Ogólnie o książce
Wreszcie zabrałam się za czytanie tego tomu. To przerażające, że wydajecie szybciej niż ja czytam. Oczko
Na razie jestem po dwóch opowiadaniach.
"Wilk w owczym stadzie" poszedł na pierwszy ogień. Byłam ciekawa jak Eo pisze. Do tej pory jej twórczość znałam tylko z... przypinkowych grafik Reza i "Badża". XD
Kryterium wyboru drugiego opowiadania była długość. Chciałam dla odmiany przeczytać coś krótkiego. Padło na "Z cukrem czy bez?"

Mam nadzieję, że opowiadania nie były poustawiane w antologii w jakiejś konkretnej, przemyślanej i mającej głębsze znaczenie kolejności. ^^"

EDIT:
Jako trzecie zostało przeczytane opowiadanie "Kambion". Zupełnie bez wybierania. Tak samo się wybrało do czytania. Przypadek.
Oj, chyba jeszcze długo nie będzie mi dane znowu przeczytać coś tak dobrego. Ja chcę więcej!

EDIT 2:
Kolejne trzy opowiadania przeczytane.
"Uczynię cię szczęśliwym" - Nielogiczne. Nie wzruszyło, nie wciągnęło, nie najlepiej się czytało. Ale motyw z pająkami został mi w pamięci. Uśmiech
"Kyou mo arigatou" - Łzowyciskacz. Jak ja nie lubię czytać takich historii gdy mam doła. ;(
"Mój mały braciszek" - O dziwo, całkiem dobrze się to czytało.
Przeczytałam pożyczony tomik. To nie była dobra decyzja. Wypełniony jest on koszmarnym grafomaństwem, niezasługującym na miano opowiadania (wyjątkiem jest całkiem zacny "Mój młodszy brat"). Moje uczucia mogę wyrazić tylko w lolcats: Ocza mię bolą. Czy na prawdę tak trudno było przesunąć deadline do momentu, aż napłynie wystarczająca ilość dobrych prac, choćby o rok? Podobno drugi tomik jest lepszy, wobec czego sądzę, że byłaby to najlepsza decyzja.
Czy warto przeczytać?
Oczywiście , że tak! Duży uśmiech
Tematyka co prawda nie należy do moich ulubionych ale ma w sobie coś co przyciąga-Różnorodność, pomysłowość twórców, niebanalność? Tak i owszem.
Opowiadania które szczególnie polecam to :

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości