zwłaszcza że uwielbiam kryminały/zagadki/tajemnice :3
(01-09-2012, 06:11 PM)zandam napisał(a): Hmm, tzn. kiedy miałoby być te "niedługo"? Uśmiech

Niedługo, czyli przyszły rok. Myślę, że już na wiosnę odejdziemy trochę od łatki "wydawnictwa yaoi".
Ok, trzonem może być BL ale w trakcie rozwijania i rozrastania sie wydawnictwa dziewczynyz tego co wiem planują rozszerzyć asortyment tak by kazdy znalazł tu coś dla siebie. Większością narazie będzie yaoi bo taka była idea tego wszystkiego ale co będzie wprzyszłości- cza spokaże.
Bynajmniej jak to było ładnie powiedziane - nie samym yaoi człowiek żyje, wiec cierpliwości Uśmiech
Dziewczęta napewno nas nei zawiodą :3
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Jestem za ;p
Anime jest przerażające, ale naprawdę godne polecenia. Mangi nie czytałam, choć przypuszczam, że poziomem jest zbliżona do anime.
No ale ilość tomów...
Toż to pozycja idealna do wydania przez JPF Duży uśmiech
Mangę uwielbiam, ale prędzej w wydaniu zbiorczym 9 tomów niż w oryginalnej wersji 18, ale kupiłabym tak czy tak.
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości