Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
37.25%
19 37.25%
Pewnie kupię.
3.92%
2 3.92%
Może się skuszę.
5.88%
3 5.88%
Raczej nie.
37.25%
19 37.25%
Kijem tego nie tknę!
15.69%
8 15.69%
Razem 51 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Manhua [Choi Hong Chong] 1/2 Prince (Manhua)
Gwiazdka 
[Obrazek: Half_Prince_v01_c001_%5BCover%5D.jpg] [Obrazek: hpv2.png] [Obrazek: hpv3.png] [Obrazek: hpv5.png] [Obrazek: hpv5.png] [Obrazek: hpv6.png]

- gatunek/kategoria: fantasy, komedia, przygodowe, romans;
- autor: Choi Hong Chong;
- oryginalny autor: Yu Wo;
- liczba tomów: 15+;
- alternatywna nazwa: 1/2 Wang zi, 1/2 王子, Half Prince;
- oryginalny wydawca: Tong Li;
- opis: Feng Lan daje się podpuścić bratu i rejestruje się w grze 'Second Life' - MMORPG. Na dźeń dobry kłóci się z Game Masterem, ale dzięki temu może zmienić płeć swojej wirtualnej postaci. Staje się więc swoją męską, elfią wersją - Princem. Jednak żeby nie było tak łatwo, prócz świata gier akcja ma miejsce tez w realnym świecie - gdzie Feng Lan musi czasem naprawdę się nagimnastykować, by nikt nie odkrył, że to ona steruje postacią Prince'a - który szybko staje się sławny w całym 'Second Life'.
- opinia: Wiem, to nie yaoi - ale sama możliwość pooglądania bishów jest naprawdę kusząca, a w tej manhwie jest bishów od groma.
Dodatkowo wątki shonen-ai by się znalazły - Gui zaleca się do Prince'a średnio co pięć sekund - niestety to typ adoracji z np. anime 'Monochromne Kiss', czyli Gui Prince'a podrywa, a Prince zwykle odwdzięcza się prawym sierpowym. Co prawda te wątki tylko w świecie gry, ale i tak są śliczne.
Styl wyrobiony i zachwycają nie tylko bishe, ale też tła, wszelkie twory fantasy. Humor przy dobrym tłumaczu powala na kolana, fabuła tez niczego sobie. Oko zawiesić można również na postaciach żeńskich - o dziwo potraktowanych równie dobrze jak te męskie.
Sama manhwa powstała na bazie nowelek Yu Wo - równie ładnych i wartych wydania.

Dla chętnych dwie strony z manhwy - śliczne bishe, które wcale nie są łapówką. Diabeł
Prince
Prince Team
Ok, zobaczyłam uszy i już sie zainteresowałam...

ale widze tez kobiecinę i moje pytanie brzmi... czy jest tam choć ślad Shounen-ai czy ten romans to shoujo?
Bo shoujo nie zniose... chyba ;x

Ostatnio czytałam Dangeki Daisy i mi się podobało O.o
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
(10-06-2012, 10:33 PM)Shao-ron napisał(a): Ok, zobaczyłam uszy i już sie zainteresowałam...

ale widze tez kobiecinę i moje pytanie brzmi... czy jest tam choć ślad Shounen-ai czy ten romans to shoujo?
No tak uszy xD na baka jest, ze to szojka, ale nie znam tego kompletnie więc nie wiem jak w środku

(10-06-2012, 10:33 PM)Shao-ron napisał(a): Ostatnio czytałam Dangeki Daisy i mi się podobało O.o
DD bardzo fajne jest, też lubię
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
Jak shojka to nie dotykam... choć te uszy <3
Pewnie i tak w jakims drugoplanie bym się zakochała xD
(znająć mnie to pewnie w jakimś złym, bo ci od tych dobrych mang kompletnie nie znają sie na tym która strona ma racje ;x)

a DD o dziwo mi sie podobało choć przeczytałam tylko 2 i 3 tom narazie i się zastanowie czy chce wiecej (bo, ze ile tego jest??? ;x)

Mnie również podobało się DD, ale t oofftop Duży uśmiech
Sama manhwa też mi się widzi. Swego czasu namiętnie ją czytałam. Potrafiła mnie rozbawić.
[Obrazek: 95q8eb.jpg]
© la-skandalosa.devianart.com
Czytałam kiedyś te nowelki, ale potem jakoś przestałam (chyba tłumaczenie się skiepściło, nie pamiętam). Ogólnie nie było złe, ale też jakieś niezbyt porywające. Ot, taki trochę bardziej zakręcony gender bender.
[Obrazek: tumblr_lynexjira31qmyfbq.png]
Przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów i mi się podobało. Pewnie bym zakupiła Duży uśmiech Lubię tytuły (mangi, manhwy, manhuy) o grach Oczko Problemem jest tylko, że 1/2 Prince wciąż powstaje...
Przeczytałam prawie każdy rozdział, który został przetłumaczony na angielski i muszę stwierdzić, że od samego początku nie mogłam się odkleić od kolejnych rozdziałów, ale potem popsułam sobie zabawę jakimś spojlerem (o ile był prawdziwy...)... tak czy siak, na pewno bym kupiła wszystkie tomy. Oczko

Ps. to nie jest takie typowe shoujo. Bohaterka się zajmuje graniem, a nie zakochiwaniem. I moim zdaniem "1/2 Prince" jest znacznie lepszą komedią, niż DD choćby. :p
Słyszałam mega pozytywne opinie o tym tytule, więc pewnie bym kupiła, chociaż status ongoing mnie odstrasza :C
(10-06-2012, 10:33 PM)Shao-ron napisał(a): ale widze tez kobiecinę i moje pytanie brzmi... czy jest tam choć ślad Shounen-ai czy ten romans to shoujo?

Shoujo można to traktować w takim samym stopniu jak powiedzmy mangę InuYasha. Dla mnie jest to po prostu shounen z zarysowanym dosyć mocno wątkiem romantycznym. No nietypowy shounen, bo głównym bohaterem jest dziewczyna. Dziewczyna, która udaje, że jest facetem, ale jednak zawsze Uśmiech
A co do wątku romantycznego, to jest on naprawdę tylko dodatkiem a poprowadzony został bardzo zabawnie (bez klasycznych dla szojek wzdychań, kwiatków w tle i zamglonych oczu). Smaczku dodaje fakt, że wśród adoratorów są tacy, którzy znają prawdziwą tożsamość bohaterki oraz tacy którzy jej nie znają, a więc jest kochana przez facetów zarówno jak dziewczyna jak i chłopak. Siłą rzeczy występuje tu wątek shounen-ai Duży uśmiech
[Obrazek: hunterxhunterhisoka1366.jpg]
LUBIĘ PRZYSTOJNYCH PSYCHOPATÓW Serce
No nie wiem... 10 tomów to troszkę dużo (a to to jeszcze nadal wychodzi)... Kupiłabym pierwszy tom z ciekawości. Dalej - któż wie?
eeeee ale już skoro główną postacią jest dziewczę...
nie wiem czmeu ale jakos trudno mi się związać i polubić bohaterów płci żeńskiej mimo ze sama jestem kobietą ;x
Ba! sama gram kobieta w swoje RPG ale no jakoś...

Nie wiem, nie przekreślam.
Spróbuję może... w wolnej chwili...

YES YES YES!!! Śledzę na bieżąco i jest to jeden z najzabawniejszych tytułów nie yaoi jakie ostatnimi laty przeczytałam Szczęśliwy
[Obrazek: PalmtopTiger.png]
Jestem na tak Duży uśmiech
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
(07-09-2012, 08:39 PM)Shao-ron napisał(a): eeeee ale już skoro główną postacią jest dziewczę...

Niby główną postacią jest dziewczyna, ale większość "czasu antenowego" widzimy ją jako postać z gry, czyli śliczniutkiego elfa. xD Większość postaci to mężczyźni, jest jedna "głóna", która jest kobietą, prócz niej dziewczyny są tam tylko jako "te, co podrywają Prince'a".

Co do tego, że manga wciąż wychodzi, to na te chwilę zbliża się do końca głównego konfliktu, wiadomo kto kogo kocha, więc można podejrzewać, że całość niedługo się skończy.

Sama chętnie kupiłabym mangę, bo kreska autorki jest wprost cudna, nic tylko ślinić się nad bishami, ale nowelę tez chętnie bym kupiła.
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości